Feljegyzések a fotelból – Az idegekkel táncoló

12 hozzászólás a(z) Feljegyzések a fotelból – Az idegekkel táncoló bejegyzéshez

• Tisztelt szerkesztőség, kedves Lalolib! A napokban sikerült szert tennem a Labdarúgás cí­mű folyóirat 1960-1976-ig kiadott összes példányára. Abban az esetben ha Önöknek adatgyüjtés céljából segí­tséget jelent nagyon szí­vesen állok rendelkezésükre. Hajrá Fradi!

• Az elmúlt hetekben – a 3000/3001 apropóján – végignéztem a csapat mérkőzéseiről készült „adatbázisomat” (1901-től…). S érdekes dolgot állapí­tottam meg, melyet el is mondtam tegnap. Aztán hogy éppen ki figyelt oda erre, azt nem tudom.
    Ez a csapat egyenletesen hozza, azt amit tud. Mert a régiek – kivéve tán a 100%-os és az 1967-es Lakat féle csapatot – nagyon hullámzó teljesí­tmény nyújtottak. Rúgtak egy heteset, aztán kaptak egy négyeset, és í­gy tovább. Ez a csapat viszont egyenletes. Kevés gólt rúg, de a szükségese(ke)t gyakorlatilag mindig. És még kevesebb gólt kap. Dibusz amióta nálunk véd, mindössze egyszer kapott három gólt (még az elején 2014. március 8-án, azon a bizonyos MTK elleni meccsen). Ez a csapat látszólag kevesebbet nyújt, de azt viszont mindig. És ez a »mindig« a fontos.
    Szóval szép csendben a veretlenségi sorozatban ott vagyunk a dobogón.
    Remélve a remélendőket, további hasonló jókat kí­vánok…

• Tisztelt YSE

“Magas nivòn” kritizí lni, ezt egy Thomas Dollt megillet. Ô ezt kellô mosolyal teszi.

Örülök annak, hogy ön hatí rozottan a tí rgyilagossí g felé törekszik és ezért a mùltat és a “régiek”-et is kész bevetni ennek érdekében.

Erdekes az a megjegyzése, hogy a jelenlegi csapat egyenlô és kiegyensùlyozottabb sok régebbi csapattal szemben. Vajon az adott kortí rsak mindig helyesen itélték-e meg a csapatukat, vagy történtek-e mí r a mùltban is igazsí gtalansí gok ebben ?

Ahogy ezt a meccs szpikere jòl észre vette, “nem könnyû motiví lni” egy csapatot, amely “mindig” gyôz (és egyszer döntetlent jí tszott), vagyis 100%-os. Kell a motiví ciòhoz az a bizonyos mí sik csapat is, “aki tud jí tszani”.

Bizonyos kritikí kkal szemben, amelyek a Fradi mí sodik meccsfele jí tékí t illették, azt kell, hogy ìrjam, hogy a Haladí s még sokkal jobban visszaí llt az elsô 30 percekben, mint a Fradi a mí sodik félidô 20 percében.

A Haladí st ezért meg senki Sem kritizí lta. Sôt: taktikailak a magaslaton í lltak (vagyis ezt tudtuk meg ròluk).

A “magas nivòn” valò kritikí t azért valòjí ban Doll mestertôl tudom a legjobban elviselni.

Ahogy ezt egy szurkolòtí rs nagyon helyesen megìrta: Jobb a sikerekbôl tanulni, mint a kudarcokbòl.

Ebben az értelemben sok jò tanulí st kiví nok a Fradinak !

• Kedves Laci, régebben voltak ennél sokkal jobb csapataink is, de a hazai ellenfelek is sokkal magasabb ní­vón álltak! Pl.: 1966-ban óriási csalódásra “csak” 2.-ak lettünk (Európa egyik legerősebb bajnokságában!!!), de volt egy Mészöly-Farkas-féle Vasas, egy Bene-Göröcs-féle “Dózsa”, egy olyan Győr, amelyik az előző évben 4 közé (!) jutott a BEK-ben(!!!), egy bronzérmes Tatabánya, egy Tichy Lajos vezényelte Honvéd … persze, hogy akkor “kiegyensúlyozatlanabb” volt a teljesí­tmény, amikor a fél NB I-et Európa-szintű csapatok alkották! 🙂 De ennél nagyobb bajunk sosem legyen, mint hogy a 29. cí­m felé robogva a “lépéshibákon” polemizálunk :-)))
        HAJRÁ FRADI!!!

• Kedves lacimadí r

Tudsz-e valamit a Rapidhoz hasonlò utolsò 15 percrôl, amely közben és vastaps alatt, rí kapcsolt volna-e a Fradi a mùltban ?

Az ilyen “tradiciò”-t talí n jòl lenne ùjraéleszteni, hogy a szurkolòkat ne kergesse a csapat szìvbajba az utolsò percekben.

Nekem is lassan az a benyomí som, hogy a Fradinek “nincs riví lisa”, amely veszélyeztetné a bajnoksí gnak valò megnyerését.

Ahogy ezt egy szurkolòtí rs is megìrta, ebben persze vannak veszélyek, mert nemzetközileg “lefagyassza” a csapatot egy bizonyos “jobb” (mint a Magyar mezôny)-- de nemzetközileg még nem tùlzottan jò — í llapotban.

Ezen persze az emlìtett 15 perc Sem segìthetne sokat.

Mégis: Nem-e kellene gondolkozni mégis rajta ?

Nem akarok belekezdeni itten megint a “Mitropa/KK-” lití nií ban. Azonban mégis jò lenne valami ilyesmit (Középeuròpai szinten és szinvonalon) létrehozni.

• Kedves lacimadí r: Ne legyen nagyobb bajunk. En is ezt gondolom.

Ha a lépések nem mindig balleriní hoz illenek, mégis — Magyar szinten — elôbbre visznek és — remélhetôen — a bajnoksí gik.

• És némi “szakmaiskodást” engedjetek még meg nekem…
    Amí­g mindenki hajlandó futni a gárdában, addig itthon nincs ellenfelünk. De mi nem vagyunk Barca! Nem tudunk passzolgatva pihenni, fárasztani az ellenfelet. Főképp, ha Ők is tudnak focizni, mert ez a Hali tudott. Somália és Mateos hiánya most és a Honvéd ellen is szembetűnő volt: A középpályát nem uraljuk, (Nagy Ádi ehhez kevés..) belső védőink zavarba hozhatók.
    Ha pedig Böde nem lövi a góljait, azért kellenek a besegí­tések hátrábbról. Tegnap ez sikerült, mert Sesták, Lamah és Varga rengeteget vállalt az egy-egyezésekben, a kapu előtt.
    Ramirez is kezd visszatalálni korábbi önmagához,szerencsére.
    Az emlí­tett két és fél poszt szerintem már idehaza is lukas, külföldön ezt a kihagyást több góllal is büntetik. Nincs tragédia, hiszen inkább a sikerekből tanuljunk, mint a vereségekből…Hajrá Fradi!

• Kedves Lalolib! ( És mjozef, és karcsi, és YSE, és Nagy Laci és N.Pál József és LTK -nem utolsó sorban! )
    A tegnapi í­ró-olvasó találkozó kedves élményeivel gazdagabban ( köszönet a kedves fogadtatásért, az ajándékokért és a remek traccspartyért!!!) figyeltem az esti meccset én is.
    Abszolút mértékben egyetértek újfent Lalolib barátunkkal: 25 perc ostrom alá került ismét a szí­v és érrendszerünk a csapat leállása miatt. És amilyen boldog voltam én is az első félidő profi, sokmozgásos futballja után, annyira tartottam az immáron “hagyományos” lelassulástól…
    Sajnos jött. És persze ilyen mérleggel lehetnénk akár teljesen elégedettek, nem vagyunk azok. Mert ez az FTC uraim! Itt a mérce a hazai elsőség és a nemzetközi szint elérése.
    Ez a második játékrész viszont újfent Zseljo-minősí­tésű lett. És az a baj, hogy amí­g a Loki és a Vidi gyenge rajt után időnként már kitöm egy-egy gyengébb ellenfelet, addig az idei Fradi szinte kizárólag 1-2 gólos győzelmekkel is megelégszik. Miért baj ez? Nem csak a Mi idegeinkkel játszanak a fiúk, hanem a fejlődés éppen ott érhető tetten, ha egy csapat IGAZI PROFI módjára annyi gólt lő, amennyit csak lehet!! Mert aki a BL-ben lassí­t, azt kiütik! Ezért!!!

• Elsőrendű érdeke a magyar labdarúgásnak hogy az FTC nemzetközileg jegyzett csapattá váljon! Ennek veszélye lehet az, hogy a hazai bajnokságban a Fradinak nincsenek ellenfelei és nincs fejlődési lehetőség. Ezért a Haladás második félidei játékát érdemes úgy tekinteni, hogy az erős ellenfél hasznára válik csapatunknak, és hozzájárul a Fradi fejlődéséhez. (Egyébként a DVTK második félidei játéka is hasonló volt a mostanihoz az első hazai meccsünkön.)

Aminek feltétlenül örülök, az Seszták erőteljes és lelkes valamint hasznos és eredményes játéka!! Megmondom őszintén, Sesztákkal szemben pesszimista voltam az akaratbeli és ügyekben, örülök, hogy tévedtem. Szintén biztató, hogy Varga és Ramirez formája is erősen javulófélben van! Csak ezek a sérülések… Hajnal, Radó, és Batik Bence… csoda, hogy Gera Zoli í­gy bí­rja a tempót.

Remélem a hétvégén visszavágunk a tavalyi történésekért a Diósgyőr ellen! Hajrá Fradi!!!

• Magyar csapattól NAGYON rég láttam ilyen jó első félidőt mint a Hali ellen. Gyors, egyérintős játék, sprintek, remek szélső játék, rendre a védelem mögé tudtunk kerülni, öröm volt nézni.

A második félidőben a Haladás is elkezdett futbalozni (sokszor elfelejtjük hogy azért az ellenfél csapatainál is profi labdarúgók vannak a pályán), nálunk páran elfáradtak az első félidei iram miatt, személy szerint hamarabb cseréltem volna, de van egy edzőnk, aki száz százalékig képben van, mindennap látja a játékosainkat, ő tudja (és viseli a felelőséget is) hogy mikor és kinek kell játéklehetőséget adni.

Ha megnézzük hogy pl. a Bundesligában a Bayern is nyeri sorra a mecseket, és nem mindegyiket (tegnap a Werder ellen 1-O) szuper játékkal, és a Német szaklapok és kommentezők nem “szedik szét” a csapatot egy rosszabb félidő miatt, akkor azért elszomorit, amiket olvasok itt egyes forumokon.

15 pont előny, azért sorra nyerjük a mérkőzéseket (mégha nem is mindig a la Barcelona játékkal), ilyesmiről pár éve még csak álmodtunk volna, most ez realitás, és mégis nyavajgunk…

Fontos a mostani forma mentése, fiatalok további beépí­tése, és amiről szerintem mindenki már most elgondolkozik, mi kell ahhoz, hogy ezzel a csapattal nemzetközi mérkőzéseken is nyerni tudjunk.

(A helyesí­rási hibákért szí­ves elnézést kérek).