Feljegyzések a fotelból – Böde százados!

13 hozzászólás a(z) Feljegyzések a fotelból – Böde százados! bejegyzéshez

• A meccs után „a jaj de jó, simán győztünk” érzésen kí­vül nem volt véleményem, mert – szemben a korábbiakkal – a »sztrí­m« nálam ezúttal nagyon beteg volt. Hol hang nem volt, hol kép nem volt, hol egyik sem, néha kivételesen minden együtt. Ezért még a szokásosnál is többet ugráltam át egyik szöveges közvetí­tésről a másikra. Ami közben megerősödött bennem sokadszor is, hogy „annyi meccsemlék van, ahányan látták” – merthogy a viszonylag kisebb jelentőségű események közül hol az egyik í­rt meg valamit, hol a másik. így az első gólról csak szövegesen értesültem, mert az elején se-kép-se-hang. A tizenegyest csak hangban kaptam meg, Dani gólját viszont hang nélkül az ismétlésben láttam. így kénytelen voltam megvárni az összefoglalókat, de főleg a tegnap éjszakai „ismétlést”, hogy valamennyire képben legyek.
    Nagyon sok mindent megí­rtak már előttem, de néhány érdekességet megemlí­tek.
    Az első gól előtti Leo-Dani-Roli összjáték nemzetközi szinten is mintaszerű volt; különösen, ahogy Varga előre beindult, hogy „jókor jó helyen” találkozzon a labdával. Csokigyerekünk meg úgy érkezett expresszvonatként a mélyből, mint anno szegény Pusztai Laci csinálta.
    A tizi előtt Gera nagyon átverte Királyt. Úgy helyezkedett, mintha jobbra akarná rúgni, s aztán elegánsan betette a „balközépbe”, még meg is emelte, nehogy véletlenül Király lábában elakadjon. De ehhez megfelelő rúgótechnika is kell, no meg némi finesz.
    A harmadik gól azzal kezdődött, hogy a »vazsmegyeiek« elveszették a középső harmadban a labdát, ezt (ha jól láttam) Hajnal estében Danihoz továbbí­totta, de úgy, hogy Daninak csak tovább kellett mennie. Mert Dani ott ólálkodott elöl, mint anno Deák “Bamba”, s várta, hogy mikor jön a labda.
    És a cselei! Nem csak ekkor, de egyébként is. A második félidőben néha burleszkbe illően kavarta meg a Hali védőit. Igazán gólt érdemelt volna legalább az egyik.
    Előző hozzászólásomban azt í­rtam, hogy győzelem a fontos,a szép játék csak kellemes ráadás lehet időnként. Nos ezen a meccsen kaptunk ebből egész szép mennyiségben.

• A Doll-féle a védelmet és a védelembôl kiindulò és felépîtò jí ték ùgy lí tszott, hogy ùjbòl be fog indulni.

Nem szabad elfelejteni, hogy a Volt bajnokcsapat pont ìgy kezdett (és aztí n, milyen porondon végzett !!)

A Leonardo-Sternberg kettôs mí r remek és erre épült a jelenlegi csaptnak legalí bb 70 %-os tí madòjí téka.

A Mutatari gyerek bí r önzô, de azért minden ellenfélnek legalí bb két embert rí  kell í llìtania. No meg Böde medvére is, aki szintén 2 embert vesz igénybe.

Most meg a remek Vargarolandra meg nem jutott Haladí s jí tékos. Ez meg két gòlal megbosszulta magí t.

Hajnal, igaz mí r idôsebb, de pontrùgí sban még mindig jò.

Radòt többet kellene jí tszattatnia Dollnak.Önzésben mí r nem tudja felvenni a versenyt Mutarival, de gyorsasí gal sokszor igen.

A középpí lya szilí rdìtí sa a jôvô sikernek titka.

Itt is jò uton haladunk (Koch).

Lovrencsics meg mindig jobb formí ban jí tszik.

A Bogní r fiùròl meg mög hallani fogunk. Nagy tehetség ! Remélem több lehetôséget fog kapni az edzôtôl.

• Végre megmutatkozott valami abból, amit szeretnénk minden mérkőzésen látni, de van még mit javí­tani, mert legalább 5-6 góllal kellett volna nyernünk. Úgy gondolom, hogy Bödét és Djuricint nem szabad együtt játszatni. Böde most azt játszotta, amit tud és amit elvárunk tőle. Nem értem továbbra sem, hogy Hajnalt miért kell erőltetni, hiszen az inStat indexek alapján is utolsó a rangsorban. A Haladás gólja előtt is ott bóklászott, ahol három fradi védő is volt, középen pedig üresen maradt a Haladás gólszerzője. Ő helyette akár Bognár, akár Radó jobb lenne. Az sem érthető Kleinheislert miért kellett kihagyni. Hiányolom azt is, hogy a fiatalok még a kispadra sem kerülnek pedig egy háromgólos vezetés bírtokában velük is kellene próbálkozni. Moutarival sem vagyok elégedett, sok az üresjárat a játékában és nagyon önző. Most talán már jó úton indultunk el, de tovább kell fejlődnünk! Böde gólja nálam messze megelőzi Bartha gólját, mert a-mögött egy komoly csatár teljesí­tmény van, mí­g a másik csak egy szerencsés gól.

• Bartha Lacinak is volt egy fantasztikus gólja a hétvégén:

• Magyar és Fradi szinten is egész jó első félidőt láttunk. A nézőtéren ülve a kevés néző ellenére is hihetetlen jó volt a hangulat. Jó szélsőjáték, jó centerezések, megfelelő szűrés (Koch), biztos védelem, jó helyzetkihasználás, szóval szinte minden klappolt. Aztán jött a 2. félidő: lassú gondolkodás, elkényelmesedés. Többször leí­rtam már, de még mindig igaz: mi vagyunk magyar szinten a Barca vagy Real. Ha a félidőben 3-0, akkor tessék már rúgni 6-ot, 8-at stb. A következő meccsre ez +1000 -2000 nézőt jelentene. Folyamatos “játék” esetén pedig+5000. Aztán elérnénk azt, mint a Veszprém kéziseinél, hogy a jegyek 90 %-a elfogy bérleteseknek. Ezt kellene belenevelni a fiúkba. Hogy az ellenfél remegő lábakkal jöjjön hozzánk. A Barca azért tudott továbbjutni a PSG ellen, mert megszokta, hogy tud 4-5-6 gólt rúgni egy meccsen. Én is szeretném megszokni…..

• Teljesen helytálló a gondolatok 99%-a.
      1%-a Barca a bí­ró segédletével jutott tovább a psg ellen.

• A meccseken való leállásban egyetértünk, de a kézilabdás példában nem.
      A Veszprém egy világ-válogatott, amit kizárólag a gazdasági háttér tart össze.
      Ha a Veszprém valahol a 300. helyen kullogna az európai rangsorban vajon hány nézője, bérletese lenne?
      Attól én speciel í­rtózom, amikor egy klub játékosainak döntő többsége légiós, ugyanis a kérdéses klubsikerek oltárán feláldozzák magát a honi sportágat.
      Ez történik jelenleg idehaza a kézilabdával.
      Amint megroggyan a gazdasági háttér, nem lesz magyar játékos, aki játssza ezt a játékot nemzetközi szinten, ugyanis a fiatalok helyén még a kieső csapatoknál is légiósok vannak.

• Végre foci!!! Jó volt látni, hogy újra jól, ötletesen és lendületesen játszottunk. A Derby-győzelem és a 14. másodperces gól láthatóan felszabadí­totta a fiúkat, régóta vártuk már az ilyen teljesí­tményt. Kár, hogy a Vidi is összeállt, í­gy soknak tűnik az a 6 pont. A Honvéd-Vasas duó szerintem nem ellenfél…

• Az első félidő kifogástalan volt. Legalább 70/30 %-ban a labda nálunk. Letámadás a középpályán. Hajnal fejpárbajokat tudott megnyerni! Mindkét szélen akciók. Sokat futtattuk Mutarit, aki elképesztően gyors. Régen nem látott lendületes Varga Roli -- két gólban döntő érdemmel. És Dani az egész meccsen szenzációs volt. Mint, akit kicseréltek. (Jót tett neki a válogatott keretből kimaradás?) Djuricin nekem nem hiányzott.
    Az 5:1 reálisabb lett volna, de a második félidőben jött a tudat alatti koncentráció csökkenés. Ezzel együtt: soha rosszabbat! Kár, hogy szünet jön. HAJRÁ FRADI!

• Sajnos a meccset nem közvetí­tette a tv,persze azért “követtem”a neten munka közben.Több mint fél óra után “klikkeltem”az oldalra,gondolván a mostanában előrukkoló teljesí­tmények miatt,nem maradok le semmiről.Pedig “szerencsére “igen.Akkor már 2:0 volt utána pedig majd percenként frissí­tettem az oldalt.Mivel nem láttam a meccset,képet nem tudok alkotni,de jó érzés volt olvasni,hogy ha már gólt is lőttünk nem az van leí­rva,hogy -pl. 2 méterről,kavarodásból stb…-kí­váncsi leszek nagyon az összefoglalóra,Böde 100. gólja szép teljesí­tmény, a tudósí­tások alapján,tán hasonlót Vincze Ottó lőtt a Grashoppers ellen.Bár Ti,akik ott voltatok jobban tudjátok ,nehogy még hülyeséget beszéljek.

Jó lenne mindig ilyen hangvételű sorokat olvasni a fotelszurkoló rovatban,hisz akkor még talán bajnokság is meglesz.Igaz lehet,hogy “nagy” árat fizetnénk érte….