21 hozzászólás a(z) Feljegyzések a fotelból – Ilyen nincs…vagy mégis van? bejegyzéshez

• Káprázatos PÓLÓSOK !
    Csüt-ön női foci döntőt játszunk az MTK ellen.
    Oda ÉRDEMES KIMENNI !

• Ez a verseny-kií­rás is megérne egy misét! Nem elég megnyerni az alapszakaszt, utána a rájátszást, még adni kell egy utolsó esélyt az MTK-nak… Röhej! Igazi magyar találmány -- bekerülhetne a “Magyar Különlegességek” közé!

• olyanok vagyunk, mint az 5000-es futó, aki az utolsó 100 méteren besavasodik, és elmennek mellette.. akar, vicsorog, de futni nem tud már..

• A meccs utolsò gòlja, mintha az Izland-csapatot lekopìrozta volna (Huh!)

Egy magas labda és minden Vasas jí tékos a Fradi kapuja elôtt. Ott elôl meg egy magas jí tékos vagy fejjel, vagy lí bbal berùgja.

Az érdekes a dologban, az az, hogy egy szinjí tékhoz hasonlòan mintha megbeszélték volna a bìròval, hogy az utolsò percekben fog majd adni az utòbbi egy szabadrùgí st (hat az a szabí lytalansí g röhelyes Volt !!!). Aztí n meg minden jí tékos tudta, hogy mit, hogyan kell csiní lnia.

• Ehhez a meccshez Andò-Szabò “igazsí gossí ga” is hozzí tartozik.

A meccs végén, amikor a Vasas jí tékosí nak, a csatí runk megakadí lyozí sa miatt, piros jí rt volna, ô két sí rgí ra cserélte.

Egyet a Vasasosnak adta. A mí sik meg Leonardo-nak (reklamí lí sért).

Hí t ha mí r ez nem igazsí g, akkor mi ?

Gorriera-ròl meg nem is beszélve, aki Dí vid-ként felví gta a Golií tot és sí rgí t kapott.

• El vagyok keseredve. Meg dühöngök, hogy lehet ennyi helyzetet elpuskázni. Meg mérgelődök a bí­rók minket sújtó ténykedése miatt. Meg a guta üt meg az utolsó utáni percek bénázása miatt. Meg haragszom az egész világra -- hetek óta csak kergetjük az álmainkat. Meg…meg…meg…meg kell nyerni a hátralévő meccseket, és bí­zni, hogy a Vidi ellen is úgy küzdenek majd az ellenünk életükért harcolók, ahogy az elvárható. Lalolib-bel pedig szí­vesen kezet fognék…

• Bizony nagy csalódás ez a pontvesztés számunkra. Pedig tudhattuk előre, hogy a Vasas betömörül a saját kapuja elé,mégsem készültünk fel megfelelően erre. Pedig már többször bebizonyosodott, hogy nem tudunk mit kezdeni az ilyen csapatokkal. Erre jó megoldás lehetett volna a szélsőjáték erőltetése, de sem Varga Roli, sem Mutari nem volt képes ezt megoldani, és ráadásul Lovrencsics Gergő és Steinberg sem tudta hatékonyan támogatni a szélsőket. A cserék kimondottan rosszul sikerültek. Lovrencsics Balázzsal és Georgijeviccsel csak tovább sűrí­tettük a pálya közepét. Bőlének is csak az az egy szabálytalansága volt, amiből a gólt kaptuk. Bödét nem szabad lett volna lehozni, mert ő a védekezést is tudja segí­teni. Nem tudom Batikot miért utálja Doll mester. Ő neki kellett volna középhátvédet játszani í­gy Blazics is többet tudta volna támogatni a csatárokat és Leandró egy sorral feljebb lépve, előbbről több jó labdát tudott volna adni. S látva a két szélső gyenge teljesí­tményét Pantsilt és Nagy Dominikot kellett volna szélsőként a helyükre küldeni. Csak Pantsil volt képes megbontani ezt a zárt védelmet. Ha kellő támogatást kapott volna a középpályáról eredményesebb lehetett volna. Ezeket csak azért í­rtam le, hogy érzékeltessem mire is való a cserejátékosok bevetése, vagy a csapat játékának átszervezése. De hát Doll mester a dühöngésen kí­vül nem sok valamit tud hozzátenni ilyen esetekhez. Ezért nem tudunk nemzetközi szinten sem előrelépni. Többféle rendszerben kéne játszanunk, hogy mindig az ellenfél játékához tudjuk igazí­tani játékunkat. Nem fogadható el, hogy harminc kapura lövésből csak egyszer találunk be. Ez nemcsak a játékosok hibája, hanem azoké is akik felkészí­tik őket Ez a játék nem kecsegtet nagy reményekkel a kupaporondon. Nincs még minden elveszve, mert a Videoton sem jobb csapat, még botolhatnak, de nekünk már nem szabadna többször. Hajrá Fradi!

• Ezen az estén nem volt szerencsénk. A Vasas kapusa élete meccsét hozta; több ziccerünk elakadt az utolsó emberben; kapufa és centikkel mellé lövések sorozata. Még a gól előtt is akkorát véd a Nagy Gergely, hogyha spanyol meccs lett volna, fél Európa ezt nézegetné és ámuldozna. A Vasasnak meg hihetetlen szerencséje volt. Megnéztem többször a góljukat: négy védőnk között megy el a lövés, és nem akad el, és Dibusz sem láthatta pontosan tőlük. Szerintem ne temessünk semmit. A lelátó szurkolt, a csapat hajtott. Többen nem játszottak jól, de senkin nem éreztem, hogy nem akarná a győzelmet. Hátha a jövő héten nekünk lesz szerencsénk.
    Úgy nézhetjük jövő szombaton a Vasas-Videotont, hogyha nyer a Vasas vagy döntetlen, akkor visszakapjuk az esélyt. (Ha a Videoton nyer, akkor remélem, kiesik a Vasas. Megérdemlik, ha másért nem, a piszok mázlijuk miatt …) És aztán föl a Kispest ellen! Kapjuk el őket idén harmadszor, a harmadik csillagért!

• Tegna nekünk volt KO,jövő héten a vidinek lessz KO.MINDÖRÖKKÉ FERENCVÁROS.

• Van egy régi -- azt hiszem angol eredetű -- mondás:
    Erős ellenszélben nagyon nehéz vitorlázni.
    A tegnap este után nincs kedvem mást leí­rni…

• Sajnos, erről beszéltem korábban is, többekkel együtt! Amelyik csapat (és ez most a miénk volt) a nehezen kicsikart vezetés után nem tud néhány percet kibekkelni (ha már 89 percen keresztül még a kihagyhatatlant is kihagyja), az nem érdemli meg a győzelmet! Hányadszor bukunk el az utolsó pillanatban? Magyar sajátosság? Amikor a csapat közel fele külföldi… (Stenberg, Brazic, Szpirovszki, Moutari, Paintsil, és a csere Georgiakárki. Ők miért nem mutatják meg, hogyan kell kihúzni három percet? Labdaelrúgásokkal, labdatartással?) Doll sokadszor miért nem tudja megnyugtatni a csapatát? Tény, hogy Doll, amikor érkezett, megtaní­totta a csapatunkat rossz játékkal is nyerni, de amióta felálló védelem ellen játszunk, szinte soha nem tudunk mit kezdeni velük… Csak a játékosok lennének éretlenek? És mire fogunk menni egy harapós délszláv, ukrán, fehérorosz, albán stb. csapattal szemben, ezzel a “mezőnyfölényes”, gólhelyzetkihagyós játékunkkal? Mert ott nem lesz még ennyi helyzetünk sem!

• @Csupi on: “…Na jó: hajrá Fradi, és persze a Vidi összes hátralévő ellenfele! (A Vasasnak pedig soha nem bocsátjuk meg, ha nem harcol ugyaní­gy a fehérváriak ellen is!)…”

Benyomí som, hogy a Vasas ki fogja magí t pihenni a Videont ellen, mert ellenünk mindent kiadtak.

• Az első félidőben azt mondtam, hogy a Vasasnál gyengébb csapattal nem fogunk találkozni, szünetig el kell dönteni a mérkőzést. Lehetett volna akár 5:0 is, de 0:0 lett. Ekkor már vészbagolykodtam, ennyi helyzetet nem büntetlenül kihagyni. A második félidőben folytattuk a helyzetkihagyást, a játékvezető pedig alig várta, hogy mikor adhat ellenünk szabadrúgást. Eszembe jutott Gorriarán “műesése”. Itt hány Vasas-játékos kaphatott volna sárgát fetrengésért? Hogy maradhatott James végig a pályán? Lenne még pár kérdésem, de felesleges. Csak a csodában bí­zhatunk, mert tegnap bár jól játszott a csapat, de a szerencse és mindenki ellenünk volt. Hajrá Fradi!

• Igazság, nem igazság -- beállt védelem ellen sokadszor halunk meg. És amikor úgy tűnik, hogy mégse, mert csak kibrusztoljuk valahogy, akkor mégis belehalunk. Nüanszokon múlik, hogy mi igazságos, mi nem, erről beszélgettünk a meccset velem néző sógorommal -- ha ilyen pocsék játékkal mégis bajnokok tudunk lenni, vagy a meccset meg tudjuk nyerni, akkor megérdemeljük, mert í­gy is képesek vagyunk rá. Ha pedig tényleg csak ennyire vagyunk képesek, ennyi eredményességgel, akkor nem. Nekem kí­sértetiesen hasonlí­tott a két héttel ezelőtti nagy hokicsalódásra -- amikor még a Haladás-meccsünkbe is csak bele-belekapcsoltam -, amikor 16 másodpercen múlott, hogy, úgymond, megérdemeljük-e vagy sem.
    Az más kérdés, hogy a Fehérváron vendégszereplő balkáni szí­njátszó társulat mit érdemel, mert nem a mi dolgunk. És az se, hogy a Vasas mit. De ha ellenük is pontot szerez, akkor megérdemli a bennmaradást, ha meg nem, akkor még mindig kieshet, mert megérdemli, legalább egy évig nem mennek megint az idegeinkre. Mondjuk biztos lesz ennek a szerepnek is utánpótlása…

• Igaz, Doll azért legalább egyet berúghatott volna a 19 helyzetből.
    EURÓPÁT pedig felejtsük el futballban !
    Ö R Ö K R E !!!

• Kedves Lalolib!
    Valahogy nagyon hasonlóan gondolkozunk. Lehet itt bí­rózni,de amelyik csapat a 30. Aranyra tör,ott nem férnek bele ilyen hibák. Varga Roli arca a lefújáskor valamint ahogy feküdt a földön sok minfent elárul. Valamint az is hogy Doll eddig kétszer jelentette ki egy mrccd előtt hogy nyugodt ,boldog,büszke. Pontokat is vesztettünk mindegyiken. Lélektanból nem túl erős a német. Sajnos nem nekünk áll a zászló. De most kell erősnek maradni mert a Vidinek is van még 3 meccse,ők is botolhatnak ahol nekünk készen kell állnunk. Ha Doll idén nem nyeri meg a bajnokságot, el kell küldeni. Nincs mese,ez rajta megy el ha elmegy.
    Egyébként az is igaz,hogy a 90-es évek nagy Milan-ban a fizetési bónusz csak az első helynél járt,a második hely nem fizetett semmit csak az alapot. Lehet ha nálunk is ilyen lenne, akkor a 94. percben kirúgtuk volna azt a rohadt labdát a stadionból. Mert az igaz hogy egész szezonban a szép játékot, a több gólos győzelmeket hiányoltam, de itt az utolsó 4 meccsen beértem volna 4 db csúnya 1 gólod szenvedős győzelemmel. Kérdezem: ha a Vasas gondot okoz hazai pályán akkor mit akarunk nemzetközi szinten? Tudom hogy sok helyzetünk volt meg stb, de ezt a sportágat (is) gólra,pontokra játszák. Persze ha forint í­gy is úgy is leesik nekik akkor mindegy. Most nagyon mérges vagyok, mert szerintem egy elfogadható játékosállományú csapatunk van csak valahogy a körí­tés pocsék.
    Hajrá Fradi!

• Lehet , hogy a sors most elveszi a bajnoki cí­münket, de az Európa liga selejtező sorsolással pótolhatja azt. A BL selejtező lényegesen nehezebb lesz. Ha tévednék az se lenne baj!