Feljegyzések a fotelból – Kényelmes győzelem

8 hozzászólás a(z) Feljegyzések a fotelból – Kényelmes győzelem bejegyzéshez

• Örültem ennek a meccsnek, mert lí ttam, hogy van értelme a kitartí snak, valami, valaki és persze a Fradi mellett is.

Vajon azok, akik Doll edzôt illetik ezzel, azzal emlékeznek-e még a Davis féle “amatör”-Fradi csapatí ra és fel-e tudjí k fogni, hogy milyen sokat ví ltozott a Fradi taktikí ja azòta.

Bí r — ha kritikusok vagyunk — a taktikí bòl egy kicsit nagyon is sok van jelenleg (az MTK elleni mí sodik félidô talí n inkí bb az Volt) a csapat és a fiatal jí tékosok í t tudtak venni legalí bb olyan sok taktikí t, hogy mí r nem csak magunkat akarjuk utòlérni futtamban, hanem célokat is.

Ez a “Fradi-szìv” és a német “Geist” örökös ellentéte.

A magyarok hií ba a szìvükkel gondolkoznak, a németek meg a fejükel.

Remélem, de bìzok is benne, hogy a jelenlegi csapat mindkettôbôl a jòt ví lasztja ki.

Vegyünk í t Doll-tòl azt, amit elsají tìtani tudunk, aznélkül, hogy elfeledjük a “Fradi-szìvet”.

• Ezt az mtk-t legalább 5-6 góllal kellett volna verni.”Nyugodtan” lap topról kí­sértem figyelemmel a meccset.Annyira szellősen védekeztek,hogy ezt még amatőr szemmel is könnyű volt észrevenni.Végre már kezdő Varga és Bognár,de sajnos ott van Nalepa-aki megint pocsék volt,Dilaverrel egyetemben és akkor a német különí­tményről ne is beszéljünk.
    A légiósok közül remélem csak Moutarit marasztalják, a többi egy kalap sz…r.
    Sajnos vége a bajnoki álmoknak,de ezt csak saját magának és DOLLNAK köszönheti a csapat.

Bí­zzunk a szebb jövőben,mást úgysem tehetünk.

Hajrá Fradi

• Az előző heti hozzászólásaim folyamányaként csak azt tudom most is mondani, hogy talán elindult valami, de az igazi az lenne, ha most már a bajnokság végéig meg lenne ez a lendület. Viszont továbbra sem értem, hogy miért nem lehet 5-6 góllal nyerni egy meccset. Szurkolók ezrei mennének ki, ha látványosabb focit játszanánk 90 percen keresztül.

• 3:0 után sokadszorra 3:1 idén. Olyanok vagyunk, mint ha egy tí­zezres futó az első ötezer méteren szerezne ötszáz méter előnyt, aztán kocogni kezd. Amí­g gyenge az ellenfél, megengedhető, hogy közelebb kerüljön a célig. Holott éppen itt kellene többet beleadni, hogy majd az erősebbekkel szemben is állni tudjuk a sarat. Ez is egy árulkodó jel, miért nem sikerült az idei bajnokság. Ezt mi vesztettük el, nem a többiek nyerik meg.

• Először is nagyon örülök, hogy a Fotelszurkoló »épen és egészségesen«, szokott stí­lusával jelentkezett.
    Ez volt az a meccs, amikor egy percig nem idegeskedtem. A derék „mötökát” az első pillanattól kezdve megbéní­tottuk, érdemben képtelenek voltak bármire is. Az újak nálunk most kezdenek beérni. A második félidőben enyhült a szorí­tás, de ez nem jelentett sokat. Külön örömömre szolgált, hogy »mindenkikedvence Sanyikát« lecserélték. Ezt is megértük. A kékek szépí­tő gólját az a Ramos lőtte, aki a legjobbjuk volt.
    Ami az egyéni teljesí­tményt illeti: Bödét sokan elmarasztalják, mondván, hogy nem csinált semmit. Holott állandóan két embert lekötött a védelemből, és az MTK kapusa két legnagyobb védését ellene mutatta be. Ha csak az egyik beakad, most bí­rálói hallgatnának. [Megjegyzem annakidején Nyí­l kapott Dalnokitól nemegyszer olyan feladatot, hogy kösse le az ellenfél legjobb védőjét, és vigye el a kapu előteréből. Utána a bí­rálatok Nyilasí­t elmondták mindennek – bár a ma szokottnál sokkal enyhébb stí­lusban – de Jenő bá’ megvédte.]
    Annakidején Jovát én mindig védtem, de most számomra egyértelmű, hogy Holczer nála jobb teljesí­tményt nyújt. A gól a játékba egyébként jól és megbí­zhatón bekapcsolódó Koch és az egyébként bravúrosan játszó Lovrencsics közös sara. De csak ez az egyetlen közös hibájuk volt.
    A csapat pedig CSAPAT volt.

• Kedves Szurkolótársak! Az elmúlt hetek produkcióit látva egy kicsit kevésbé keserű a szám í­ze, de csak önmagunkat csapjuk be, ha azt hisszük, minden megjavult! Ha egy csapat (ez azért már kezd azzá válni, végre!) egy félidőn át remekel, miért nem teszi ezt a másodikban is? Néhány játékost nem tartottam Fradi-szintűnek, közülük Sternberget megkövetem, ő egyre többször megmutatja képességeit. Moutari esetében azonban világosan látszik, hogy nagyon gyors, de sokszor zavarja a labda, és bár ő a jobb oldalon szeret játszani, ott felére sem képes, mint a másikon! Ha csak negyedannyi jó beadás jönne tőle, mint Varga Rolitól, klasszis lehetne! Nem tehetek róla, de nekem most megnyugtatóbb lenne a kapuban Jova, mint Holczer… A védelmünk pedig még mindig lyukas, bár Dilaver védekező középpályásként elfogadhatóbb, mint szélsőhátvédként… Nálam Bota játszana jobbhátvédben, és Lovre előtte, jobboldali védekező középpályásként.
    Ami nem sok jót vetí­t erőre, hogy Doll továbbra is ragaszkodik egyes emberekhez. Ilyen meccseken kellene szerepeltetni, beépí­teni a fiatalokat, nem értem, miért nem cserélte be Radót, miért a bűnrossz Djuricin megy be, aki a hí­rek szerint amúgy is távozik a nyáron, miért nem ül a kispadon Csernik, Kundrák stb.? (De legalább Hüsinget nem erőlteti, nálam már ez is pozití­vum!) Furcsa ilyet kimondani, de a kispadunk egyáltalán nem erős!
    Bár az utóbbi időben Doll mester legalább hagyja játszani a csapatot, és ez meg is látszik az eredményeken, de amí­g a Fradi nem arra törekszik, hogyha megy neki a játék, akkor annyit rúgjon az ellenfelének, amennyit tud, hanem a biztos vezetés birtokában visszaáll (elnézést erőre mindenkitől, de nekem ne mondja senki, hogy az MTK javult fel a második félidőre!…), addig nem lesz itt tartós fejlődés, és tartok tőle, Doll-lal nem is várható. Nem egy ilyen meccsen kéne lehetőséget adni azoknak, akik a csapatba kerülésért küzdenek? Mit várunk mondjuk Djuricintól? A védelmünk a semmiből is képes gólt kapni, ez nem sok jóval bí­ztat minket. Lalolib helyzetjelentése most is hajszálpontos. mint mindig. Ezzel együtt legyen meg a harmadik hely, és nyerjük meg a kupát, az valamit kozmetikázna az imádott FRADI idei szezonján!

• Dollnak mennie kell. Az, hogy ilyen a tavasz, az annak is köszönhető, hogy Bogeszt végig padoztatta amikor nyilvánvaló, hogy ő sokat hozzá tud tenni a játékhoz. Ahogy Radesz is tudna, ha békén hagyná és játszatná őt is Doll.

• Kedves Lalolib! Újfent egy remekbe szabott í­rás ez a részedről, láttatva a tegnap esti produkciót, köszönet érte!
    A pohár nálam is félig tele van, tetszett az első félidő letámadásos, iramban és szí­nvonalban is fogyasztható játéka. A szép gólok mellé csak halvány, örök elégedetlen felem teszi oda zárójelbe, hogy szí­vesen láttam volna egy hasonló második játékrészt, egy félidőt Radóval és egy stabilabb védelmet, mert még ez a harmatgyenge MTK is többször bóklászott az ötösünkön belül, sorozatos helyezkedési hibák és Holczer alapvonal-kapus-i tevékenysége és asszisztenciája mellett…
    De ezek csak az idei év okozta frusztrációm miatti morgolódások. Vajon lesz-e a jobb Fradi jövőre?