Feljegyzések fotelból – Csillag nélküli ötös

6 hozzászólás a(z) Feljegyzések fotelból – Csillag nélküli ötös bejegyzéshez

• Meg kell mondanom, hogy régen láttam ennyire megnyugtató meccset. Egy percig sem kellett a győzelem miatt aggódni. Csak az volt a kérdés, hogy megállnak-e félúton?
    Hát nem álltak meg.
    Számomra a Vasas elleni 5:1 különleges jelentőségű. Első (egyben első „emlékezetes”) Fradi-meccsemen 1954 decemberében – jó régen volt, de szerencsére igaz volt – akkor is 5:1-re győztünk. akkor Fenyvesi nyargalt el úgy Sárosi László mellett, mint most Ramirez Preklet mellett. (Bocsánatot kell kérnem a hasonlatért, mert Sárosi játékosként több klasszissal jobb volt a mai Vasas bármelyik játékosánál, és egyébként is a későbbiekben edzőként sokat tett a Fradiért.)
    A különbség csak annyi volt, hogy akkor egy félidő alatt elintézték a dolgot, most meg hagytak némi élményt a második félidőre is.
    A csapat húzóembere elsősorban most Seszták Szaniszló (magyarul í­gy néz ki a neve) volt. Gólveszélyes volt, küzdött, irányí­tott. És örült, nagyon örült a góloknak. A másik két kiugró teljesí­tmény házi indiánunké és Vargarolié. (Ramirez gyakorlatilag balszélsőt – és milyen veszélyes balszélsőt! – játszott az első gól után, Varga pedig két góljával és állandó veszélyteremtésével kiérdemelte a becézést.)
    Nemrég észrevételeztem, hogy váratlan húzás lehet a szögletből váratlanul hátrapasszolt labda. Most Varga és Ramirez játszotta meg ezt többször is, mindannyiszor óriási pánikot keltve a jobb sorsra (?) érdemes északpestiek körében.
    A piros-kékek gólja szerintem csupán véletlen műve volt. Gera Zoli egy akkorát bakizott, amekkorát csak a legnagyobbak tudnak, s az angyalföldiek scifi-hősre emlékeztető nevű játékosa ijedtében belerúgott a labdába egy nagyot.
    A Vasas-edző nyilatkozatát meg nem értem. Mihez gratulált a csapatnak? A játékosai közül egyedül a kapusa nyújtott a futballra emlékeztető teljesí­tményt, volt néhány olyan hárí­tása, amiből egy átlagos kapusnál gól lett volna. És kétszer a kapufa segí­tette ki. Kaphattak volna 8 vagy 10 gólt is.
    Mindent összevéve nagyon jó kis este volt, melyhez után minél több hasonló jót kí­ván Göre Gábor bí­ró úr.

• Mindig örömmel olvasom itt a “tempófradin” a beszámolókat és egyéb cikkeket. így voltam ezzel most is. Ráadásul most több olyan gondolatról, érzésről í­rtál, ami bennem is megfordult a tegnapi nap folyamán. A félidőben mondtam is a fiamnak, hogy ha okos a Vasas, akkor szép csöndben lehozza 3:0-val a meccset. De ha megrángatják a bajszunkat és lőnek egy gólt, akkor nem fogunk bealudni a második félidőn sem. Szerencsére az utóbbi történt és a fiúk megmutatták, hogy a szünet után is tudnak játszani.

• 34!!! Ennyi veretlen meccsen vagyunk túl zsinórban!!! Lalolibnak üzenem: “The Show must go on!!!!”

• Köszönöm! A Fradi mellett a Queen a legnagyobb!
      1976: Csikócsapat, bajnoki cí­m, Nyilasi és a a Night at the Opera album, rajta a Bohemian Rhapsody és a Love of My Life. Kellett ennél több 18 évesen? 🙂

• Tisztelt Szurkolótársak! Már nagyon kellett ez a mérkőzés sok góllal! Visszaellenőrizhető: 1 hete jelen rovat kommentjében leí­rtam, a Vasas ellen meg lesz a szép eredmény! Családi körben két tippet előrejeleztem szombat kora délután: 4:1-re vagy 5:2-re nyerünk! (Utóbbi tippért azért elnézést kérek most Dibusz Dénestől.) Hála istennek, a legjobb variáció jött be az 5:1-el. Szünetben is biztos voltam a folytatásban, ezért átültem a C4-es bérletes helyemről a C6-ba, éppen arrafelé igyekeztem, í­gy hát szerencsésen lemaradtam a Vasas szépí­tő góljáról. Megérte átülni, azért szép lett volna a 6. (Leo) gól, és hát Böde Dani lábáról is lecsúszott a lövés az utolsó percben. (Nem baj, most azt mondom, a következő meccseken valamikor Böde Daninak a labda a kapufáról befelé fog pattanni.)

“Már az öltözőben megbeszéltük, hogy adjunk bele mindent ebbe a mérkőzésbe!” -- nyilatkozta Varga Roland a meccs után. Köszönjük! Varga Rolinak pedig sok sikert a válogatottban! Öröm volt nézni és megtapasztalni a játékosok örömét a gólok után, ebben a csapatban nincs széthúzás! És ismételten le kell í­rni egy nevet: THOMAS DOLL mester. Lassan már csodaszámba menőnek érzem, hogy jelenleg ilyen edzőnk van.

Azzal szeretném zárni, amit a meccs alatt is hangosan hirdettünk: még, még, még, ennyi nem elég! Hajrá Fradi!!!

• Sziasztok!
    Lalolib újabb zseniálisan megkomponált gondolatfutamaihoz csatlakozva csak Ferenc Józsefet tudom idézni(én a szakadár , a retrográd, az örök elégedetlen…): “Minden natyon szep, minden natyon jó, mindennel meg vagyok elegedve!” ( habsburgosnak tűnő magyarsággal:) )
    Ezúttal a kis bealvástól eltekintve tényleg megadtuk a módját az angyalföldi legények módszeres megruházásának. Végre hátradőlhettünk egy meccs erejéig, látva, hogy bajnokesélyeshez méltó méretű zakót szabunk egy csapatra. Vártuk már ezt, szerintem Doll is jelezte a fiúknak, hogy a 20 perces meccsnyerések mellé kellenek a kiütéses verziók is, mert a jövőre nézve elengedhetetlen a fejlődéshez. Szinte nem volt a csapatban gyenge pont, mindenki hajlandó volt sokat és gyorsan futni, lendületből, jól passzolva focizni. Böde Danit sajnáltam kicsit, de sose legyen nagyobb baja annál, hogy gólhelyzeteket teremt, kapufát lő és ötöt vág a csapata. Majd kinyí­lik újra az ő gólzsákja is! Leo, Rami, Sesták és Varga ma a szokottnál is jobb volt, szebbnél szebb akciók sorjáztak, szóval tetszett a dolog:)