2011.VIII.20. NB II., Baja – Ferencváros II.: 1-3

(Fotó: Szávuj Miklós)

Az NB II Nyugati csoportjának nyitófordulójában kétgólos győzelmet aratott második csapatunk a Baja otthonában. Góljainkat Varga Bence (2) és a Sheffieldből visszatért Gárdos András szerezték.

Baja – Ferencváros II.: 1-3 (0-3)
Baja, 800 néző, vezette: Pánczél Krisztián (Kis Z., Buzás)

Baja: Herbert – Szauter, Zahorecz, Burucz, Forgács – Domokos, Lógó, Micskó (Szöllősi T. 64.), Szabó N.(Kormos 55.) – Nagy E. (Szőllősi F. 46.), Csák
kispad: Csoknyai, Kardos, Villám, Balázs
edző: Bognár György

Ferencváros: Jova – Fitos, Fülöp N., Vattai, Tóth A. – Holman, Vass, Peszmeg, Antal (Szabó R. 89.) – Varga B. (Papp M. 70.), Gárdos
kispad: Rigó, Oláh M., Nyilasi B., Pölöskei P.
edző: Lipcsei Péter

Gól: Szőllősi T. (71.) illetve Varga B. (6., 30.), Gárdos (37.)
Sárga lap: Lógó (33.), Zahorecz (77.) illetve Peszmeg (35.)

A bajai csapat hivatalos honlapjának beszámolója:

Sok néző előtt, ragyogó időjárás mellett kezdődött a 2011/2012-es bajnoki idény.

A találkozó első perceiben egymásnak estek a csapatok, lüktető mérkőzés alakult ki. A harmadik percben egy szép támadás végén Csák fejelt az FTC kapujába, azonban les miatt a játékvezető érvénytelení­tette a találatot. Erősen kérdéses í­télet volt…

Az ellentámadásból pedig megszerezte a vezetést a Fradi. Többször is felszabadí­thatott volna a védelmünk jobb oldala, mivel nem tették a labda középre pattant, ahonnan 15 méterről Varga szép mozdulattal bombázott a léc alá. 0-1

A gól megfogta a csapatunkat, inkbb mezőnyjáték folyt a Fradi térfelén. A 30. percben aztán ismét eljutott a 16-osounkig a vendég csapat és ismét gólt lőtt. Forgács hibázott a bal oldalon, Fitos szépen passzolt a társához, a kapu elé csordogáló labdát pedig Varga lesgyanús helyzetből kotorta a kapuba. 0-2

A 37. percben jött a kegyelemdöfés. Gárdos viharzott el a jobb oldalon és közelről a bal alsóba lőtt. 0-3

Bognár György új játékrendszerrel próbálkozott, Lógó felkerült a támadó sorba, de ez sem segí­tett. A második félidőben egy örömteli pillanatunk volt, amikor is élete első felnőtt bajnokiján szereplő Szöllősi Tamás a 71. percben a kapuba talált. 1-3

Összességében a nagyon fegyelmezetten játszó Ferencváros megérdemelten nyert a tompán játszó csapatunk ellen.