2010.VIII.22. NB II., Ferencváros II. – Kaposvölgye: 5-1

Győzött NB II-es csapatunk, Lipcsei Péter első hazai bajnokiján 5-1-es sikernek örülhetett. Együttesünk hátrányból fordí­tott, Pölöskey triplázott!.

Ferencváros II. – Kaposvölgye: 5-1 (1-1)
Albert stadion, 400 néző, vezette: Kovács G. (Forgács, Sebestyén)

Ferencváros: Jova – Fülöp N., Vattai, Sváb – Peszmeg, Tóth A., Vass, Papp M. – Nyilasi B. (Nagy P. 61.), Pölöskey (Kovács István 74.), Gárdos (Bogáti 78.)
kispad: Hermány, Nyárasdi, Danquah, Antal
edző: Lipcsei Péter

Kaposvölgye: Horváth L. – Pintér, Vaskó, Menyhért, Fellai –  Da Silva, Kállai (Kalmár 63.), Ellis (Shevel 33.), Balogh (Körmöci 55.), Huzmi – Namuquita
kispad: Köllő, Reszli, Ivusza, Horváth Á.
edző: Horváth Lajos

Gól: Vattai (34.), Pölöskey (53., 55., 56.), Bogáti (84.) illetve Namuquita (6.)
Sárga lap: – illetve Balogh (42.), Menyhért (57.)

Roszul kezdtük a meccset, hiszen alig pár perc elteltével máris vezetett a Kaposvölgye. A folytatásban már uraltuk a mérkőzést, Pölöskey révén többször is egyenlí­thettünk volna, de a vendégek kapusa jó napot fogott ki. Tí­z perccel a vége előtt azonban jött az egyenlí­tés, Vattai fejjel talált a kapuba, a félidő 1-1-el zárult.

Fordulás után gyorsan vezetést szereztünk, Pölöskey ha nehezen is, de élt az újabb lehetőséggel. A támadónak ez meghozhatta a kedvét, hiszen nem sokkal később mintegy 19 méterről óriási gólt lőtt, majd pedig rögtön ezután egy szép egyéni alakí­tás után már mesterhármasnál járt. A folytatásban sem volt veszélyben a győzelmünk, a sikert a hajrában a csereként beállt Bogáti állí­totta be egy szép lövéssel.

További képek …

Lipcsei Péter: – Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, kaptunk egy gyors gólt, de ez nem tört meg minket. Ezt követően sok helyzetünk kimaradt, majd Vattainak sikerült egyenlí­tenie. A szünetben megnyugtattuk a játékosokat, mondtuk nekik, hogy nincs gond, emeljék fel a fejüket, meg fogják nyerni a meccset. A második félidőben aztán Pölő eldöntötte a találkozót, majd a sajátnevelésű Bogáti a hajrában kialakí­totta a végeredményt. Az első forduló után nyilvánosan kritizáltam az első csapat keretéből visszajátszó játékosokat, most minden dicséretet megérdemelnek.  Hétfőn pihen a csapat, keddtől már a Pécs elleni mérkőzésre összpontosí­tunk. Kiss Laci, a pécsiek vezetőedzője itt volt a mérkőzésen, ez is azt jelenti, hogy komolyan készülnek ellenünk. Nem lesz könnyű dolgunk, de a mostani siker lökést adhat a folytatáshoz.

Horváth Lajos: – Csapatunk az elmúlt hat év leggyengébb játékát nyújtotta ma. Nagy változásokon ment át a keret, egyelőre azok a labdarúgók, akik meghatározhatják a játékot lehet, hogy még nincsenek is itt. Elég szánalmas, és helyenként szánalomra méltó volt a csapatjátékunk. A külföldiek csődöt mondtak, a magyarok, akik régebben itt vannak, szinté. A nulláról kell új csapatot épí­tenünk, a mai meccs lerombolta a múltheti viszonylag jó kezdést. Durva egyéni hibákat vétettünk, emellett olyanok is hibáztak akiktől azt vártam, hogy felnőnek a mai mérkőzéshez.

Pölöskey Péter négy perc alatt szerzett mesterhármast vasárnap az NB II-es csapat meccsén, ezzel sokat tett hozzá a mieink 5-1-es sikeréhez. A tavaly még az NB I-ben is duplázó csatár a saját helyzetéről í­gy vélekedett.

– Egyértelműen az első csapat keretéhez tartozom, de egyelőre visszajátszóként szerepelek az NB II-es együttesnél. Nem fogom fel ezt problémaként: természetesen szeretnék Prukner László csapatában lehetőséget kapni, de úgy vagyok vele, hogy most itt kell bizonyí­tanom, az NB II-ben is megmutathatom, hogy lehet rám számí­tani. Édesapám is arról beszélt nekem az utóbbi időben, hogy próbáljak meg az NB II-ben élni a lehetőséggel, ott ugyanúgy megvan a lehetőség arra, hogy az ember kitűnjön. Természetesen szeretnék az élvonalban szerepelni, már csak azért is, mert talán én vagyok az egyetlen klasszikus ék jelenleg a keretben, de természetesen elfogadom, hogy a mester egyelőre másoknak szavaz bizalmat. Volt arról szó, hogy esetleg másik csapathoz menjek nyáron, de jó helyen vagyok itt. Az első meccsen sajnos az egész csapat kevesebbet nyújtott annál, mint amit tud, ezért is volt fontos a vasárnapi bajnoki. Ez újfent bebizonyí­totta, hogy szerencse nélkül semmi nem megy. Az első félidőben is rúghattam volna mesterhámast, de kimaradtak a helyzetek. Fordulás után pedig négy perc alatt három találat is összejött, mivel több szerencsém volt.

(A Ferencváros hivatalos honlapja, az üllői129.hu, az nso. hu és az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2010.VIII.22. NB II., Ferencváros II. – Kaposvölgye: 5-1 bejegyzéshez

• Gondoljatok bele: A MÁSODIK csapatun fog olyan csapatokkal bajnokit játszani, amelyekkel (nem is olyan rég) az első játszott… Most függetlenül az elkövetkező eredményektől, azért ez nem mindegy…

• Mivel a bajai meccs után alaposan lehúztam a csapatot, most úgy “illik”, hogy gratuláljak a győzelemhez. (Imre bátyám, megint igazad volt!)Külön öröm, hogy Petinek sikerült a Szentélyben győzelemmel debütálnia!Arra azért kí­váncsi lennék, hogy mi okozta ezt jelentős formajavulást.Csak í­gy tovább!