2011.III.20. NB II., Ferencváros II. – PMFC: 0-2

Először kapott ki tavasszal NB II-es csapatunk, amely hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget a feljutásra leginkább esélyes pécsiektől.

Lipcsei Péter: – Remélem jó meccset fogunk játszani a Pécs ellen, nem jött jól az edzőváltás, várhattak volna még egy hetet. Hiszen, akik eddig nem játszottak ott, örülnek, mert bizonyí­thatnak. Nem tudom mennyire más stí­lusú lesz az ellenfél játéka, valószí­nűleg támadófocit játszanak majd. Nagy Adrián és Bölcsföldi sérült, többen lázasak voltak, Fülöp és Sváb viszont már edzett, valószí­nűleg az első csapatból is számí­thatok 1-2 játékosra.

Mészáros Ferenc: – Nem egyszerű a dolgunk, hiszen két-három hónapos munkát kell pár hét alatt elvégeznünk. A munkát pedig nem könnyí­ti meg a sok sérült és eltiltott játékos sem. Elsősorban magunkkal kell foglalkoznunk, nem az ellenféllel. Szeretném, ha minden játékosban tudatosulna, hogy ennek a csapatnak domináns gárdává kell válnia. Lesznek olyanok, akik az eddig megszokotthoz képest más pozí­cióban szerepelnek majd, de bí­zom benne, hogy ezzel is erősí­teni tudjuk a csapatjátékot.

Ferencváros II. – Pécsi MFC: 0-2 (0-1)
Albert stadion, 100 néző, vezette: Bognár (Pápai, Galán)

Ferencváros: Mester – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Abdi (Nyilasi B. 66.), Antal (Varga B. 46.), Peszmeg, Junior – Pölöskey, Miljkovic (Papp M. 58.)
kispad: Hermány, Kovács István, Marton
edző: Lipcsei Péter

PMFC: Dibusz – Nagy J., Fodor, Pintér, Todorovic, Stark, Gyánó (Pavicevic 79.), Godslove, Wittrédi (Eszlátyi 60.), Horváth Zs. (Schultz 46.), Scepanovic
kispad: Sólyom, Túri, Zsdrál, Stojanovski
edző: Mészáros Ferenc

Gól: Gyánó (27.), Eszlátyi (70.)
Sárga lap: Fülöp N. (26.)

A vendégeknél két egykori ferencvárosi játékos is a kispadon kezdett: Sólyom és Schultz. Szintén a kispadon foglalt helyet a pécsiek másodedzője, a korábbi legendás válogatott játékos, majd edző: Mucha József. Nagy József viszont a kezdőcsapatban kapott helyett.

A hazaiaknál három visszajátszó is volt: Abdi, Junior és Miljkovic.

A Fradi kezdte aktí­vabban a találkozót. Előbb Vattai, majd Pölöskey kétszer is megpróbálta bevenni a pécsiek kapuját. A folytatásban Fülöp kapott lapott, mert hátulról beleszállt Horváth Zsoltba. A 27. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Pintér bal lábas szögletét Gyánó mintegy 5 méterről fejelte a kapu közepébe, Mester tehetetlen volt. 0-1. A hazaiak többet birtokolták a labdát az első félidőben, és több veszélyes támadásuk is volt, de a végén mindig hiba csúszott az összjátékukba, ha pedig mégis eljutottak a vendégkapuig, Dibusz a helyén volt.

A szünetben, majd a második játékrész első harmadában is cserélt mindkét csapat egyet – egyet. A mérkőzés ezen részében jobbára mezőnyjáték folyt, sok átadási hibával. Egy órányi játék után, a 21. születésnapját ünneplő Nyilasi Bálint lépett pályára, majd a 70. percben már kettővel vezettek a vendégek: Eszlátyi végezhetett el szabadrúgást mintegy 4 méterre az alapvonaltól, a jobb oldalról. A csereként beállt játékos Mester legnagyobb meglepetésére a hosszú felső sarokba tekert. 0-2. A Fradi tí­z emberrel játszott az utolsó negyedórában, miután Sváb rosszul fogott talajt. A hátralévő időben a csapatok csak helyzetekig jutottak, újabb találatokat már nem értek el, í­gy kétgólos vendéggyőzelem született.

A pécsiek vezetik a tabellát, mí­g a zöld-fehérek a 12. helyen állnak.

Lipcsei Péter: – Gratulálok a Pécsnek, látszik a csapaton, hogy élvonalba törekvő együttesről van szó. Ezzel együtt úgy gondolom, ma mi játszottuk a futballt, de két pontrúgást követően két elkerülhető gólt kaptunk. Ez már nem először fordul elő velünk, a jövőben azon kell dolgoznunk, hogy ezeket elkerüljük.

Mészáros Ferenc: – Görcsösen játszott a csapatom, látszik, hogy a közös munka elején tartunk. Ugyanakkor örülök annak, hogy í­gy is sikerült három pontot szereznünk. A győzelem értékét növeli, hogy ellenfelünknél több élvonalbeli játékos is játszott, tehát nem könnyű ellenfelet múltunk felül.

(A Ferencváros és a Pécs hivatalos honlapja, a hajrapecs.hu, az nso. hu és az MLSZ adatbankja alapján)