Első mérkőzés: 2021.02.10., Dorog, Dorog – Ferencváros: 1-2 (0-1), MK
Ferencváros: Bogdán — Gera Dán., S. Mmaee, Botka, Civic (Csontos) — Laidouni (Boli), Vécsei — Isael (Haratin), Skvarka, Mak (Sigér) — Baturina
Gól: Baturina(1), Nagyházi(öngól)
Edző: Szerhij Rebrov

Utolsó mérkőzés: 2024.02.28., Debrecen, DVSC — Ferencváros: 1-1 (0-1, 1-1, 1-1), MK
Ferencváros: Varga Á. — Makreckis, S. Mmaee (Botka), Abena, Ramírez — Loncar (Zachariassen), Besic (Maiga), Abu Fani — Sevikyan (Cissé), Pesic (Kodro), Ben Romdhane (Marquinhos)
Gól: Pesic(1)
Edző: Dejan Stankovic

A Ferencváros szí­neiben 111 mérkőzésen lépett pályára, 7 gólt szerzett.

Magyar Kupa győztes (1): 2021/22

Nemzetközi eredményei: A 2021/22 évi Európa Liga csoportkörébe jutott és a 2022/23 évi Európa Liga nyolcaddöntős csapat tagja

Válogatott eredményei: 2020 és 2022 között 10 (St. Truiden: 4, Ferencváros: 6) alkalommal lépett pályára a marokkói válogatottban.

10 hozzászólás a(z) Samy Mmaee bejegyzéshez

• Marokkó nemzeti csapata Libéria ellen, idegenben lépett pályára az Afrika Kupa selejtezőjében. A vendégek kezdőjében ott volt belső védőnk, Samy Mmaee, akinek csapata 2-0-ra győzött, és ezzel két forduló után két győzelemmel, kapott gól nélkül vezeti a csoportját Dél-Afrika, Libéria és Zimbabwe előtt. Samy Mmaee végigjátszotta a mérkőzést.

• Amerikában Samy Mmaee, a marokkói nemzeti csapat tagjaként az Egyesült Államok ellen játszott felkészülési mérkőzésen, idegenben. Belső védőnk végig a pályán volt, azonban a hazaiak 3-0-ra legyőzték Marokkót. Samy testvére, Ryan Mmaee jelenleg rehabilitációját végzi bokaműtétjét követően, így házi gólkirály támadónkra most nem számíthatott a szakmai stáb.

• HÁROM LABDARÚGÓNK IS KIJUTOTT A VILÁGBAJNOKSÁGRA!
    Marokkó magabiztos győzelemmel, Tunézia döntetlennel vívta ki a vb-szereplést.
    Kedd este rendezték az afrikai világbajnoki-selejtezők 3. körének visszavágóit, amelyeken három FTC-labdarúgó volt érintett: Samy Mmaee és Ryan Mmaee Marokkót, Aissa Laidouni pedig Tunéziát képviselte.

A marokkóiak az 1-1-es eredménnyel végződött első mérkőzés után kedden 4-1-re győzték le a Kongói DK-t, ezzel 5-2-es összesítéssel megnyerték a párharcot, így 2018 után újra kijutottak a vb-re. Samy Mmaee a 8. percben állt be csereként, Ryan Mmaee ezúttal kilenc percet kapott a hajrában.

A 2018-ban is vb-induló Tunézia a párharc első meccsét 1-0-ra nyerte meg Mali ellen, a minimális előny pedig elegendőnek bizonyult, a keddi visszavágó ugyanis 0-0-s döntetlennel végződött. Aissa Laidouni végigjátszotta a kijutásról döntő összecsapást.

A selejtezősorozatok végéhez közeledve a Ferencvárosból Oleksandr Zubkovnak lehet még esélye a vb-szereplésre, az ukránok később lépnek pályára a pótselejtezőn.
    Az mindenesetre biztos, hogy az FTC Samy Mmaee, Ryan Mmaee és Aissa Laidouni válogatottja révén nyolcévnyi várakozás után ad újra világbajnoki résztvevő labdarúgót – a trió előtt legutóbb 2014-ben Muhamed Besic jutott ki Fradi-játékosként a vb-re.

Az idei labdarúgó-világbajnokságot november 21. és december 18. között rendezik Katarban.

• Március 25-én, pénteken rendezték az afrikai vb-selejtezősorozat 3. körének első mérkőzéseit. A világbajnoki szereplésről döntő párharcok első felvonásain klubunk Samy Mmaee és Ryan Mmaee, valamint Aissa Laidouni révén volt érintett – a Mmaee-testvérek Marokkó, Laidouni pedig Tunézia csapatában szerepelt.

A marokkóiak a Kongói DK vendégeként kezdtek, Samy és Ryan Mmaee is kezdőként kapott lehetőséget. Yoane Wissa góljával a 12. percben a kongóiak szereztek vezetést, majd az 54. minutumban Marokkó bünetőhöz jutott – Ryan Mmaee hibázott, maradt az 1-0. Az 1-1-es végeredményt végül Tarik Tissoudali állította be. Ryan Mmaee-t a 71. percben lecserélték, Samy Mmaee viszont végigjátszotta a találkozót.

• Egy Ghána elleni 1-0-s sikerrel kezdte meg szereplését a január 9. és február 6. között, Kamerunban zajló 33. Afrikai Nemzetek Kupáján Marokkó, amelynek győztes gólját Sofiane Boufal szerezte a 83. percben. A két FTC-játékost, Samy és Ryan Mmaee-t is soraiban tudó együttesben hétfőn védőnk, Samy Mmaee kapott helyet, aki végig is játszotta a mérkőzést. Ryan Mmaee ezúttal nem volt kerettag.

• A Ghána elleni 1-0-s győzelem után Burkina Faso volt Marokkó nemzeti tizenegyének ellenféle. A négy nappal korábban aratott siker alkalmával Samy Mmaee ugyan ott volt a keretben, de nem lépett pályára. Burkina Faso ellen azonban ő is ott volt a pályán: Vahid Halilhodzic szövetségi kapitány a 66. percben, 1-0-s előnynél Lazaar helyére cserélte be védőnket. Ezt követően az eredmény már nem változott, Marokkónak Ghána után Burkina Fasot is 1-0-ra sikerült legyőznie.

03.17.14:45 TV:M4Sport