1910.V.29. FTC – BAK 5:1

FTC 5:1 (félidő 2:0) arányban győz a BAK ellen.

A vasárnapi labdarugó-mérkőzés programja a következő: I. osztályú bajnokság. F. T. K.—B. A. K. (Soroksári-ut) délután öt órakor. Biró: Fehéry Ákos (Csepel). Előzően a II. csapatok játszanak.

(Budapesti Hí­rlap, 1910. május 29.)

1910. május 29., 17:00, Soroksári út, FTC – BAK 5:1 (2:0)
vezette: Fehéry Ákos (Csepel)
nézőszám: 1 200
FTC: ? – ?, ? – ?, Bródy, ? – ?, Kucsera, Koródy, Schlosser, Borbás dr.
BAK: Grosz II. – ?
Gól: Koródy (7., 71., ?.), Kucsera (30.), Schlosser (?.) illetve Grosz II. (75. – 11-esből)

SH-19100530-04-19100528

Elsőosztályu bajnokság. Ferencvárosi Torna Klub—Budapesti Atlétikai Klub 5:1 (félidő 2:0). A soroksári-uti versenypályán lefolyt mérkőzést 1000 főnyi közönség nézte végig. A F. T. K. csatázó sora nagyszerűen játszott. A B. A. K.-ban a védelem, különösen Grosz kapuvédő játszott jól. A F. T. K. góljait Korody, Schlosser és Kucsera lőtte, a B. A. K. 11-esből érte el egyetlen gólját. Biró: Fehéry Ákos volt.

F. T. K. II.—B. A. K. II. 7:0 (szövetségi dij).

(Budapesti Hí­rlap, 1910. május 31.)

FTC 5:1 (félidő 2:0) arányban győz a BAK ellen. Soroksári úti pálya. A mérkőzés kimenetele a FTC bajnokságát már nem befolyásolhatta, a BAK azonban szorgalmasan készült, mert jó eredmény esetén kilátása lehetett arra, hogy a harmadik helyet a NSC-tól elkaparintja. FTC ismét fényes formát mutatott és játékán meglátszott, hogy ambicionálja a győzelmet, ami érthető is, mert í­lyképen a tavaszi bajnoki szezont veretlenül fejezte be. BAK ez első félidőben méltó ellenfél volt, a második félidőben azonban a védekezésbe fektetette minden tudását, egyetlen gólját pedig, Grosz II. kapus lőtte 11-esből.

Biró: Fehéry Ákos.

Szövetségi dij. FTC II.—BAK II. 7:0. Biró: Lucius Károly.

(Nemzeti Sport, 1910. június 4.)

Ferencv. TC—Budap. AK 5:1. (2:0) Soroksári-uti pálya, biró Fehéry Á. 1200 néző. A match állandóan érdekes és izgalmas volt, mert a rövid, 94 méteres pályán egy kettőre egyik kaputól a másikhoz jutott a támadás. Ftc a fürge és kitűnő Bak csapat ellen a legtüzesebb támadások közt képes az I. félidőben 2 gólt elérni. A 3-dikat, melyet az újra Ftc igazolt játékosaként szerepelt Dr. Borbás lőtt gyönyörűen, a biró nem í­télte meg. A II. félidőben Ftc támadásai egyre veszélyesebbek és hamar megvan a 3-ik gól, mire a Bak is gólhoz jut 11-es révén. Ftc a játék végéig még 2 gólt rúg és ezzel az 1990-1910 évi bajnokságban 13-ik és egyúttal utolsó győzelmét aratván 27 ponttal 52 adott és 17 kapott góllal ötödször nyerte meg a magyar bajnokságot.

Szövetségi dijmérkőzések. Ftc—Bak 7:0 (3:0).