1912. június 23., –:–, Zágráb, HASK – FTC 0:5 (0:3)
nézőszám: ?
HASK: ?
FTC: ? — ?, ? — ?, ?, ? — ?, ?, Koródy, Schmolling, ?
Gól: Koródy (4), Schmolling

(…) Kiemelkedik a vasárnapi események sorából a Ferencvárosi Torna Klub zágrábi látogatása. Nem annyira az eredmény teszi értékessé bajnokcsapatunk szereplését, — mert hiszen bizonyos volt, hogy a F. T. K. még tartalékokkal kiegészí­tett csapatával is könnyű győzelmet arat, — hanem inkább az a meleg fogadás, a melyben Zágrábban részesí­tették.

Vidéki mérkőzés. Zágráb. Ferencvárosi Torna Klub—Akadamski Sport Klub 5:0 (3:0). A bajnokcsapatnak lelkes ünneplésben volt része az egész mérkőzés alatt. Szép játékával rá is szolgált a közönség tapsaira. Különösen Kórody brillí­rozott, egymaga négy gyönyörű gólt lőtt. Az ötödik gól Smoling érdeme. Biró Köfer volt.

(Budapesti Hí­rlap, 1912. június 25.)

Bajnokcsapatunk maradványa vasárnap az itteni HASK-al mérkőzött szép számú és előkelő közönség elölt. Az FTC, noha tartalékokkal játszott, végig fölényes játékot produkált. Különösen Kórody remekelt és hogy a szí­vósan védekező zágrábiak ily súlyos vereséget szenvedtek, elsősorban az ő érdeme, ki egymaga 4 goalt lőtt. Félidő: 3:0. Végeredmény: 5:0. Megemlí­tendő, hogy a HASK a második félidő javarészét csak tiz emberrel küzdötte végig.