1915.VI.6. Hadikupa, FTC – Kispesti AC 2:2

(I. oszt. Liga.) Üllői-uti pálya. 5 1/2  órakor. FTK—Kispest.

1915. június 6., 17:30, Üllői út, FTC – Kispesti AC 2:2 (1:2)
FTC: Fritz — Szandovits, Wiener — Móra, Hegyi, Farkas — Tóth-Potya, Binder, Pataky, Schlosser, Borbás dr.
Edző: Barney Gannon
Kispesti AC: Varga — Jurcsó, ? — Furdek, ?, ? — Kónya, Recse, ?, ?, ?
Gól: ? (4. – öngól), Schlosser (57.) illetve Kónya (41., 44.)

SH-19150607-06-19150606Szezon vége felé közeledünk, de azért a közönség érdeklődése nem csappant meg. Három mérkőzés volt az üllői-uti sporttelepen s mind a három mérkőzés meglepetéssel végződött. (…)

Az FTK az első félidőben könnyelműen vette a játékot, egy góllal vezetett, mig ellenfele, a Kispesti AK-nak lelkes játékkal sikerült a félidőben 2:1-re a vezetést majához ragadni, mig a második félidőben jó védekezéssel sikerült eldöntetlenné tennie a mérkőzést. (…)

FTK—Kispesti AK 2:2 (1:2). Biró: Gerő Ferenc. Az FTK nélkülözte Weiszt, kinek helyén Binder szerepelt, egyébként teljes volt a csapat. A mérkőzés első negyedórájában a FTK éri el a vezetést és a kispesti hátvéd saját kapujába rugja a labdát. Ezután könnyelműen játszik az FTK, mig a KAK igen szép támadásokat vezet, támadásaik a 35. percben egy nemvárt goalt eredményeznek, melyet a 42. percben ujabb goal követ, ugy hogy a félidő 2:1-re végződik. A második félidőben állandó ostrom alá veszi az FTK a Kispesti kaput, de a Lakatos által elért goalon kivül az eredményen változtatani nem tudott.