1974.VIII.10. NT, Ferencváros – Telstar 5:0

1974. augusztus 10. szombat 14.30: A sportinduló hangjaira a négy résztvevő csapat, a Telstar, a Real Celta Vigo, a Honvéd, végül az FTC vonult be a klubház előtti kapu 16-os vonalára — arccal a zászlórudak felé. A jobb oldali árbocon a Honvéd, a szokott bal oldalin az FTC zászlót lengette a szellő, az igen kellemes időben kezdődő tornán.

14.35: A jubileumi szignál elhangzása után Harót János, az FTC ügyvezető elnöke megnyitotta a tornát. Üdvözlő mondatait spanyol és holland nyelvre is lefordí­tották. A beszéd végén a Honvéd induló hangjaira a Bp. Honvéd és a Real Celta bevonult a pálya közepére, mí­g a másik két csapat, mérkőzésükig a klubház teraszán helyezkedett el.

14.50: A jubileumi torna nyitómérkőzésének kezdete, egyben az új FTC-pálya első nemzetközi mérkőzése — a végén spanyol sikerrel.

16.35: Az FTC és a Telstar bemelegí­tése alatt a hangosbemondón a következő tájékoztatás hangzik:

Az FTC a jubileumi tornán a Telstar ellen játsza 970. nemzetközi mérkőzését. Ez lesz az új stadionban az FTC első nemzetközi mérkőzése. Az utolsó kupamérkőzés 1963 őszén volt a Galataszeráj elleni BEK találkozón. Ezt követően volt még egy barátságos nemzetközi mérkőzés, 1964. június 20-án az osztrák Kremser AC ellen is. Az FTC 10 évvel ezelőtt e mérkőzésen 6 : 0-ás győzelemmel fejezte be pályánkon nemzetközi szereplését. Egyesületünk még soha nem rendezett jubileumi tornát. A 25. és az 50. évfordulón, csak egy-egy mérkőzéssel ünnepelték a nevezetes eseményt. Jubileumi tornákon — külföldön — azonban már kétszer is győztes volt. 1933-ban a Jugoszlávia, 1971-ben a Bácska tornáját nyerte meg. Adott a lehetősége, hogy hazai pályán az FTC harmadik jubileumi torna győzelmét is megszerezze.

Sipszó előtt

16.45: Toldi Géza, az FTC egykori válogatott csatára vándordí­jat ajánlott fel a bajnoki évad legjobb Fradi játékosa részére. A dí­j első védőjének, Bálint Lászlónak Toldi Géza adta át a vándordí­jat. A közönség nagy tapsa kí­sérte a szép jelenetet.

16.49: Az FTC megkezdi nemzetközi szereplését új otthonában.

TFU_00000000_Fforf_ 03_014-2

Állnak (balról): Takács L., Juhász, Géczi, Bálint, Mucha, Megyesi. Elől: Pusztai, Branikovits, Kelemen, Nyilasi, Máté

16.52: Juhász hosszú szöktetésével Pusztai elviharzott, lefutotta a védőket, majd a jobb sarokba vágta az új pályán az FTC első „nemzetközi” gólját!

Az új pályán ez volt az FTC első „nemzetközi” gólja. A holland hátvéd a gólszerző Pusztai örömujjongását nézi …

Az FTC ezután ragyogóan játszott és már a 22. percben 3 :0-ra vezettek a zöld—fehérek a lelkes, de gyengélkedő ellenféllel szemben.

Nyilasi első gólja

A mérkőzés szünetében a Honvéd fúvószenekara szórakoztatta a közönséget. 8.844 fizető nézője volt a mérkőzésnek. A belépők 60 Ft (ülő) 30 Ft (álló) és 15 Ft (nyugdí­jas és diák) -os áron kerültek forgalomba. A tiszta bevétel 336 690 Ft volt. A II. félidőben folytatódott a látványos játék s a mérkőzés végén a szurkolók örömmel olvashatták le az ekkor először működő villanyújságról az első ferencvárosi győzelmet: FTC— Telstar 5:0.