1989.III.18. Újpesti Dózsa – Ferencváros 0-2

NS-19890319-01-19890318A Ferencváros győzelme megérdemelt.

Ú. Dózsa: Brockhauser – Kozma, Herédi, Szélpál, Kecskés – Kósa (Huszárik 51.), Kovács, Szabó – Süveges, Steidl, Katona (Kénoszt 5.)

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Dukon – Fischer, Dzurják, Fonnyadt

Gól: Fonnyadt (42., 64.)
Sárga lap: Vaszil (4.)
Jók: Fonnyadt, Limperger, Bánki, Dukon, Topor, Vaszil illetve Szélpál, Kecskés, Szabó

Anakronisztikus látványt nyújtott szombat este a Megyeri úti stadion, utoljára talán akkor volt teltház a Dózsa-pályán, amikor még Bene, Fazekas és Dunai II. ontották a gólokat a lila-fehér szí­nekben. Pedig nem is volt igazából rangadó a Ferencváros és az U. Dózsa mostani összecsapása, mert bár a zöld-fehérek vezetik a tabellát, a Dózsa csak a 14. helyen szerénykedik. Az első félidőben mégsem látszott meg a 13 hely különbség, mert többnyire a hazaiak irányí­tották a játékot. Ám már ekkor is több veszélyt jelentettek a ferencvárosi megugrások, amelyek közül Fonnyadt két kirobbanása volt a legfigyelemreméltóbb. Az elsőt a 40. percben még elrontotta a fiatal csatár, két percre rá azonban már 25 méterről a kifutó Brockhauser mellett biztosan helyezett a sarokba (1:0). Meg kell hagyni, kissé lesgyanús volt az akció, ezt Varga István, a Dózsa edzője is szóvá tette, amiért Molnár játékvezető leküldte őt a kispadról.

A második félidőben egymás után puskázták el az elhibázhatatlannak tűnő helyzeteket a dózsások. Szabó, Süveges és Steidl járt elöl ebben, mí­g aztán a közönség újpesti részének kedélyeit ismét Fonnyadt hűtötte le a 64. percben. Vasziltól kapott jó labdát Dzurják közreműködésével, s közelről a jobb sarokba vágta a második ferencvárosi gólt (2:0).

Az iramra nem lehetett panasz, helyenként szinte szikrázott a küzdelem. Dí­cséretes, hogy durvaságok ennek ellenére sem nagyon csúsztak be, leszámí­tva Vaszilnak a 4. percben bemutatott belépőjét, amelynek következtében Katonát hordágyon kellett az öltözőbe szállí­tani. A Ferencváros győzelme megérdemelt.

Rákosi Gyula: – Úgy érzem, nézőcsalogató mérkőzést játszottunk és megérdemelten nyertünk. Talán rózsaszí­nű álmaink is valószí­nűbbé váltak.

1. Ferencváros 19 12 1 1 5 33-23 39 pont
2. MTK-VM 19 10 4 1 4 31-25 39
3. Videoton 19 12 – 1 6 40-22 37
4. Bp. Honvéd 19 9 5 – 5 23-18 37
5. Vác 19 8 4 2 5 26-22 34
6. Rába ETO 19 9 2 1 7 27-22 32
7. Tatabánya 19 8 2 4 5 27-23 32
8. Békéscsaba 19 8 1 2 8 31-26 28