1989.V.27. Ferencváros – ZTE 5-0

A hazai csapat lényegesen jobb futballt játszott, és a második félidőben olykor vastapsot érdemlő produkcióval könnyedén jutott a három ponthoz, amiben a szinte feltett kézzel pályára lépő ZTE egy pillanatra sem tudta megakadályozni.

Ferencváros – Zalaegerszeg 5:0 (1:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Varga L.

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Bánki, Vaszil (Albert 58.), Topor – Fonnyadt (Báder 36.), Wukovics, Keresztúri

ZTE: Huszár – Balog, Csepregi, Németh, Molnár – Fujsz, Tasi (Kovács L. 46.), Szalai, Wittmann – Farkas, Kámán (Pumer 68.)

Gól: Limperger (13.), Wukovics (59.), Bánki (79.), Pintér (85. – 11-esből), Báder (90.)
Sárga lap: Albert (66.) illetve Csepregi (47.), Molnár (80.)
Jók: Pintér, Limperger, Wukovics, Topor, Keresztúri illetve Farkas

Úgy tűnt, az esőre hajló idő sokakat elriasztott az Üllői úti csatától, vagy úgy hitték a távolmaradók, hogy a Ferencváros simán nyer a kieső zónától menekülő ZTE ellen. Akár ez az ok, akár az, mindössze harmadnyi ház fogadta a dobogóra törekvő zöld-fehéreket, akik soraiban Pintér 200. NB I-es találkozóját játszotta. Nem csak klubja vezetői, de a zalai csatárok is köszöntötték. Előbbiek ajándékkal, utóbbiak pedig azzal, hogy alig adtak neki munkát az első félidőben. A hazaiak két részre osztották az első 45 percet. Mintegy húsz percen keresztül csakis a földön járatott labdákkal, pontos, higgadt összjátékkal operáltak, és mindezt a ZTE tétlenül, közelről szemlélte. A jó adogatások gyümölcse a 13. percben érett meg, amikor Limperger Wukoviccsal kényszerí­tőzött. Úgy tűnt, Limperger hosszan szökteti magát, de nem, még utolérte a labdát, és ha már utolérte, akkor mintegy 8 méterről ügyesen a kapu jobboldalába is gurí­tott. Később a vidékiek is feljebb merészkedtek, elhagyták 16-osuk környékét, de komoly egyenlí­tési lehetőségük nem adódott. A 44. percben Kámán ügyesen gurí­tott vissza a felrobogó Tasi elé, akinek 24 méteres, lapos bombája kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot.

Szünet után sem kapkodott a fővárosi legénység, szemmel láthatóan tiszta helyzetek kidolgozására törekedett. Persze abban is lehet igazság, hogy a túlzottan vérmes támadásoktól egy alapvető dolog visszatartotta őket. Az, hogy a sok sérülés miatt alaposan felforgatott csatársorral játszottak, olyan trióval, amely tétmérkőzésen talán még sohasem küzdött együtt. Erre persze alaposan rácáfoltak az 59. percben, amikor Keresztúri nagyszerű beadását Wukovics 6 méterről a jobb felső sarokba fejelte (2:0). A gól után néhány percig állt a játék, mert egy örömittas hazai szurkoló a pályára nyomult, és a rendőrök csak igen nehezen tudták elvezetni a gyepről. Később Szalai hagyott ki két lehetőséget is, amikor előbb tí­z, majd hét méterről, mindkét alkalommal tiszta helyzetből a jobb kapufa mellé durrantott. A 79. percben a harmadik góllal ünnepelte biztos három pontját a hazai csapat, amikor újra Keresztúri megoldása hozta tiszta helyzetbe Bánkit, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Még nem volt vége, öt perccel a lefújás előtt Toport elkaszálták a 16-oson belül, és a jubiláns Pintér kí­méletlenül bombázta a hálóba az ezért járó büntetőt (4:0). A 90. percben Albert futtatta a csereként pályára lépett Bádert, aki majdnem az alapvonalig nyomult, és éles szögből nagy lövést eresztett a léc alá (5:0).

1. Bp. Honvéd 28 14 6 1 7 38-26 55
2. MTK-VM 28 12 8 3 5 39-32 55
3. Ferencváros 28 14 4 3 7 43-29 53
4. Videoton 28 16 – 4 8 55-31 52
5. Rába ETO 28 14 3 2 9 41-30 50
6. Békéscsaba 28 12 4 2 10 39-32 46
7. Váci Izzó 28 10 5 5 8 31-29 45
8. Tatabánya 28 10 3 6 9 35-34 42