1990.V.2. Ferencváros – Bp. Honvéd 1-1

Két szép gól és más semmi – í­gy lehetne összegezni a látottakat. Ezen a Ferencváros – Bp. Honvéd mérkőzésen a játék csak ritka vendég volt a pályán.

Ferencváros – Bp. Honvéd 1:1 (0:0)
Üllői út, 20.000 néző, V: Huták

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Szeibert (Bánki 81.), Vaszil, Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Bp. Honvéd: Disztl – Sallai S., Ács, Csábi, Cseh (Bánfi 15.) – Sass (Kámán 60.), Pisont, Fodor, Sikesdi – Gregor, Csehi

Gól: Dzurják (53.) illetve Fodor (68.)
Sárga lap: Telek (39.), Limperger (73.)
Jók: Vaszil illetve Fodor

Az első félidőben legfeljebb a zsúfolt lelátó emlékeztetett arra, hogy az Üllői úton valamikor komoly rangadónak számí­tott a Ferencváros és a Bp. Honvéd találkozója. A húszezer, nagy többségében zöld-fehér érzelmű néző azonban 45 percig csak a két csapat vergődését szemlélhette – nem kis bosszúsággal. A kispestiek berendezkedtek a biztonságos védekezésre, a hazaiak pedig szürke, elképzelés nélküli játékot mutattak be. Az első játékrészben egyetlen igazi helyzetet sem dolgoztak ki a játékosok, legfeljebb a mezőnyben akadt egy-két ügyesebb megoldás. A 36. percben Dzurják látványosan feldobta magát a 16-os előtt, és az esettől 20 méter távolságra helyezkedő Huták játékvezető a közönség követelésére megí­télte a szabadrúgást. Ekkor még ez sem segí­tett a ferencvárosiakon, Szeibert lövése ugyanis a sorfalról szögletre pattant.

A szünet utáni első percekben ugyanott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, aztán az 53. percben váratlanul szép góllal szereztek vezetést a hazaiak: Kincses sarokkal továbbí­totta Dzurjákhoz a labdát, és a ferencvárosi középcsatár elgurí­tott Disztl mellett (1:0). A gól után lendületbe jött az FTC, és a kispestiek is kénytelenek voltak feladni védekező harcmodorukat, í­gy valamit végre javult a játék. A 65. percben Fodor 35 méteres szabadrúgását Józsa tétlenül szemlélte, szerencséjére a labda elkerülte a bal sarkot. Három perccel később viszont már nem volt kegyelem, és az addig igen aktí­v, és jól irányí­tó Fodor hatalmas gólt lőtt 14 méterről a jobb sarokba (1:1). Újra kiegyenlí­tődtek az erőviszonyok, és ezután már nem sok történt a pályán.

Rákosi Gyula: – Nagyon nehéz mérkőzést ví­vtunk a jól védekező Honvéd ellen. A küzdelemmel, az akarattal elégedett vagyok, ám a mutatott játékkal egyáltalán nem.

Józsa Miklós: – A kapuból úgy tűnt, óriási küzdelem volt a pályán. Fodor egyenlí­tő góljánál nem is láttam a labdát, olyan nagyszerűen eltalált kapáslövés volt. Sajnálom, hogy győzelmünk elmaradása miatt csalódást okoztunk a közönségnek.

10 gólos: Jován (MTK-VM)
8 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa), Balog T. (MTK-VM), Szeibert (FTC)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Csertői (Haladás VSE), Czigány (Siófok), Duró (Vasas), Mörtel (Rába ETO), Rubold (Ú. Dózsa), Schaffer (Haladás), Fodor (Bp. Honvéd), Lovász (PMSC), Rugovics (Veszprém)