1990.V.26. Ferencváros – Vasas 3-3

Ezen a mérkőzésen csak a Ferencvárosnak volt félnivalója, hiszen legalább döntetlent kellett elérnie a bronzérem kiharcolásához. Mivel a pécsiek nem tudtak kellő különbséggel győzni otthonukban, a zöld-fehérek a dobogó harmadik fokára léphettek és fokozta örömüket, hogy Dzurják József személyében közülük került ki a 88. NB I-es bajnokság gólkirálya. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, a Vasas az első, a Ferencváros pedig a második félidőben játszott veszélyesebben.

Ferencváros – Vasas 3:3 (2:2)
Üllői út, 12.000 néző, V: Huták

Ferencváros: Józsa – Simon, Kereszturi, Limperger, Keller – Szeibert (Dukon 83.), Albert (Bánki 78.), Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Vasas: Andrusch – Pecha, Geress (Tuboly 34.), Mészöly, Csorba – Ziai (Szilveszter 78.), Galaschek, Gubucz, Szalánszky – Szabadi, Duró

Gól: Dzurják (23., 73.), Fonnyadt (28.) illetve Gubucz (11.), Duró (13.), Józsa (84. – öngól)
Sárga lap: Mészöly (88.)
Jók: Albert, Szeibert, Dzurják, Kincses illetve Mészöly, Gubucz, Tuboly

TFU_19910406_Zs_003 -0002-19900526A találkozó előtt a kaliforniai magyarok képviselője átadott egy dí­szes kupát, a Golden Gate trófeát Józsa Miklósnak, a hazaiak kapusának. Ez a megtiszteltetés minden idény végén azt a zöld-fehér játékost illeti, akinek a teljesitményét a ferencvárosi szakvezetők a legmagasabbra értékeltek az egész bajnokságban. Más kérdés, hogy a kapus ebben a 90 percben nem nagyon remekelt, sorra-rendre bizonytalankodott…

Az angyalföldiek lényegesen frissebben kezdtek, az első negyedórában egyszerűen állva hagyták riválisaikat. Nem is csoda, hogy rövid három perc leforgása alatt két gólt értek el a piros-kékek, akik számára ez a záró bajnoki erőfelmérő már csak formaság volt. Előbb az iráni légiós Ziai varázsolta pontosan Gubucz elé a labdát szögletből (11. p.), és ő bevette a ferencvárosiak kapuját, majd a 13. percben Limperger szinte szöktette Durót, aki élt is a lehetőséggel, és a jobb alsó sarokban gurí­totta (0:2). Ezután kezdett ébredezni a Ferencváros, amelynek játékosait meglehetősen csúf jelzőkkel aggatták tele saját szurkolói. Amint a Vasas, úgy a hazai együttes is rövid idő alatt ért el két gólt. A 23. percben Dzurják látványosan elesett, és bár ehhez az esethez semmi köze nem volt a Vasas-védelemnek, jött a büntető, és a csatár betalált. Nem sokkal később Dzurják újra veszélyeztette Andrusch hálóját, fejesét a Vasas kapusa kiütötte, de Fonnyadt mindenre elszántan belevetette magát a labdába, és ez gólt eredményezett (2:2). Emlí­tést érdemelt még a 43. percben a súlyos autóbalesete, majd még súlyosabb további műtétjei után formába lendülő Tuboly szép, levétel utáni felsőkapufán csattanó lövése (43. p.).

Józsa a Golden Gate trófeával

Szünet után az ügyesen mozgó Albertet leterí­tették a 16-oson belül, de a fiatal középpályás felpattant a földről, és édesapját idéző technikai bravúrral a kapu bal oldalába csavart. Huták játékvezető – ki tudja miért? – érvénytelení­tette a gólt, amire egyszeriben felforrósodott a hangulat. A szurkolók füstbombákat dobáltak a gyepre, majd olyan könyveket is, amelyeket ingyen osztogattak a mérkőzés előtt (a romániai magyar futballista, Bölöni László pályafutásáról í­ródott a mű). Huták féltette a saját testi épségét, négyperces kényszerszünetet rendelt el. Amikor folytatták a csapatok, egyre inkább a hazaiak kaptak lábra, de harmadik góljuk összehozásában döntő szerepet játszott a Vasas védelme, mert Pecha és Andrusch előzékenyen engedélyezte Dzurjáknak a gólszerzést. Hat perccel a vége előtt Gubucz 16 méteres lövése a felső kapufáról Józsa hátára, onnan pedig a hálóba vándorolt (3:3).

Rákosi Gyula: – Gratulálok a fiúknak a harmadik helyért. Úgy érzem nagyon értékes az elért eredmény. Köszönjük a közönségnek a lelkes buzdí­tást, s örüljenek velünk együtt a bronzéremnek.

12 gólos: Jován (MTK VM)
9 gólos: Balog T. (MTK-VM), Répási (Váci Izzó), Scha:ffer (Haladás)
8 gólos: Bácsi (U. Dózsa), Duró (Vasas), Fodor (Bp. Honvéd), Lovász (PMSC), Rubold (Ú. Dózsa), Szeibert (FTC)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Csertői (Haladás), Czigány (Siófok), Gregor (Bp. Honvéd), Handel (Veszprém), Mörtel (Rába ETO), Pölöskei (MTK-VM), Rugovics (Veszprém), Váczi (Tatabánya)