1991.IX.14. Ferencváros – Haladás 2-2

A vasi együttes, ezúttal a fővárosban mutatta meg, hogy Török Péter vezetőedző mestere a súlypont-áthelyezéseknek és a heves ellenakcióknak. A döntetlenre teljes mértékben rászolgált a Haladás.

Ferencváros – Haladás VSE 2:2 (1:2)
Üllői út, 10.000 néző, V: Piller

FTC: Balogh – Telek – Kuznyecov, Lipcsei – Simon, Vanicsek (Páling 59.), Szenes, Keller – Schneider, Dzurják, Deszatnik

Haladás: Kutasi – Szekér, Mikos, Nagy M. (Iszak 69.), Görög – Marton, Illés, Topor, Tóth Gy. – Schaffer, Berbás (Szöllősi 69.)

Gól: Kuznyecov (22.), Dzurják (59.) illetve Berbás (10.), Topor (33.)
Sárga lap: Szenes (54. p.), Lipcsei (69.) illetve Berbás (52.), Szekér (73.)
Jók: Telek, Keller, Lipcsei illetve Kutasi, Mikos, Görög, Illés, Tóth Gy.

Ünnepre készült szombaton a Ferencváros; az egykori 75-szörös válogatott, Albert Flórián vasárnap tölti be 50. születésnapját. Ez alkalomból a Nemzeti Sport különkiadványa már szombaton nagy sikert aratott, az egykori Császárról szóló kiadványt több tí­zezer példányban adták el, és maga az ünnepelt is szorgosan dedikált 10-től délig.

– Csak azt fájlalom, hogy fiam, Flóri nem játszhat a szombathelyiek ellen, mert belázasodott – kesergett Albert Flórián.

TFU_19920300_FU-Zs_002 -0006-19910914Minden együtt volt ahhoz, hogy a mai ferencvárosi labdarugók méltó módon emlékezzenek meg a nagyszerű elődről, a mérkőzéslabda is az égből jött, ejtőernyős ejtette a pálya kezdőkörébe. A vendégek viszont nem nagyon akartak tudomást venni az ünnepről, az első negyedórában jól szervezett játékkal okoztak nehéz perceket a hazaiaknak. A 10. percben egy pontos jobboldali beadást Berbás könnyedén passzolt hat lépésről a szinte árván maradt kapuba (0:1). A hazai publikum elégedetlenségében fütyörészni kezdett, gólt reklamált a zöld-fehérektől, s ezt hamarosan láthatta is. A 21. percben Vanicsek beadása után jelentős kavarodás végén a szovjet légiós Kuznyecov 13 méterről bombagólt lőtt az egyébként mindvégig ügyesen védő Kutasi hálójába (1:1).

Ezután egy Keller-fejes, majd egy látványos Lipcsei-cselsorozat után leadott Deszatnik-bomba jelezte a ferencvárosi fölényt. A Haladás viszont nem azért buszozott olyan távolságot a fővárosba, hogy csak tétlen szemlélője legyen ez eseményeknek, komolyan vette a dolgát, s még a félidő lefújása előtt az Üllői útról nyáron távozott Topor 13 méterről udvariatlanul volt csapattársa, Balogh hálójába küldte a labdát (1:2).

Fordulás után paprikás negyedóra következett, javában folyt az adok-kapok, Piller bí­rónak olykor csaknem kicsúszott a kezéből a mérkőzés irányí­tása. Azután a ferencvárosi akarat sikerre vezetett, az 59. percben egy magas beadást követően Dzurják szabálytalanul lökte Kutasi kapust, a gazdátlanul maradt labdát azután a ferencvárosi támadó szép mozdulattal emelte a kapuba (2:2). Óriási küzdelem folyt a győztes találatért, erre inkább a zöld-fehéreknek volt lehetőségük, de a Haladás egy pillanatra sem mondott le arról, hogy gyors kontraakciókkal állandó gólveszélyt teremtsen.

1. Vác 4 3 1 – 10-3 7 pont
2. Siófok 4 3 – 1 8-4 6
3. MTK-VM 4 2 1 1 6-3 5
4. ÚTE 4 1 3 – 7-5 5
5. Haladás 4 2 1 1 6-4 5
6. Kispest-Honvéd 4 2 1 1 7-6 5
7. Ferencváros 4 1 3 – 4-3 5
8. PMSC 4 2 1 1 3-2 5