Ferencváros: Balogh – Limperger, Pintér, Telek – Páling, Vanicsek, Patkós, Keller (Báder 46.) – Wukovics, Albert (Dzurják 71.), Keresztúri

Vasas: Babócsy – Turbék, Juhár, Klink – Sirinbekov, Kecskés (Gubucz 87.), Geress, Galaschek, Szilveszter – Dozmorov (Nagy T. 68.), Claude

Gól: Dzurják (74.)
Sárga lap: Albert (13.) illetve Klink (4.), Galaschek (4.), Turbék (11.)

Volt még tétje az Üllői úti 90 percnek, azaz félnivalója mindkét gárdának. A ferencvárosiaknak egy pont volt szükséges ezüstérme bebiztosí­tásához, a Vasasnak ugyancsak egy pont volt az óhaja azért, hogy az osztályozó helyezést jelentő 13. poziciót elkerülje. így azután több szurkoló is mondogatta a találkozó előtt, hogy döntetlen-gyanus összecsapásra váltott jegyet. Szó mi szó, a tűző napsütésben inkább a napfürdőzés, semmint egy izgalmas csata eseményei kötötték le a drukkerek figyelmét. Az elején némi kakaskodással próbálták jelezni a futballisták, hogy ők igazán komolyan veszik a játékot. De hogy a két kapusnak szinte semmiféle dolga nem akadt, az tény. Pintér például úgy szabadí­tott fel, hogy a stadion melletti autós felüljáróra bombázta a bőrgolyót, Claude pedig 20 méterről az eredményjelző táblát veszélyeztette, pedig azt meglehetősen magasan épí­tették fel a Nagyvárad tér felé eső szektorrészen. A nagy semmittevést Keresztúri a 33. percben unta meg, amikor látványos bombája a jobboldali kapufán csattant. A nézőknek mégis volt okuk örömre, mert a svájci Zweifel cég csomagolt burgonyaszí­rmot szórt szét a lelátókon – ingyen.

Fordulás után az 50. percben Albert estében, öt méterről föléemelt. Újabb öt perc elteltével Keresztúri a 16-osról, a kapunak háttal állva sarokkal csúsztatott kevéssel a jobb alsó sarok mellé. Ezután ismét semmittevéssel teltek a percek, mí­gnem a hajrában, az éppen három perce pályán lévő cserejátékos, Dzurják négyméteres fejese a kapu baloldalába került (1:0).

„A Ferencváros egyetlen góllal megnyerte a mérkőzést, de úgy véljük, az igényes szurkolókat, szakértőket ez nem befolyásolhatja abban, hogy egy nagyon gyenge találkozót láttunk teljesen egyforma húsz mezőnyjátékossal és egy szerencsés pillanat döntött el mindent.” (Nemzeti Sport)

Nyilasi Tibor: – Nagyon tartalékosan álltunk fel, ezért külön örülök, hogy ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést és választ adtunk a „suttogóknak”.

10 gólos: Belansky (PMSC)
9 gólos: Simon (Tatabánya), Galaschek (Vasas), Füle (Vác), Sallói (Videoton-Waltham)
8 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Takács Z. (Szeged), Répási (Vác)