1993.IX.25. Siófok – Ferencváros 2-4

Ritkán látható, remek iramu, változatos mérkőzést vivott a két csapat, s a Fradi azért tudott felülkerekedni, mert a mezőnyben gyorsabban és pontosabban adogattak és helyzeteiket ki tudták használni.

Siófok – Ferencváros 2:4 (1:2)
Siófok, 10.000 néző, V: Nagy L.

Siófok: Biró – Keszeg, Bimbó, Olajos, Barna (Pervusin 43.) – Varsányi (Kovács 78.), Jenei, Meksz, Király – Fischer, Kirchmayer

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Lipcsei, Keller – Páling, Albert, Détári – Nagy Zs. (Gregor 57.), Kovács J., Wukovics

Gól: Fischer (20.), Varsányi (47.) illetve Kovács J. (15.), Wukovics (27., 85.), Lipcsei (65.)
Sárga lap: Olajos (36.), Keszeg (45.) illetve Telek (63.)
Jók: Bimbó, Varsányi, Meksz, Keszeg illetve Telek, Albert, Lipcsei, Wukovics

Az első negyedóra Fradi-rohamokkal telt el, s a 15. percben egy védelmi hibából Kovács megszerezte a vezetést. A gól a hazai csapatot rázta fel, s egy korszerű támadás után a 20. percben Fischer nagyszerű fejessel egyenlitett. Hatalmas iramban folyt tovább a játék, s egy ujabb védelmi hibát kihasználva Wukovics szerzett gólt (1:2).

Szünet után a hazai gárda lépett fel támadólag, a 47. percben Varsányi egyenlí­tett. A siófoki csapat mindent egy lapra téve rohamozott, és nagyon keveset törődött a védekezéssel. Ezt kihasználva a gyors Fradi ujabb két góllal megszerezte a győzelmet.

6 gólos: Sándor T. (Debrecen)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Sallói (Kispest-Honvéd), Kovács J., Wukovics (Ferencváros)
4 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Csertői (Rába ETO), Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs. (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham), Szenes (Vasas SC)