1993.X.30. Ferencváros – Csepel-Kordax 3-0

M-ftc-csepelLeheletkönnyű, szinte megerőltetés nélküli hazai diadal szórakoztatta a nézőket. Annak ellenére simán nyert a Ferencváros, hogy csak perceken keresztül játszott igazán jól. A csepeliek számára figyelmeztető, hogy a legutóbbi 180 bajnoki percben kilenc gólt kaptak.

Ferencváros – Csepel-Kordax 3:0 (2:0)
Üllői út, 11.000 néző, V: Molnár L.

Ferencváros: Szeiler – Hrutka – Simon, Telek – Páling, Lipcsei, Détári, Szekeres T. – Wukovics, Kovács J., Cigan (Lisztes 76.)

Csepel-Kordax: Hajdú – Váczi D. – Bereczki, Mikler – Tyukodi (Balogh Z. 37.), Medgyes, Tompos, Somogyi, Szekeres J. (Palacian 67.) – Pena, Jakab

Gól: Wukovics (33., 42., 75.)
Sárga lap: Bereczki, Váczi D. (mindkettő 42.)
Jók: Simon, Hrutka, Páling, Wukovics illetve Hajdú, Tompos

Halottak napja… A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a zöld-fehér klub í­gy emlékezett meg azokra, akik a Ferencvárosért szurkoltak, továbbá azokra, akik 1993-ban távoztak az élők sorából.

A kegyelet perce után az örömszerzés perceire törekedtek Détáriék, igyekeztek felvillanyozni a drukkereket. És amellett visszavágni a csepeli szigetről érkezett vendéggárdának azért, mert a legutóbbi bajnokságban éppen az Üllői úton nyert meglepetésre a Csepel-Kordax. A 10. percben Wukovics átadását Détári ugyan nem tudta megszelidí­teni, de érkezett Cigan, de mellé lőtt. Éppen a félidő felénél, valamivel túl a 21. percen Lipcsei tette lyukra Wukovicsot, akinek éles, jobblábas lapos lövését a fiatal tehetség Hajdú hárí­totta. A csepelieknek megfelelt a döntetlen, ölték az időt, olykor az illem kedvéért előre is lendültek, de inkább arra ügyeltek, hogy a középpályán féken tartsák Détáriékat. Tompos például gyakorta ügyesen semlegesí­tette a ceremóniamester Détárit. Egyszóval: egyre több hazai drukker kezdett zúgolódni, ahogy haladt előre az idő. A 33. percben a Vácról érkezett Bereczki megkegyelmezett a Ferencvároson, óriási hibát vétett, Páling labdáját Wukovics elé engedte, aki be is talált (1:0). A 42. percben Hrutka bombája lefékeződött egy csepelin, a jelentős lesen álló Wukovics nem tétovázott, félmagasan újabb gólt lőtt (2:0). Molnár bí­ró tetézte hibáját azzal, hogy a partjelzőnél jogosan reklamáló két csepeli védőnek is sárga lapot adott.

A padlón lévő csepeliek valamivel agilisebben folytatták a második félidőben, noha az 52. percben Páling jobboldali beadását Kovács csaknem a bal sarokba fejelte, de Hajdú megint jól lépett közbe. Az 54. percben Balogh Z. kicselezte Szeilert, de sokáig várt a lövéssel, majd amikor balról laposan megpróbálta bevenni a hazai kaput, Telek már a helyén volt, a gólvonalról mentett. Nem sok ötlet jellemezte ezután a játékot, egészen a 75. percig. Akkor Lipcsei több társa közül válogathatta ki, melyiket hozza játékba. Jó ötlet volt, hogy Wukovicsot futtatta lyukra, a támadó ballal a hálóba továbbí­tott – mesterhármas – (3:0). Még növelhette volna előnyét a Ferencváros, de már megelégedett ennyivel is.

7 gólos: Wukovics (Ferencváros)
6 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham FC), Árgyelán (Békéscsabai EFC), Azoitei (PMSC-Fordan), Orosz (Kispest-Honvéd)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sallói (Kispest-Honvéd), Kovács J. (Ferencváros), Csertői (Rába ETO FC), Füle (Vác FC-Samsung), Fischer (Siófok), Claude (Vasas)
4 gólos: Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs. (MTK), Szenes (Vasas SC), Kámán, Somogyi (Csepel-Kordax), Illés (Kispest-Honvéd FC), Szarvas (Békéscsabai EFC), Ördög (Sopron)