1993.V.8. Ferencváros – BVSC-Dreher 0-2

A Ferencváros gyenge, széteső, szervezetlen játéka ellen a BVSC nem szép, de hasznos taktikával szerzett megérdemelt győzelmet.

Ferencváros – BVSC-Dreher 0:2 (0:1)
Üllői út, 10.965 néző, V: Bay

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Szekeres, Kuznyecov – Páling, Albert (Balogh G. 49.) Lipcsei, Fodor, Keller – Gregor (Nagy Zs. 46.), Wukovics

BVSC-Dreher: Vezér – Kósa – Króner, Győri, Iscsak – Mundi, Csepregi, Farkas (Dukon 69.), Urbányi – Bognár, Borgulya (Szekula 75.)

Gól: Győri (23.), Borgulya (70.)
Sárga lap: Borgulya (26.), Farkas (27.), Urbányi (87.)
Jók: – illetve Győri, Bognár, Urbányi

A találkozó előtt ünnepelt az Üllői út. Az FTC Magyar Kupa-győztes női kézilabda csapata vastaps mellett sétált tiszteletkört.

A labdarúgó mérkőzésen a hazaiak voltak sokkal esélyesebbek. Ennek megfelelően előbb Fodor veszélyeztetett szabadrúgásból, majd Wukovics fejesét fogta Vezér. Negyedórányi unalmas mezőnyjáték után Urbányi iramodott meg, alig tudtak előle szögletre menteni. A belőtt sarokrúgást Győri három lépésről a kapuba kotorta (0:1). Ez volt a BVSC első veszélyes támadása. A hazai ellentámadásokat csak túl kemény szerelésekkel tudták hárí­tani a vasutasok: jöttek a sárga lapok. Megkönnyí­tette viszont a védők dolgát, hogy Wukovicsék sokat körülményeskedtek, s alkalmat adtak a közbelépésre. A 40. percben Lipcsei fejesét Vezér nagy bravúrral ütötte kapu fölé.

Alig kezdődött el a második félidő, egy összecsapásnál Albert megsérült, letámogatták, helyére Balogh Gábor állt. Erősí­tett a Ferencváros. Wukovics lőtt fölé 14 méterről, majd Lipcsei gólját érvénytelení­tette les miatt Bay játékvezető (52. perc). Aztán Kuznyecov hibájából Kósa roboghatott, de gyengén gurí­tott el a kapus mellett, a védők a gólvonalról szögletre mentettek. A 70. percben azután bizonyossá vált a nagy meglepetés: Mundi a jobb oldalon elhúzott, nem zavarták, beadását Borgulya négy méterről már nem tudta kihagyni (0:2). A hazaiak feladták, a vendégek megelégedtek az eredménnyel. Gyenge mezőnyjátékkal telt el a hátralévő játékidő.

9 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham)
8 gólos: Sallói, Takács (mindkettő Videoton-Waltham), Kámán, Kovács J. (mindkettő Siófok), Balog T. (MTK)
7 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Füle (Vác FC-Samsung), Wukovics (Ferencváros)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK)