1994.VI.4. Ferencváros – Parmalat 3-0

Nyilasi Tibor csapata könnyed és megérdemelt győzelmet aratott ezen a napon. A mérkőzés végén az eredményjelző táblán a következő felirattal üzentek a szurkolók:
“Nyilasi Tibi, maradj velünk!”

Ferencváros – Parmalat FC 3:0 (1:0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Bognár

Ferencváros: Szeiler – Páling, Lipcsei (Petrók 75.), Szűcs M. – Nagy Zs., Albert, Lisztes, Keller, Szekeres – Christiansen, Wukovics

Parmalat FC: Mitring – Salacz, Németh, Varga, Bekő – Jónás, Jován, Zimmermann, Dubecz – Takács (Pálfi 80.), Horváth (Czéh 61.)

Gól: Wukovics (24.), Christiansen (53.), Szekeres (57.)
Sárga lap: Varga (13.)
Jók: Lipcsei, Lisztes, illetve Mitring

Mintha a ferencvárosi szurkolók nem is hitték volna el igazán, hogy a csapat vezetőedzője, Nyilasi Tibor a következő szezonban már nem kí­ván a kispadon helyet foglalni, szinte csak hivatalból skandálták a népszerű szakember és egykori kiváló futballista nevét. Az összecsapás első percei nem hoztak szép játékot, igazán nagy lehetőség csak akkor adódott, amikor a védő szerepkörben játszó Lipcsei felfutott a támadással. A 11. percben lehetőség adódott számára a gólszerzésre, de Mitring kapus és Dubecz közös erővel tisztázott. A 24. percben gól volt a jutalma a ferencvárosi fölénynek. Páling megiramodott a jobb oldalon, középre adott, az érkező Wukovics pedig 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1:0). A 33. percben Wikovics ismét feliratkozhatott volna a gólszerzők listájára, de addig ügyetlenkedett, mí­g a védők beérték. A Parmalat játékosai nem tudtak hatékonyan szerepet vállalni a játékban, í­gy meglehetősen egyoldalú küzdelem folyt a pályán. A 38. percben Lipcsei 20 méteres szabadrúgása a bal kapufán csattant. A 42. percben Szeiler alászaladt Jován beadásának, ami olyannyira meglepte Takácsot, hogy a vendégek játékosa kihagyta a kí­nálkozó egyenlí­tési lehetőséget. A szünet előtti utolsó izgalmas pillanatot az jelentette, hogy Szekeres nem mindennapi mozdulattal nemes egyszerűséggel kirúgta a labdát a stadionból.

A második játékrészben sem változott a játék képe, sőt, egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a zöld-fehérek győzelme ezúttal nem forog veszélyben. Az 51. percben Lisztes 22 méteres hatalmas bombája még a felső lécen csattant, de két perccel később már gólnak örülhettek a szurkolók. Christiansen, a dán idegenlégiós a leshatárról indult Albert remek labdájával, és először ugyan Mitring kapusba lőtt, de a kipattanó labdát már könnyedén gurí­totta a gólvonal mögé (2:0). A gólgyártás az 57. percben folytatódott, amikor Albert bal oldali szögletét Christiansen megcsúsztatta, és a labda Szekeres fejéről a jobb alsó sarokba került (3:0). A találkozó hátralevő részében a Parmalat végül kijöhetett a szorí­tásból, de gólra nem futotta az erejükből.

16 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC)
14 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Wukovics (Ferencváros)
13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC), Füle (Vác FC-Samsung)
12 gólos: Horváth F. (Parmalat FC)
10 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Azoitei (PMSC-Fordan)
9 gólos: Csertői, Klausz, Popescu (ETO FC Győr)
8 gólos: Orosz, Hamar (Kispest-Honvéd FC), Kovács J., Albert (Ferencváros), Claude (Vasas-Ilzer), Pena (Csepel-Kordax), Kozma (ÚTE)