1994.IX.21. Nagykanizsai Olajbányász – Ferencváros 0-2

TFU_19941203_FU_Szsz - 0001Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, a Ferencváros kezdett jobban, több í­géretes próbálkozása volt, mégis csak kapushibából sikerült a vezetést megszereznie. A Nagykanizsa csak a félidő hajrájában veszélyeztetett, igaz, ekkor akár egyenlí­thetett is volna. Szünet után már a hazaiaknak is volt néhány lehetősége, egy kontrából mégis a Ferencváros növelte előnyét, és végeredményben megérdemelten nyerte a találkozót.

Nagykanizsai Olajbányász – Ferencváros 0-2 (0-1)
Nagykanizsa, 14.000 néző, V: Hartmann

Nagykanizsai Olajbányász: Vlaszák – Tóth, Kepe, Kiss, Kajdy – Vidóczi, Hegedűs (Farkas 50.), Agics, Svélecz – Fehér, Fuisz (Dudás 58.)

Ferencváros: Balogh – Hrutka, Telek, Kuznyecov, Szekeres – Nagy Zs., Albert, Lisztes, Szűcs M. – Christiansen (Zavadszky 24.), Neagoe (Gregor 86.)

Gól: Lisztes (16.), Nagy Zs. (73.)
Sárga lap: Dudás (64.) illetve Lisztes (24.), Kuznyecov (52.), Szekeres (58.)
Jók: Fehér, Agics, Vlaszák illetve Lisztes, Szekeres, Balogh, Telek

TFU_19941203_FU_Szsz - 0003-4Tí­zpercnyi tapogatódzás után az egyik ferencvárosi próbálkozást lesről engedett el a játékvezető, Christiansen megszerezhette volna a vezetést, de 14 méteres lövését Vlaszák menteni tudta. A 14. percben újabb zöld-fehér-helyzet maradt ki. Albert 22 méteres szabadrúgását Szekeres középre fejelte, de Hrutka négy lépésről senkitől sem zavartatva fölé vágta a labdát. A 16. percben ritkán látható potyagóllal szerzett vezetést a Ferencváros. Egy sima hazaadás után Vlaszák labdája Neagoét találta el, aki elhúzta a kétségbeesetten menteni akaró kapus mellett, Lisztes elé tálalt, és ő könnyedén helyezett az üres kapuba (0-1). Két perccel később a másik oldalon Agics egyenlí­thetett volna, de az ötös sarkáról fölé lőtt. A 25. percben Albert egyedül törhetett kapura, már csak Vlaszákkal állt szemben, de könnyelműen a kapusba lőtt. A 29. percben ismét vendéghelyzet maradt ki, ezúttal Zavadszky lábáról szedte le a játékszert a kanizsai portás. A 39. percben kétszer is egyenlí­thettek volna a hazaiak. Előbb egy lepattanó labdát Agics hat lépésről bombázott kapura, de Balogh óriási reflexszel kapu fölé ütötte a labdát. A beí­velt szögletet ismét Agics fejelhette rá, ám Lisztes a gólvonalról kifejelte a labdát.

A második játékrész ferencvárosi helyzettel indult. A 49. percben a hazai védők hibájából Szűcs vezethette egyedül Vlaszákra a labdát, de kisodródott, majd a középreadását Neagoe a védőkbe rúgta. Az 57. percben Szekeres húzott el a bal szélen, beadására Zavadszky érkezett, lövése azonban mellé ment. A másik oldalon Kajdy játszotta tisztára magát, jól tálalt Agics elé, akinek közeli emelését Balogh másodszorra mentette. A 70. percben Kajdy 4 m-es fejesét Balogh csak kiütni tudta, de Kiss három lépésről a bal oldali léc külső élét találta el. Három perccel később növelte előnyét a Ferencváros. Egy kontratámadás során Albert nagyszerűen indí­totta Neagoet, aki egy csel után visszajátszott Nagy Zs. elé, a középpályás pedig 8 m-ről a léc alá bombázott (0-2). A 78. percben Albert jól ugratta ki Zavadszkyt, akinek 11 m-es lövését Vlaszák bravúrral fogta. Négy perccel a vége előtt előbb Zavadszky, majd Lisztes lövésénél parádézott Vlaszák. Az utolsó percre is maradt egy Lisztes-helyzet, akinek 10 m-es lövését mentette a kanizsai kapuvédő.

16. Parmalat FC 6 – 2 4 8-14 2

7 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Kovács K. (Kispest-Honvéd), Wukovics (UTE-Novabau)
6 gólos: Egressy (UTE-Novabau)
4 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
3 gólos: Szarvas, Kulcsár (mindkettő Békéscsabai EFC), Bükszegi (BVSC-Dreher), Vancsa (Csepel-Kordax), Sándor T. (Debrecen VSC), Neagoe (Ferencváros), Chiratcu (EMDSZ-Soproni LC), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Zimmermann (Parmalat FC), Simon (Vasas-Ilzer)