1994.IX.10. ETO FC Győr – Ferencváros 1-1

W_eto-ftcA két csapatnál elsősorban a lelkesedés és a küzdeni akarás volt dí­csérhető. Játékban azonban még nem azt nyújtották, amit szurkolóik igazán várnak tőlük.

ETO FC Győr: Végh – Farkas, Lázár, Kuttor – Csertői, Árgyelán, Jagodics (Tóth 46.), Miriuta, Hajszán (Kocsis 46.) – Hámori, Popescu

Ferencváros: Szeiler – Simon, Lipcsei, Kuznyecov (Albert 70.) – Páling (Nagy Zs. 76.), Szűcs M., Lisztes, Keller, Czéh – Zavadszky, Christiansen

Gól: Csertői (48.) illetve Lisztes (63.)
Sárga lap: Árgyelán (3.) illetve Zavadszki (13.), Czéh (44.)
Jók: Végh, Farkas, Kuttor illetve Simon, Czéh, Lisztes

Mindkét csapat szurkolótábora fokozott várakozással tekintett a zöld-fehér rangadó elé, azt várva, hogy kedvenceik javí­tanak eddigi gyenge szereplésükön. A Ferencváros kezdett veszélyesebben, és előbb Czéh veszélyeztetett szabadrúgásból, majd Christiansen fejelt kapu fölé. A győriek kissé megilletődötten játszottak az első tí­z percben, több labdát is eladva. Az első helyzet a hazaiak előtt a 16. percben kí­nálkozott, amikor Hámori jobb oldali beadását Árgyelán 10 m-re a kaputól elvétette. A 20. percben Czéh előtt kí­nálkozott nagy helyzet, de 18 m-ről gyengén ellőtte a labdát. Az ezután következő percekre alábbhagyott a kezdeti lendület és a kapuk váltakozva kerültek veszélybe. Legtöbbet még Lisztes mutatott, aki szinte minden helyzetből kapura lőtt, Végh azonban a helyén volt. A félidő legnagyobb helyzetének kihagyása Jagodics nevéhez fűződött, aki a 43. percben Miriuta baloldali beadását 5 m-ről mellé fejelte.

A második 45 percet kettős cserével folytatta a Győr, de ennek ellenére a 46. percben kis hiján gólt kaptak Czéh lövése után, de Végh bravúrral védett. Két perc múlva Csertői indult el a félpályától végigcselezte magát, és 17 m-ről a jobb felső sarokba csavart (1-0). Az 54. percben újabb Lisztes lövés zúgott kapura, Végh ezúttal is magabiztosan védett. A Ferencváros hajtott az egyenlí­tésért és beszorí­totta a hazai csapatot, a győriek csak előre vagdosták a labdát, a kontrákba reménykedtek. A 63. percben Lisztes elé került a labda, a Győr 16-osa előtt, s a ferencvárosi játékos lövése a jobb alsó sarokban kötött ki (1-1). Az egyenlí­tés után alábbhagyott az FTC lendülete és a hazai csapat kiszabadult a nagy szorí­tásból. Az utolsó húsz percet jobbára a győriek uralták, de újabb gólt nem szereztek.

16. EMDSZ-Soproni LC 5 – 1 4 5-16 1

6 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau), Kovács (Kispest-Honvéd FC)
5 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Wukovics (ÚTE-Novabau)
3 gólos: Szarvas, Kulcsár (mindkettő Békéscsabai EFC), Neagoe (Ferencváros), Simon (Vasas-Ilzer), Füle (Vác FC-Samsung), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Zimmermann (Parmalat FC)