1994.IX.18. Ferencváros – Kispest-Honvéd 3-2

Már szinte talány, hogy a tapasztalt, válogatott játékosokból álló kispestiek miért mondanak rendre csődöt az Üllői úti stadionban. Illésék nemcsak a Twente elleni UEFA Kupa-játékot nem tudták megismételni, de itthoni teljesí­tményüktől is jócskán elmaradtak. A hatgólos Kovácsnak momentumai sem voltak, a Hollandiában remeklő Brockhauser is hibázott a harmadik gólnál. A Ferencváros szögletei az első félidőben életveszélyesek voltak. Lélektanilag mindig a legjobbkor szereztek gólt Alberték. Igaz, a kritikus helyzetekben a szerencsével sem álltak hadilábon. A Lisztes vezérelte Üllői utiak az első csapat az NB I-ben, amelyiknek Davidovic mester Kispestre érkezése óta bajnoki találkozón először sikerült legyőzniük a kispestieket.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 3-2 (2-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Balogh – Lipcsei – Kuznyecov, Szekeres – Nagy Zs., Albert (Zavadszky 74.), Szűcs M., Lisztes, Keller (Hrutka 37.) – Christiansen, Neagoe

Kispest-Honvéd FC: Brockhauser – Bánfi, Hahn (Duró 46.), Mátyus – Szabados, Forrai, Illés, Milinkovics, Csehi – Kovács (Hamar 61.), Orosz

Gól: Kuznyecov (8.), Lisztes (44.), Nagy Zs. (51.) illetve Csehi (25.), Dúró (78.)
Sárga lap: Lipcsei (12.), Nagy Zs. (89.) illetve Forrai (31.), Szabados (56.)
Jók: Lisztes (a mezőny legjobbja), Szekeres, Kuznyecov, Lipcsei, illetve Forrai

Idén már negyedik alkalommal találkozott egymással a két neves fővárosi együttes. A Magyar Kupában mindkétszer a zöld-fehérek nyertek, a tavaszi bajnokin pedig a Bozsik-stadionban a kispestiek diadalmaskodtak. Mindkét gárdának fontos volt a három pont megszerzése, hiszen egy győzelemmel a piros-feketék a második helyre, a zöld-fehérek pedig a középmezőnyből az ötödikre ugorhattak előre.

A 2. percben Csehi veszélyes, lövésszerű beadását kellett a léc alól szögletre tornáznia Baloghnak. Az első veszélyes ferencvárosi támadás a 8. percben futott, és mindjárt gólt hozott. Neagoe 22 méteres bombáját ütötte az alapvonalon túlra Brockhauser. A jobb oldali szöglet után két ferencvárosi játékos maradt üresen a labdával az ötös túlsó sarkánál. Albert és Kuznyecov először egymást zavarta, majd utóbbi a bal sarokra emelte a labdát; Milinkovics a kapuból kifejelte ugyan, de már a gólvonal mögül, í­gy Puhl középre mutatott (1-0). A 16. percben Albert beadására Neagoe robbant be, s 11 méterről alig fejelt a léc fölé. Az első negyedóra zöld-fehér nyomása után kiegyensúlyozottabb lett a játék, és a kispestiek az első adandó lehetőségüket gólra váltották. A 25. percben Szabados vezette majdnem az alapvonalig a labdát a jobbösszekötő helyén, középre adott, és Csehi három ferencvárosi védő között négy méterről a tehetetlen Balogh mellett a kapuba helyezett (1-1). A zöld-fehér akciók közepette a piros-feketék szerezhettek volna gólt. Forrai kilépett középen Lipcsei mellett, de Balogh jól futott ki a kapujából, és a 11-es pontnál megszerezte előle a labdát. A több játékosát sérülés miatt nélkülöző hazaiaktól újabb játékos vált ki, mégpedig Keller, akinek a helyére Hrutka állt be. A 40. percben Lisztes szögletéből Szekeres fejelhetett volna gólt, de a kaputól hét méterre rosszul találta el a labdát. A szünet előtt egy újabb szögletből ért el gólt a Ferencváros. Lisztes a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről ballal lőtt kapura, a labda Milinkovicson megpattant, a kiszolgáltatott Brockhauser mellett a kapu jobb oldalában kötött ki (2-1). Újabb sarokrúgás után, Albert 14 méterről nagy helyzetből durrantott fölé.

Fordulás után Neagoét húzta vissza őrzője, Szabados a 16-oson belül, ám Puhl nem látott okot arra, hogy büntetőt í­téljen. Kapott is érte hideget-meleget a világ legjobb bí­rója. Az 51. percben Lisztes tálalt pompás labdát a balösszekötő helyén kiugró Nagy Zs. elé, aki az alapvonalhoz közeledve Bánfi mellett a hosszúsarokra lőtt. A letérdelő Brockhauser mellett a hálóban kötött ki a labda. A kispesti portás bizony nem állt feladata magaslatán ennél a helyzetnél (3-1). Támadgatott a Honvéd. Csehi az alapvonal közeléből küldött veszélyes lövést, Balogh azonban a helyén volt. Ezután a kispesti védők – különösen Szabados és Forrai – szabálytalankodásai jelentettek eseményt. Negyedórával a vége előtt Christiansen 20 méteres bombája a bal felső saroknál érintette a kapufát. A 78. percben Milinkovics a szögletzászló közeléből gurí­tott vissza egy szabadrúgást. Duró 20 méterről, a 16-os csücskéről a hosszú felső sarokba csavarta a labdát (3-2). Hatalmas gól volt. Balogh Tamást menti, hogy a szemébe sütött a nap.

7 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
6 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Egressy, Wukovics (mindkettő UTE-Novabau)
4 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
3 gólos: Szarvas, Kulcsár S. (mindkettő Békéscsabai EFC), Bükszegi (BVSC-Dreher), Sándor T. (DVSC), Neagoe (Ferencváros), Chiratcu (EMDSZ-Soproni LC), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Zimmermann (Parmalat FC), Simon (Vasas-Ilzer)