1994.VIII.14. Ferencváros – BVSC-Dreher 4-1

A ferencvárosi csapat a 11-es után gyorsan ledolgozta hátrányát, sőt, előnnyel tért pihenőre, amit a második félidőben nyujtott teljesí­tménnyel növelni tudott. A BVSC csupán az első negyedórában reménykedhetett szoros végeredményben.

Ferencváros – BVSC-Dreher 4-1 (2-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Szekeres – Pálint, Albert (Lisztes 78.), Lipcsei, Keller, Czéh – Neagoe (Zavadszky 75.), Christiansen

BVSC-Dreher: Tarlósi – Bondarenko, Dzsinovics, B. Szabó – Bükszegi, Urbányi (Komódi 63.), Nagy P., Bognár, Marozsán – Kovács Z. (Farkas 71.), Vincze

Gól: Czéh (13.), Neagoe (39.), Christiansen (47.), Szekeres (81.) illetve Bognár (8. – 11-esből)
Sárga lap: Lipcsei (9.), Czéh (58.) illetve Dzsinovics (14.), Bondarenko (16.), Urbányi (52.), Nagy P. (57.)
Kiállí­tva: Marozsán (69.)
Jók: Czéh, Lipcsei, Telek illetve Bognár

Az ismerkedéssel eltelt első öt perc után a vendégcsapat jutott gólszerzési lehetőséghez. A 8. percben Vincze ügyes csellel jutott túl Simonon, majd a Ferencváros 16-osán belülre vezette a labdát, ahol Szekeres szabálytalanul szerelte. Piller játékvezető határozottan mutatott a 11-es pontra és a büntetőt Bognár biztosan értékesí­tette (0-1). A nézőtéren felforrósodott a hangulat, és az idegesség a játékosokra is átszállt. A 9. percben Lipcsei vitatkozott sárga lapot érően a játékvezetővel, majd Dzsinovics 11-esgyanús belépője adott okot nézőtéri elégedetlenségre. A 13. percben megszületett az egyenlí­tő gól, Albert remekül vette észre a középen üresen álló Czéht, aki megnézte a kaput, majd védhetetlenül fejelt a jobb alsó sarokba (1-1). Az első negyedórát követően visszaesett az iram, mindkét csapat játékosai a középpályán adogattak. A 29. percben Keller távoli lövése veszélyeztette Tarlósi kapuját, de a labda fölé szállt. A 39. percben Lipcsei fejjel továbbí­totta a labdát Neagoe elé, aki az alapvonalig futott vele, és szinte lehetetlen szögből gurí­tott a BVSC kapusa mellett a kapufa segí­tségével a hálóba (2-1). A félidőt Szeiler kapus szarvashibája, majd óriási bravurja zárta. Bognár szabadrugásánál ugyanis kissé elaludt, a kapufa azonban a segí­tségére sietett, s a nagy kavarodás közepette látványosan javí­tott.

A második félidőt gyors góllal kezdte a zöld-fehér csapat. Simon futott előre, majd remekül tálalt Christiansen elé, aki nem állí­tgatta sokat a labdát, hanem 15 m-ről határozottan lőtt a hálóba (3-1). Az 57. percben ismét paprikás lett a hangulat, előbb Nagy P., majd Czéh kapott sárga lapot szabálytalanságáért. A 69. percben már a figyelmeztető kártya sem volt elég, Marozsán ugyanis hátulról becsuszva szabálytalanul szerelte Pálingot, és ezért el kellett hagynia a játékteret. A vendégegyüttes nem tudott erősebb fokozatba kapcsolni, a Ferencváros irányí­totta a játékot, és a 81. percben végleg megpecsételődött a kék-fehér együttes sorsa. Keller í­velt középre, és Szekeres az ötösről fejelt Tarlósi kapujába (4-1). Négy perccel a mérkőzés vége előtt Páling mintegy 25 m-ről küldött hatalmas bombája tornásztatta meg a BVSC kapusát, aki ezuttal hárí­tott.

16. Vasas-Ilzer 2 – – 2 4-7 0

A Stadler FC – Parmalat FC találkozó október 26-án lesz.

4 gólos: Kovács K. (Kispest-HFC), Egressy (UTE-Novabau)
3 gólos: Bognár (BVSC-Dreher)
2 gólos: Neagoe (FTC), Illés (Kispest-HFC), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Véber (UTE-Novabau), Simon (Vasas-Ilzer), Preisinger (ZTE)