1994.VIII.25. KEK selejtező, F91 Dudelange – Ferencváros 1-6

A KEK 1. fordulójába jutott kettős győzelemmel, 12-2-es gólkülönbséggel a Ferencváros.

Jóllehet csütörtökön este Luxemburgban nemzetközi kupakötelezettség rótt feladatot a Ferencvárosra, a zöld-fehér labdarúgók a Dudelange elleni visszavágót feledve inkább előre tekintettek: az Újpesttel ví­vandó hétfői bajnoki ütközet állt figyelmük homlokterében. Nem alaptalanul: a KEK-selejtező első budapesti összecsapásán a Ferencváros egy könnyed 6-1-es győzelemmel alaposan elintézte luxemburgi vetélytársát. így aztán a csütörtöki fellépés semmiféle izgalmat nem í­gért, kötelező lecke várt az Üllői útiakra a dudelange-i Kennedy-stadionban.

KEK-selejtező visszavágón:

F91 Dudelange (luxemburgi) – Ferencváros 1-6 (1-3)
Dudelange, Kennedy-stadion, 3000 néző, V: Matta (francia)

F91 Dudelange: Rohmann – Galli – S. Cardoni, Hutmacher (Torcinelli 80.), Urhausen, – R. Cardoni, Fiorucci (Borrega 76.), Petitfrere, Groff – Fanelli, Morgante

Ferencváros: Szeiler – Telek – Simon, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert (Szűcs M. 46.), Lisztes, Czéh – Christiansen, Neagoe (Zavadszky 69.)

Gól: Morgante (21.) illetve Lisztes (6.), Páling (18.), Lipcsei (39., 70.), Christiansen (59.), Zavadszky (89.)
Sárga lap: Lipcsei (79.), Czéh (83.)
Jók: Telek, Lipcsei, Czéh, Zavadszky illetve Morgante, Fiorucci

Alig hat perc telt el a találkozóból, amikor vezetéshez jutott a Ferencváros. Lisztes 22 m-ről célozta meg a kaput, a csavart lövés végén a labda a bal alsó sarokban landolt (0-1). A 18. percben ismét magyar találat következett: Czéh a bal oldalon indí­totta Christiansent, aki középre adott, Páling 5 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (0-2). Három perccel később váratlanul szépí­tett a Dudelange, Morgante vette be Szeiler kapuját (1-2). A 39. percben ismét a zöld-fehérek örülhettek, ekkor Lipcsei elcsí­pett egy labdát, majd 14 m-ről a kapuba bombázott (1-3).

A második félidőben a gyengélkedő Albert helyett Szűcs folytatta a Ferencvárosban. Az 52. percben Lisztes és Neagoe egyetlen védővel állt szemben, ám egymást zavarta meg a két játékos, í­gy semmi sem lett a dologból. Két elszalasztott luxemburgi lehetőség után az 59. percben Czéh adott középre Christiansennek, aki 10 m-ről a hálóba csúsztatott (1-4). Kicsivel később – kölcsönkenyér visszajár alapon – az FTC dán vendégcsatára szöktette Czéh-t, aki a nagy helyzetben elvétette a kaput. A 69. perc eseményeként Neagoét, a román idegenlégióst Zavadszky váltotta fel. A friss ember a 70. percben indí­totta Lipcseit, aki 7 m-ről bepofozta a labdát a hálóba (1-5). Röviddel később Christiansen 15 m-ről a kapufára emelt. A 76. percben cseréltek a hazaiak is: a csapatkapitány Fiorucci lejött, helyére Borrega állt be, négy perccel később pedig Hutmachert váltotta Torcinelli. A két csere közben a 79. percben Lipcsei kifogásolta, hogy a játékvezető nem adott tizenegyest Lisztes buktatásáért, a túl vehemens reklamálásért sárgát kapott, majd Czéh is laptulajdonos lett. Egy perccel a vége előtt Zavadszky csúsztatott fejessel állí­totta be a végeredményt (1-6).