1994.XI.26. Ferencváros – Stadler 2-0

Első félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyert a Ferencváros, de ez nem azt jelenti, hogy jól is játszottak a zöld-fehérek, ugyanis egy nagyon gyenge napot kifogó ellenfelet győztek le.

Ferencváros – Stadler FC 2-0 (2-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres – Simon, Lisztes, Lipcsei, Keller (Szűcs M. 36.), Kecskés – Christiansen, Neagoe (Kopunovic 72.)

Stadler FC: Babócsy – Kertész, Makrickij (Szabó 18.), Nagy – Csehi I., Molnár, Linnyikov, Hleba, Csehi Z. – Kovács J., Cigan (Ruman 60.)

Gól: Neagoe (11., 42.)
Sárga lap: Simon (49.) illetve Szabó B. (25.), Csehi Z. (34.), Csehi I. (36.), Kovács J. (45.)
Jók: Lipcsei, Hrutka, Neagoe illetve Csehi I.

Az első tí­z percben mezőnyfölényt harcolt ki a Ferencváros, ezt előbb egy Keller-fejes, majd egy Lipcsei-lövés jelezte. A 11. percben megszerezték a vezetést a zöld-fehérek: Lisztes szerzett labdát a kaputól 18 m-re, ügyesen tálalt a jobb oldalon helyezkedő Neagoe elé, aki 14 m-ről lőtt a kapuba (1-0). Egy perccel később növelhette volna előnyét a fővárosi együttes. Lisztes ugratta ki a jobb oldalon Christiansent, aki átí­velte a labdát a 16-os bal sarkánál érkező Lipcseihez, a középpályás bombája azonban a felső kapufát találta el. A 18. percben ismét Lipcsei került gólhelyzetbe, de 5 m-ről a kapu mellé gurí­tott. A 25. percben veszélyeztett először a Stadler, Cigan beadását Kovács óriási helyzetben, 5 m-ről a jobb kapufa mellé lőtte. A 42. percben megszerezte második gólját a hazai csapat. Neagoe szerzett labdát Szabótól, berobogott a 16-oson belülre, s 14 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

A második félidő elején is folytatta fordulás előtti játékát a zöld-fehér együttes, továbbra is rohamozott, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakí­tani. A 65. percben Neagoe lőtt kapásból, 14 m-ről kapura, de Babócsy hárí­tott. Nem okozott sok gondot a vidéki védelemnek a ferencvárosi akciók megállí­tása, mert bár hajtott a Fradi, igazán nem volt veszélyes a kapura. Ebben az időszakban nem játszott alárendelt szerepet a Stadler FC, de ezt nemcsak magának köszönheti, hanem annak is, hogy a Ferencváros játéka jócskán visszaesett. A 65. perctől teljes unalom jellemezte a találkozót, a játékosok mindkét oldalon sokat hibáztak, alig-alig jutottak el a kapuig.

16. Parmalat FC 15 2 5 8 14-27 11

A DVSC – Vasas találkozó pályán elért eredményét (0-0-nál, a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá; a három pontot a Vasas kapta.

Az ETO FC Győr – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de az ETO összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung)
10 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Preisinger (Zalaegerszegi TE)
9 gólos: Wukovics (UTE-Novabau)
8 gólos: Egressy (UTE-Novabau)
7 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC)
6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Neagoe (Ferencváros), Illés (Kispest-Honvéd FC), Niederbacher (PMSC-Fordan), Szanyó (ÚTE-Novabau)
5 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Komódi (BVSC-Dreher), Majoros, Fischer (EMDSZ-Soproni LC), Miriuta (ETO FC Győr), Orosz (Kispest-Honvéd FC), Filipovics (Nagykanizsai Olajbányász)
4 gólos: Bükszegi, Kovács Z. (BVSC-Dreher), Arany (Debreceni VSC), Lisztes (Ferencváros), Fehér (Nagykanizsai Olajbányász), Hleba (Stadler FC), Kozma (UTE-Novabau)