1995.III.18. Ferencváros – Békéscsaba 1-1

A látottak alapján a Békéscsaba gólokkal nyerhette volna a mérkőzést, hiszen rengeteg lehetőséget hagytak ki a vendégek. A Ferencváros viszont küzdeni akarásban mutatott példát, s ezzel rászolgált az egy pontra.

Ferencváros – Békéscsabai EFC 1-1 (0-1)
Üllői út, 12.000 néző, V: Vágner

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres – Páling, Albert (Kecskés 46.), Lisztes, Lipcsei, Czéh – Nagy Zs., Kopunovic (Christiansen 74.)

Békéscsabai EFC: Baji – Usmajev – Szenti, Zahorán – Mracskó, Csató J. (Dávid 72.), Fodor, Csató S., Kasik – Kulcsár, Szarvas (Major 81.)

Gól: Hrutka (57.) illetve Kulcsár (30.)
Sárga lap: Szekeres (21.), Kopunovic (49.) illetve Usmajev (17.), Szenti (51.), Kulcsár (54.), Zahorán (61.)
Jók: Telek illetve Mracskó, Kasik

Már a találkozó kezdete előtt ünnepelt a ferencvárosi közönség. A nagy rivális Újpest ugyanis vereséget szenvedett Sopronban, í­gy az FTC úgy vágott neki a mérkőzésnek, hogy győzelem esetén átveheti a vezetést.

Közepes iramú, unalmas játékkal teltek az első percek. Csaknem fél óráig kellett várni az első komolyabb helyzetre. Ekkor Kasik ment el ügyesen a bal szélen, az alapvonalról visszagurí­tott Csató S. elé, akinek 10 méteres lövését Balogh óriási bravúrral lábbal szögletre tisztázta. A beí­velt sarokrúgás után viszont óriásit hibázott a ferencvárosi kapus. Az ötösön álló Kulcsár elé ejtette a labdát, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuba találnia (0-1). Öt perc múlva növelhette volna előnyét a vendégcsapat. Egy szemre is tetszetős kontra után Mracskó 17 méteres hatalmas lövése a felső lécen csattant. Néhány perc múlva újra megkeverték az FTC védelmét a békéscsabaiak, végül Fodor lőtt centiméterekkel mellé. A legnagyobb hazai helyezetet Albert hagyta ki, amikor az ötösről mellé fejelt.

Szünet után növelhette volna előnyét a Békéscsaba, egy újabb gyors ellentámadás végén Kasik lövését védte bravúrral Balogh. A másik oldalon viszont egyenlí­tést hozott a ferencvárosi támadás. Jobboldali szöglet után Hrutka fejelt 8 m-ről kapura. A rosszul kimozduló Baji már nem tudott közbeavatkozni, Mracskó a kapu torkából kifejelte a labdát, de az már átszállt a gólvonal felett, í­gy a csabaiak reklamálása ellenére Vágner gólt í­télt (1-1). Tí­z percig alaposan felpörgött az iram, kezdett rangadóhoz hasonlí­tani a mérkőzés. Ebben az időszakban is a békéscsabai kontrák voltak a veszélyesebbek, Baloghnak két í­zben is bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy megmentse csapatát a góltól. A hajrára viszont  újra leült a találkozó. Az utolsó gólszerzési lehetőség Nagy Zs. előtt adódott, a csatár lábáról azonban centiméterekkel mellé perdült a labda.

16. Parmalat FC 18 2 6 10 17-34 12

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung), Preisinger (ZTE)
11 gólos: Lipcsei (Ferencvárosi TC), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Egressy (UTE-Novabau)
9 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sándor T. (Debreceni VSC), Wukovics (UTE-Novabau)
8 gólos: Bükszegi (BVSC-Dreher)
7 gólos: Majoros (EMDSZ-Soproni LC)