1995.VI.17. Ferencváros – Parmalat 2-3

Közepes iramú mérkőzésen a Parmalat jól kihasználta, hogy a már bajnok Ferencváros leeresztett erre a mérkőzésre, és szervezett játékkal sikerült mind a három pontot hazavinnie az Üllői útról. A hazai közönség fütyült és Nyilasi Tibort éltette, s persze az eredmény hallatán sokaknak egy téli ruhadarab jut majd az eszükbe.

Ferencváros – Parmalat FC 2-3 (1-1)
Üllői út, 13.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Szeiler – Telek, Kuznyecov (Albert 69.), Szekeres – Nagy Zs. (Páling 61.), Simon, Lipcsei, Czéh, Keller – Kopunovic, Neagoe

Parmalat FC: Disztl P. – Keresztúri – Toldi, Lőrincz – Dubecz, Dvéri, Zimmermann, Bekő, Tóth N. – Kuntics, Horváth F. (Fodor 79.)

Gól: Lipcsei (1.), Szekeres (86.) illetve Horváth F. (11.), Kuntics (60., 90.)
Sárga lap: Telek (27.) illetve Dubecz (27.), Toldi (42.), Tóth N. (55.)
Jók: Disztl P., Kuntics, Horváth F.

Bár a Ferencváros már megnyerte a bajnokságot, a Parmalat pedig osztályozós helyen áll, ennek ellenére már az első támadásból gólt szereztek a zöld-fehérek. A fehérvári védők eladták a labdát a 16-os előtt, Neagoe elcsí­pte, Lipcseihez passzolt, és a Portóba tartó középpályás 18 m-ről a hosszú sarokba helyezett (1-0). A 11. percben Horváth F. vezette fel a labdát a ferencvárosi térfél közepén, majd 22 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát. A labda a vetődő Szeiler mellett a jobb alsó sarokban kötött ki (1-1). A ferencvárosi kapust menti, hogy nappal szemben védett. Az első negyedóra végén Kopunovic került helyzetbe, de 12 m-es lövését Disztl P. kiütötte. Fél órája tartott a mérkőzés, amikor Kuntics elől meleg helyzetben szedte fel a labdát Szeiler. A másik oldalon Disztl mentett hasonló helyzetben Kopunovic elől. A félidő végén Czéh szabadrúgása után Szekeres fejelhetett szabadon az ötösről, ám Disztl P. bravúrral hárí­tott. A 42. percben megismétlődött a jelenet, ezúttal Kuznyecov bólinthatott szinte ugyanarról a helyről, a labda alig kerülte el a jobb kapufát.

A második félidő elején a Parmalat nemcsak egyenrangú ellenfél volt, hanem olykor egy-egy veszélyes kontrával is próbálkozott, s ez a 61. percben meghozta eredményét. Egy baloldali szögletnél Kuntics remekül érkezett a rövid saroknál, és a hálóba fejelt. Szeiler csak beleütni tudott a labdába (1-2). Három percre rá öt fehérvári csatár állt szemben három hazai védővel, de Dvéri Szeiler kezébe lőtt. A 70. percben Czéh 16 m-es bombáját ütötte ki Disztl P. a jobb felső sarokból. A hátralévő időben többnyire a Parmalat térfelén folyt a játék, de a ferencvárosi rohamok csak a 86. percben értek góllá. Ekkor Szekeres 14 m-es, nem túl erős lövése Disztl keze mellett a hálóba pattant (2-2). A vendégek játékán látszott, hogy nekik itt csak a győzelem az igazán jó eredmény, ezért fergeteges hajrába kezdtek, előbb Kuntics az üres kapuba sem tudta befejelni a labdát, az utolsó percben azonban még egy alkalom adódott a gólszerzésre, s ezúttal 6 m-ről fejjel nem hibázott (2-3).

16. EMDSZ-Soproni LC 29 6 10 13 35-53 25

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

Az EMDSZ-Soproni LC-től az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három bajnoki pontot elvont, mert a Győri FC elleni NB I-es találkozón a soproni együttesben jogosulatlanul lépett pályára Buzsáki László. A döntést a Fellebbviteli Bizottság is jóváhagyta.

21 gólos: Preisinger (ZTE)
18 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
15 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Füle (Vác FC-Samsung)
14 gólos: Lipcsei (Ferencváros)