1996.IV.27. Ferencváros – Vác FC-Samsung 2-0

A zöld-fehérek megérdemelt győzelmet arattak.

Ferencváros: Hajdu – Telek – Jagodics, Szűcs – Páling, Arany, Lisztes, Albert (Kopunovic 76.), Nagy N. (Kecskés 74.)- Kuntic (Zavadszky 85.), Nicsenko

Vác FC-Samsung: Hámori – Nagy T. – Puglits, Lévai – Schwarcz, Kasza, Vojtekovszki, Ví­g (Sándor T. 79.), Nyikos – Borgulya (Mackaya 67.), Hanyecz

Gól: Kuntic (19.), Nicsenko (30.)
Sárga lap: Albert (66.) illetve Ví­g (60.), Puglits (64.)
Jók: Lisztes, Telek, Kuntic illetve Puglits

Az első helyzet a váciak előtt adódott az 5. percben, amikor Ví­g szabadrúgásból célozta meg Hajdú kapuját, de a zöld-fehérek hálóőre biztosan állt a helyén. Az ezt követő időszak egyértelműen ferencvárosi mezőnyfölény jegyében telt, mindkét oldalon kemény belépőkkel tarkí­tott jó iramú küzdelmet vállaltak a játékosok. A 19. percben az addig is néhány remek mozdulatot megcsillantó házigazdák megszerezték a vezetést: Aranytól kapott pontos labdát Kuntic, aki két csellel üresre játszotta magát, majd 12 m-ről elegánsan a jobb sarokba lőtt (1-0). A hátrányba került váciak megkí­séreltek ellentámadásba lendülni, de jószerivel a zöld-fehér 16-osig sem nagyon jutottak el. Az első félóra zárásaként növelte előnyét a Novák-legénység. Lisztes indí­totta Pálingot a jobb oldalon, aki pontosan adott középre, Nicsenko zavartalanul fejelt Hámori fölött a kapu közepébe (2-0). Az első félidő záró negyedórájában a megerőltető rohamokat pihente ki a Ferencváros, a váciak pedig talán az újabb 45 percre tartalékolták erejüket.

Fordulás után az első játékrész menetrendjét szinte lemásolva ismét a váciak előtt adódott helyzet. Nyikos lapos lövését hárí­totta üggyel-bajjal Hajdú, a labda a jobb kapufa mellett csurgott ki az alapvonalon túlra. A ferencvárosiak fölénye volt ismét a jellemző, noha ez helyzetekben ezúttal már kevésbé mutatkozott meg. Az 55. percben Nagy Tibor óvatoskodott előre, majd bátran vállalkozott, alaposan megtornáztatta Hajdút. Gól azonban ezúttal sem volt jegyezhető, csakúgy, mint az 58. percben, amikor Lévai fejesét egy szöglet után Lisztes a bal sarokból fejelte ki. A váciak hiába próbálkoztak a szépí­téssel az nem sikerült nekik, mí­g a ferencvárosiak ha helyenként szép támadásokat is vezettek, kapura immár nem voltak igazán veszélyesek. Az utolsó negyedórában a labda a középpályán pattogott a legtöbbet, í­gy a zöld-fehérek megőrizték a kétgólos előnyt és három pontot érő megérdemelt győzelmet arattak.

16. Pécsi MFC 22 5 2 15 20-38 14

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes András jogosulatlanul szerepelt a hazai együttesben.

11 gólos: Orosz (BVSC-Dreher), Horváth F. (Fehérvár Parmalat ’96 FC), Nicsenko (Ferencváros – korábban: Stadler FC)
10 gólos: Vincze I. (BVSC-Dreher), Sándor T. (DVSC-Epona) 9 gólos: Illés (MTK FC)
8 gólos: Baranyi (Csepel SC), Jeremejev (Innstadt Stadler FC), Németh (Zalaegerszegi TE), Szarvas (Békéscsabai EFC)
7 gólos: Arany (Ferencváros – korábban: DVSC-Epona), Borgulya (Vác FC-Samsung), Bükszegi (BVSC-Dreher), Csertői (MTK)