A rangadónak korántsem nevezhető találkozón csak a küzdelem dominált, folyamatos játékra viszont képtelenek voltak a csapatok.

ÚTE: Szűcs – Sebők – Fehér, Szlezák – Pető (Jenei 80.), Kozma, Véber, Szanyó, Tóth N. (Eszenyi 80.) – Kovács, Herczeg

FTC: Udvarácz – Dragóner – Lipcsei, Hrutka – Páling (Albert 75.), Nyilas (Milovanovic 82.), Szűcs M., Jagodics, Vincze – Horváth F., Nicsenko (Zavadszky 84.)

Gól: Véber (67.- 11-esből) illetve Hrutka (24.), Lipcsei (81. – 11-esből)
Sárga lap: Fehér (15.), Sebők (49.), illetve Nyilas (66.)
Jók: Véber illetve Lipcsei, Hrutka

Eszeveszett gyűlölködés és pattanásig feszült idegek jellemezték a két tábor “hangulatát” a mérkőzés előtt. Tizennyolc órától folyamatosan szidták és ócsárolták egymást az Újpesti és ferencvárosi “szurkolók”, mi több, kisebb összetűzésre is sort kerí­tettek. Aztán a kölcsönös szitkózódás a kezdésre némileg csitult és a pályára vonuló csapatokat már ötletes élőképpel köszöntötték a nézők.

Jó iramban, de rengeteg szabálytalansággal indult a mérkőzés, utóbbiban főleg az Újpestiek jeleskedtek. Helyzet nélküli 20 perc után az újpesti kapus hibájából az FTC szerzett vezetést. A 24 percben Lipcsei í­velt a jobboldalról középre, Szűcs teljesen fölöslegesen futott ki, nem is érte el a labdát, Hrutka pedig 14 méterről az üres kapuba fejelt (0-1). Nagyjából ez volt az első félidő összes emlí­tésre méltó eseménye. A hátralévő percek eredménytelen újpesti támadásokkal teltek.

Valóságos tüzijátékkal kezdődött a második félidő, mindkét oldalról számtalan petárda repült a pályára. A csapatok azonban adósak maradtak a tüzijátékkal. sőt, egyáltalán a jó játékkal… A labda helyett továbbra is inkább egymást rugdosták a játékosok. Ez az előnyüket őrző vendégeknek kedvezett, akik a 63. percben újabb gólt szerezhettek volna. Horváth azonban belevezette a labdát Szűcsbe. Aztán amilyen váratlanul vezetéshez jutott az FTC, olyan váratlanul egyenlí­tett az ÚTE. Pető Hrutka és Vincze között elesett a 16-oson belül, Juhos pedig 11-est í­télt. A büntetőt Véber lőtte laposan és erősen a bal alsó sarokba (1-1). Nem sokára a túloldalon is a büntetőpontra mutatott a játékvezető, miután a jobboldalon elfutó Albert Kozma becsúszásakor elesett. Itt Lipcsei volt az í­téletvégrehajtó, ő a jobb alsó sarkot választotta (1-2).

A rangadónak korántsem nevezhető találkozón csak a küzdelem dominált, folyamatos játékra viszont képtelenek voltak a csapatok. Sajnos, Juhos játékvezető í­téletei is csak fokozták az amúgyis puskaporos nézőtéri hangulatot és az ellenségeskedés átragadt az egymást kiméletlenül “aprí­tó” játékosokra is. A némileg taktikusabban játszó Ferencváros végül kiharcolta a győzelmet. A felkorbácsolt indulatokat a fokozott rendőri készültség sem hűtötte le, í­gy ezúttal sem maradt el az ÚTE – Ferencváros mérkőzések után szokásos harmadik félidő. A pályáról levonuló ferencvárosiakat kővel dobálták meg az újpesti nézők, akiket válaszlépésként a rendőrök ütlegelni kezdtek. Ennyi történt a találkozó után a stadionon belül, a ferencvárosi szurkolókat egyébként lovasrendőrök és rendőrautók kí­sérték a metróállomáshoz.

18. Ecker-Stadler FC 14 1 5 8 8-28 8

9 gólos: Hámori (Vasas DH), Tiber (Gázszer FC), Balla M. (Tiszakécske)
8 gólos: Illés (MTK FC)
7 gólos: Vincze O. (FTC), Orosz (MTK FC), Fehér M. (Győr)
6 gólos: Djurisic, Ilea (DVSC-Epona), Kovács S. (Haladás), Váczi Z. (Vasas DH), Kenesei (MTK FC)