1999.VIII.21. Ferencváros – Zalahús ZTE 1-1

A közepes szí­nvonalú mérkőzésen a Zalaegerszeg egyenrangú ellenfele volt a ferencvárosi csapatnak, amely ugyan több helyzetet dolgozott ki, de a döntetlen í­gy is igazságos.

Ferencváros-Zalahús Zalaegerszegi TE FC 1-1 (0-0)
Üllői út, 5.378 néző, V: Kiss G.

FTC: Szűcs – Lakos – Lilik, Mátyus – Kriston (Fülöp Z. 46.), Bárányos (Zöld 86.), Lászka, Kovács B., Füzi Á. – Tóth M. (Kulcsár 65.), Horváth P.

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Csóka (Szabó Cs. 86.), Balog Cs., Filó – Bonchis, Szabó II Zs., Nagy L. (Szabó I Zs. 16.) – Babati (Ferenczi 84.), Sebők J., Arany

Gól: Kulcsár (75.) illetve Sebők (88.)
Sárga lap: Kriston (42.), Bárányos (56.) illetve Szabó II Zs. (76.)

7. perc: Tóth M. egy csel után Horváth Péterhez passzolt, aki 14 m-ről a kapu fölé lőtt.
8. perc: Kovács B. 17 m-ről kapura bombázott, Vlaszák beleért a labdába, amely í­gy a kapufát találta el.
14. perc: Tóth M. Bárányoshoz gurí­tott, a középpályás 20 m-ről kicsivel a kapu mellé lőtt.
25. perc: Lászka 22 m-ről nagy erővel kapura küldte a labdát, Vlaszák azonban a helyén volt.
44. perc: Horváth P., Tóth M., Kovács B. volt a labda útja, utóbbi 17 m-ről a kapu mellé lőtt.

58. perc: Sebők futott el a jobb oldalon, de kisodródott és a jobb sarok mellé lőtt.
75. perc: Füzi a bal szélről középre í­velt, az üresen hagyott Kulcsár 10 m-ről a hálóba helyezett (1-0).
77. perc: Fülöp 15 m-ről, jobbról csúnyán a kapu mellé lőtt.
88. perc: Sebőkhöz passzoltak középről, s a válogatott csatár 8 m-ről a felső léc alá lőtt (1-1).

3 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsa)
2 gólos: Frunza (Diósgyőri FC), Zavadszky (Dunaferr SE), Markovics (Győri ETO FC), Csiszár (Győri ETO FC), Illés (MTK Hungária FC), Szabó A. (Nyí­rség-Spartacus), Faragó (Szeged LC), Tóth N. (Újpest FC), Juhár (Vasas DH), Sowunmi (Vasas DH), Rob (Vác FC-Zollner), Sebők J. (Zalahús ZTE FC)

*

Mucha József, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szombat este a Zalahús Zalaegerszegi TE FC ellen 1-1-re végződött bajnoki mérkőzés után felajánlotta lemondását a vezetőségnek. Muchát a nyáron nevezték ki a zöld-fehérek szakvezetőjévé, de a Ferencváros az első két fordulóban előbb hazai pályán a Vasastól, majd pedig Székesfehérvárott a Gázszer együttesétől egyformán vereséget szenvedett.