2001.III.17. Ferencváros – Kispest-Honvéd: 1-2

NS-20010318-01-20010317A Ferencváros hatalmas fölényt harcolt ki magának, s ennek révén gyorsan vezetést is szerzett, ám a váratlan kispesti egyenlí­tést követően szétesett a játéka. A vendég együttes vezető gólját követően hősiesen, időnként 11 emberrel védekezett és megőrizte minimális előnyét.

Ferencváros – Kispest-Honvéd 1-2 (1-2)
Üllői út, 12.000 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka (Lipcsei 61.), Dragóner, Balog Z. – Pinte, Csiszár, Gera, Vén (Schultz 75.), Keller – Tóth M., Alex M. Arruda (Gyepes 46.)

Kispest-Honvéd: Nota – Plókai, Lőrinc, Téger, Szekeres – Füzi K., Pintér, Szabó T., Németh – Faragó (Sasu 81.), Kovács B.

Gól: Gera (18.) illetve Kovács B. (24.), Pintér (39.)
Sárga lap: Keller (32.), Dragóner (78.) illetve Faragó (21.), Téger (40.), Lőrinc (72.), Pintér (78.)

18. perc: Alex M. Arruda a kispesti térfél közepéről ugratta ki Gerát, aki lerázta magáról Plókait, majd 13 m-ről a vetődő Nota mellett a kapu közepébe gurí­tott (1-0).
24. perc: Füzi K. átadására Németh és Kovács B. rajtolt, a labda egy ferencvárosi védőről Kovács B. elé pattant, aki higgadtan kicselezte Hrutkát és 14 m-ről a jobb sarokba lőtt (1-1).
39. perc: Faragó tört ki a ferencvárosi védők között, lövése kijött Szűcsről, majd Pintér ismételt 22 m-ről és a földön megpattanó labda Szűcs hóna alatt a jobb sarokba vánszorgott (1-2).

87. perc: Tóth M jobboldali beadása után Lipcsei 7 méterről, tiszta helyzetből Nota kezébe fejelte a labdát.

A ferencvárosiak utoljára az alapszakasz záró, 14. fordulójában október 29-én 1-0-ra kaptak ki a Lombardtól Tatabányán. Az Üllői úton az alapszakasz 3. körében – 2000. augusztus 5-én 1-3 a Győr ellen – szenvedtek legutóbb vereséget.

1. Ferencváros 8 5 2 1 14- 4 21 pont (6)
11. Debrecen 8 2 – 6 11-20 9 (3)
12. Matáv Compaq-Sopron 8 – 4 4 9-13 7 (3)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

15 gólos: Kabát (Vasas)
13 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Kerekes (Debrecen), Vincze I. (Lombard), Illés (MTK Hungária)
12 gólos: Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária), Kenesei K. (Győri ETO)
11 gólos: Bajzát (Debrecen), Tököli (Dunaferr)
10 gólos: Földes G. (Videoton)