2001.VIII.10. Ferencváros – Videoton: 4-0

Üllői út, 4.000 néző, vezette: Bukovics (Gyarmati I. T., Varga II. L.)

Ferencváros: Szűcs L. -- Hrutka, Dragóner, Balog Z. -- Kriston, Lipcsei (Gyepes 46.), Szabó T. (Vén 60.), Szkukalek -- Pinte, Jancula (Jovic 70.), Gera

Videoton: Végh -- Tí­már (Kovács B. 74.), Pomper, Vilotic, Szlezák -- Usvat, Csató, Komódi (Sipeki 66.), Bekő -- Terjék (Gojic 76.), Hamar

Gól: Hrutka (50.), Jancula (60.), Szűcs (65. -- 11-esből), Gera (72.)
    Sárga lap: Hrutka (89.) illetve Terjék (6.), Tí­már (61.)

Hazai rohamokkal kezdődött az Üllői úti találkozó, előbb Lipcsei, majd Gera veszélyeztette a Videoton kapuját. De nem ijedtek meg a vendégek a gyors Fradi kezdéstől, sőt Hamar előtt adódott két lehetőség és a másodikat az oldalhálóba vágta. A két vendéghelyzet feltüzelte a zöld-fehéreket, óriási nyomás alá helyezték a fehérváriakat. Hrutka húsz méteres szabadrúgása éppen csak a kapu mellett hagyta el a játékteret, de a többi hazai helyzetnél is jól zárt a vendégek védelme (egy alkalommal Pomper ollózó mozdulattal szabadí­tott fel), í­gy megúszták kapott gól nélkül a Fradi akciókat. A félidő második részében magukra találtak a fehérváriak, de sem Hamar, sem Komódi nem tudott betalálni Szűcs kapujába.

A kiegyenlí­tett első játékrész után, a második félidő elején már gólt tudott szerezni a bajnokcsapat: Pinte jobb oldali beadását Hrutka fejjel értékesí­tette (1-0). Tí­z perccel később szlovák gólt láthatott a hazai közönség: Szkukalek beadása után az első Fradi meccsét játszó Jancula 7 m-ről emelt Végh hálójába (2-0). A megtáltosodó zöld-fehéreket nem tudták megállí­tani a vendégek, ami újabb két ferencvárosi gólt jelentett. Előbb a Vén felvágásáért megí­télt büntetőt értékesí­tette Szűcs kapus, majd Gera csapta be Végh kapust (4-0).

A Fradi második félidei parádés játékával megérdemelten szerzett újabb három pontot, és halad egyre feljebb a tabellán.