2001.VIII.24. Ferencváros – Haladás: 3-1

A bátortalanul, önbizalom és hit nélkül játszó Haladás ellen a Ferencváros könnyedén, időnként félgőzzel is magabiztos győzelmet aratott.

Ferencváros – Haladás 3-1 (1-0)
Üllői út, 7000 néző, V: Kiss B.

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka, Dragóner (Cheregi 68.), Gyepes – Kriston, Lipcsei, Szabó T. (Zombori 59.), Szkukalek – Pinte, Jancula, Gera (Jovic 64.)

Haladás: Takács T. – Nagy G., Horváth, Juhász, Leandro – Nagy L. (Varga A. 72.), Ricardo (Alves 46.), Némethy, Halmosi – Filipovic (Ricardos 62.), Preisinger

Gól: Pinte (10.), Gera (59.), Jovic (83.) illetve Preisinger (70.)
Sárga lap: Hrutka (31.) illetve Nagy G. (38., 79.), Leandro (72.)
Kiállí­tva: Nagy G. (79.)

10. perc: Gera a Haladás 16-osáról visszagurí­tott Pinte elé, aki 20 m-ről, ballal, laposan a későn vetődő Takács T. mellett a bal alsó sarokba lőtt (1-0).
30. perc: Lipcsei 22 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát, a labda a felső kapufáról vágódott a mezőnybe.

59. perc: a csereként beállt Zombori első labdaérintését követően Gera kényszerí­tőzött Janculával, majd kissé kisodródva 10 m-ről, ballal laposan a bal sarokba gurí­tott (2-0).
70. perc: Némethy szerzett labdát a ferencvárosi térfél közepén, a lesre játszó védők között egy csel után egyedül tört kapura, majd a mellette futó Preisingerhez passzolt, akinek 5 m-ről már csak az üres kapuba kellett gurí­tani a labdát (2-1).
79. perc: Nagy G. hátulról rácsúszott Jovic lábára, szabálytalanságáért sárga lapot kapott. Mivel volt már egy figyelmeztetése, a játékvezető kiállí­totta.
83. perc: Zombori ugratta ki Jovicot, aki átvette a labdát, majd 12 m-ről laposan a kapu bal sarkába lőtt (3-1).

6 gólos: Ferenczi (MTK), Illés (MTK)
4 gólos: Kenesei (Zalaegerszeg), Preisinger (Haladás), Tokody (Újpest), Tóth M. (Sopron), Tököli (Dunaferr)
3 gólos: Dvéri (Újpest), Egressy (Zalaegerszeg), Hrutka (FTC), Somogyi (Sopron), Terjék (Videoton), Tiber (Debrecen), Waltner (Zalaegerszeg), Zrlic (Vasas)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: A Borsodi Liga 7. fordulójának pénteki nyitányán folytatta győzelmi sorozatát a Ferencváros. A bajnoki cí­mvédő zöld-fehérek ezúttal a Haladást győzték le 3-1-re az Üllői úton.

Ferencváros – Haladás: 3-1 (1-0)
    Üllői út, 7.000 néző, vezette: Kiss B. (Kiss Gy., Saskőy)

Ferencváros: Szűcs L. -- Hrutka, Dragóner (Cheregi 68.), Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Szabó T. (Zombori 59.), Szkukalek -- Pinte, Jancula, Gera (Jovic 64.)

S.Oliver Haladás: Takács T. -- Nagy G., Horváth, Juhász, Leandro -- Nagy L. (Varga A. 72.), Japa (Arnon Alves, 46.), Némethy, Halmosi -- Filipovic (Ricardos 62.), Preisinger

Gól: Pinte (11.), Gera (60.), Jovic (84.) illetve Preisinger (71.)
    Sárga lap: Hrutka (32.) illetve Nagy G. (39.), Leandro (73.)
    Kiállí­tva: Nagy G. (80.)

A Ferencváros hamar megszerezte a vezetést, hiszen a 11. percben Pinte jól eltalált lövése már Takács kapujának bal alsó sarkában landolt. A Fradi a vezető gól után is támadásban maradt, és az első félidőben előbb Lipcsei bombázott a felső kapufára, majd Gera remek átadása után Pinte hibázott nagy helyzetben.

Szünet után a Fradi tovább folytatta támadójátékát: Zombori beállása után még veszélyesebbé váltak. A 60. percben eredményt is hozott a Fradi-roham: Jancula és Zombori összjátéka után Gera vette be nyolc méterről Takács kapuját. A Haladás a 71. percben, egy kontra után, Preisinger révén szépí­tett. A 79. percben Nagy Gábor megkapta második sárga lapját egy Jovic elleni szabálytalanságért, és a játékvezető leküldte a pályáról. A 83. percben Jancula átadása után Jovic állí­totta be a végeredményt. (3-1)