2002.VII.6. Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (edzőmérkőzés)

2 hozzászólás a(z) 2002.VII.6. Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a 2002/2003-as idény első előkészületi mérkőzésén kiütéses, 7-2-es győzelmet aratott a másodosztályban szereplő Kecskemét ellen.

Ferencváros – Kecskemét: 7-2 (4-1)
    Népliget, 1.500 néző, vezette: Takács (Nyekita, Borbély)

Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Gyepes (Szkukalek 53.) – Kriston, Lipcsei, Kapic (Gyepes 65.), Szkukalek (Leandro 46.) – Gera, Jovic (Szili 46.), Penksa (Andone 32.)

Kecskemét: Czigoth –- Kollár, Vass, Kasza, Kovrig –- Tóth, Kislőrincz, Czéh, Sallai -– Kalina, Barna

Gól: Penksa (19., 25.), Gera (24., 80.), Andone (33., 58., 68.) illetve Barna (21., 61.)

Az elején kicsit nehezen kaptuk el a ritmust, csatáraink többször lesre futottak, igaz előfordult, hogy a partjelző állí­totta meg tévesen az akciónkat. Penksa 19. percben szerzett vezetőgólja megnyugtatta az együttest, letisztult a játékunk. Az sem zavart meg bennünket, hogy a bí­rók a 21. percben lesről engedték el Barnát, a kecskemétiek támadóját, aki egyenlí­tett. Penksa, Gera és a csereként beálló román próbajátékos, Andone találataival a 33. percben már 4-1-re vezettünk. A vendégek gyakorlatilag kizárólag a védekezéssel törődtek, csak szórványos ellentámadásokra futotta az erejükből.

A második játékrészben sem változott a játék képe, Garami József szakmai igazgató több variációt is kipróbált, többször cserélt, sőt Szkukaleket és Gyepest előbb lehí­vta a pályáról, majd rövid pihenő után más feladattal küldte őket vissza. A szünetben becserélt Leandro látványos megoldásai óriási sikert arattak a szurkolók körében, de csak dicsérni lehet, a három gólt szerző, nagyon harcosan játszó Andonét is. A hajrában már kicsit fáradtabban mozogtak a fiúk, de ez teljesen érthető, hiszen a felkészülés közepén járunk, délelőtt is edzésen vettek részt és az óriási melegben nem volt egyszerű játszani.

• 91
    A játékvezető lefújta a mérkőzést
    83
    Gera Andonét hozta helyzetbe, a román légiós gyönyörűen elcsavart Czigoth mellett, de sajnos a labda pár centiméterrel a kaput is elkerülte.
    81
    Gera átadásával Vukmir tört kapura, de nem sikerült becsapnia a kecskeméti kapust.
    80
    Gyönyörű góllal növeltük az előnyünket! Szili adott be a jobb szélről, Gera pedig a levegőbe felugorva, kapásból, úgy, hogy a labda nem érintette a földet a kapus fölött lábbal a kapuba emelt (7-2).
    76
    Szkukalek beadása után Szili közeli fejesét Czigoth csak nehezen tudta védeni.
    71
    A második brazilos megoldást láthattuk olyan játékostól, akitől ezt eddig nem szoktuk meg: az első félidőben Kriston emelte át egyszer sarokkal a labdát ellenfele fölött, most pedig Gyepes az előreí­velt labdát a háta mögül, sarokkal vágta vissza a mezőnybe.
    68
    Szkukalek hozta fel a labdát a bal oldalon, majd keresztbe í­velt Szilihez, akinek a középre adása után Andone gyönyörű mozdulattal bombázott a kapuba (6-2).
    66
    A csereként beállt Zsolnai a tizenhatosunknál elvette a labdát Gyepestől, nagy erejű lövését Szűcs bravúros mozdulattal hárí­totta.
    65
    Kapic helyére Gyepes állt vissza.
    61
    Szépí­tettek a vendégek: Barna közeli, 8 méteres lövését Szűcs még óriási bravúrral, lábbal védte, a labda azonban visszapattant a kecskeméti támadó elé, aki másodszor már nem hibázott (5-2).
    58
    Andone megszerezte második gólját. Lipcsei beadása után előbb a kapufát találta el, a kipattanó labdát viszont már könnyedén helyezte a hálóba. (5-1)
    56
    Vukmir kényszerí­tőzött Gerával, a visszakapott labdával az alapvonalig futott, beadása után a védők csak nehezen tudtak felszabadí­tani.
    54
    Kapic indí­totta a felezővonaltól Leandrót, a brazil légiós végig vezette a labdát a kecskeméti térfélen, 15 méteres ballábas lövését Czigoth bravúrral védte
    53
    A szünetben lecserélt Szkukalek Gyepes helyére tért vissza a pályára.
    51
    Leandro húzott el a bal szélen, beadása után a próbajátékon nálunk lévő Andone fejelt kapura, de Czigoth bravúros mozdulattal mentett.
    49
    Leandro több megmozdulása is tapsra ragadtatta a szurkolókat. Kétszer szép cselt mutatott be, egyszer pedig remek labdát adott Gerának.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben két cserét is végrehajtottunk: Szkukalek helyett Leandro, Jovic helyett pedig Szili lépett pályára.
    46
    Félidei nyilatkozat:

Marek Penksa:
    -- Sajnálom, hogy nem tudtam folytatni a játékot. A sérülésem nem komoly, de úgy gondoltam, hogy nincs értelme fölöslegesen kockáztatni. A nagy melegben kifejezetten jó iramú meccset játszunk.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.
    37
    Továbbra is mi irányí­tjuk a játékot, a vendégek csak elvétve jutnak el a felezővonalig. Gyakorlatilag végig nálunk van a labda, a kecskemétiek tí­z emberrel védekeznek.
    33
    A fél perccel korábban beállt Andone megszerezte csapatunk negyedik gólját. A román légiós Gera átadásával tört kapura, elfektette a kapust, majd az üres kapu bal sarkába gurí­tott (4-1).
    32
    Penksa megsérült, meghúzódott a combhajlí­tóizma. A szlovák légiós helyére a román Bogdan Andone állt be.
    28
    Lipcsei szöglete után Czigoth Dragóner fejéről szedte le a labdát, szép jelenet volt, melyet megtapsoltak a szurkolók.
    25
    Már két góllal vezetünk! Lipcsei szöglete után a lepattanó labdát előbb Gyepes, majd Kapic lőtte kapura, de a vendégek kapusa kétszer még menteni tudott, harmadszor viszont Penksa már nem kegyelmezett és közelről a hálóba bombázott (3-1).
    24
    Ismét vezetünk! Lipcsei szöglete után Gera emelkedett a legmagasabbra és 8 méterről a hosszú sarokba csúsztatott. A labda a kapufáról pattant a hálóba (2-1).
    21
    Egyenlí­tettek a vendégek. Barna lesen lépett ki, a védőink sajnos leálltak, a vendégek csatára az ötösig vezette a labdát és a kivetődő Szűcs mellett a hálóba helyezett (1-1).
    19
    Megszereztük a vezetést! Jovic futott le az alapvonalig, visszaí­velte a labdát Gerához, akinek laposan, kelényen meglőtt labdáját Penksa 5 méterről továbbí­totta a kapuba (1-0).
    17
    Penksa labdájával Jovic tört kapura, s a jobbösszekötő helyéről 12 méterről félmagasan csak centiméterekkel lőtt mellé.
    14
    A védőkről Lipcsei elé pattant a labda, akinek 18 méteres kapáslövése alig kerülte el a kecskeméti kaput.
    10
    Jovic ugrott ki a védők közül és Czigoth mellett a kapuba gurí­tott, de a játékvezető a partjelző beintése alapján les cí­mén érvénytelení­tette a találatot. A szurkolók nehezen fogadták el az erősen vitatható í­téletet.
    7
    Lipcsei a felezővonalnál szöktette remek labdával Penksát, de a partjelző ezúttal is lest jelzett.
    4
    Penksa jól ugratta ki Jovicot, de a partjelző intése alapján a játékvezető lesen állí­totta meg a támadásunkat, melyet ennek ellenére megtapsoltak a szurkolók.
    1
    Ragyogó időben mi kezdtük a mérkőzést és máris kihagytunk egy helyzetet. Gera húzott el a jobb szélen, remek ütemben adott be középre, de Penksa elől a védők kifejelték a labdát.
    .
    Csapatunk Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Gyepes -- Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Gera, Jovic, Penksa összeállí­tásban lép pályára, a vendégek Czigoth – Kollár, Vass, Kasza, Kovrig – Tóth, Kislőrincz, Czéh, Sallai – Kalina, Barna felállásban kezdenek.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Perceken belül kezdődik csapatunk első edzőmérkőzése az új idényben. Ellenfelünk az NB I/B-ben szereplő Kecskemét lesz.