2007.V.30. Békéscsaba – Ferencváros: 0-4

2 hozzászólás a(z) 2007.V.30. Békéscsaba – Ferencváros: 0-4 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk magabiztosan nyert 4-0-ra Békéscsabán. Már az első játékrészben eldöntöttük a meccset, hiszen Tököli duplája és Bartha találatával három góllal elhúztunk, a győzelmet Horváth biztosí­totta be. A Nyí­regyháza előnye ezzel két pontra csökkent.

Az első perctől kezdve irányí­tottunk. Tököli vezetést szerezhetett volna, ám hibázott, Bartha viszont nem, és már a 9. percben betalált. A hazaiaknak sikerült egyenlí­teni, de a játékvezető érvénytelení­tette a találatot. A folytatásban még nagyobb fölényben játszottunk, és bő félóra után el is dőlt a mérkőzés gyakorlatilag hasonló találatok után: Lipcsei mindkétszer mesterien ugratta ki a remek ütemben kilépő Tökölit, aki egyszer sem hibázott. Magabiztosan és megérdemelten vezettünk az első félidő után három góllal.

A folytatás nem egészen úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Bár sikerünk nem forgott veszélyben, de a második félidő első felében visszavettünk. A hajrára aztán felpörögtünk valamelyest, és újabb helyzeteink közül Horváth állí­totta be a végeredményt, miután nem sokkal később Tököli labdája “csak” a kapufán csattant.

Bí­zzunk benne, hogy a négygólos győzelemnek még lehet majd jelentősége a végelszámolásnál, hiszen gólarányt javí­tottunk, ám egyelőre a Nyí­regyháza két pontos előnnyel áll a tabella élén.

• 92
    Vége. Magabiztosan nyertünk négy góllal.
    90
    Lipcsei emelte át gyönyörűen a labdát a kinn álló Such felett, de centiket tévesztett.
    83
    Tököli emelte át a labdát Such fölött, de a kapufán csattant a játékszert, az ismétlés után pedig Czipó tisztázott. Hajszál hiányzott a mesterhármashoz.
    81
    Horváth vitte rá a labdát a védelemre, Tököli jól mozgott ki a szélre, előbbi pedig kihasználva a rést a jobb alsó sarokba lőtt (0-4).
    76
    Horváth egy kipattanó után lőtt a jobb oldalról a kapu fölé.
    75
    Bogdán kapott sárgát, Cseke helyett pedig Ursz állt be.
    73
    Brettschneider megsérült, Nagy József a helyén.
    70
    Deme és Kulcsár áll be Csepregi és Lazic helyére.
    66
    Lipcsei remekül “tekert” egy labdát a kapu felé, de a baloldali kapufáról kipattant a labda.
    62
    Horváth került kétszer is helyzetbe, de mindkétszer a kapust találta el.
    59
    Lazic is besárgult.
    54
    Egy gyors és szép támadás végén Brettschneidernél akadt el a labda.
    50
    Brettschneider kapott sárga lapot.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Ezúttal csütörtökön jelenik meg a 100%Fradi! Fókuszban a kézisek bajnoki aranya -- olvass bele!

45
    Vége az első félidőnek, megérdemelten vezetünk.
    41
    Horváthot kaszálták el a kaputól 17 méterre, a megí­télt szabadrúgást sajnos elkapkodtuk.
    37
    Pozsár 28 méteres, egyáltalán nem veszélytelen szabadrúgását ütötte ki oldalra Kemenes.
    32
    Lekopí­roztuk az előző gólt: újra tökéletesen lépett ki Lipcsei labdájával a leshatárról Tököli, majd ballal a hálóba helyezett 14 méterről (0-3).
    30
    Such kapott reklamálásért sárgát.
    30
    Tököli tökéletes ütemben lépett ki, aki Lipcseitől a legjobb pillanatban kapta a labdát, majd a balszélről rávezette azt a kapusra, és szépen a hosszú sarokba helyezett (0-2).
    25
    Az utóbbi percekben volt egy-két í­géretes csabai támadás, szerencsére mindig sikerült tisztázni.
    22
    Suchról ismét kipattant egy lövés után a labda, ám az utolsó pillanatban megfogta azt az érkező Csepregi elől.
    15
    Egy pontrúgás után betaláltak a hazaiak, de a játékvezető les miatt érvénytelení­tette a találatot. Valljuk be őszintén, ez inkább egyvonalnak tűnt.
    9
    Megvan a vezetés! Lipcsei jobboldali beadását Csepregi fejelte vissza, Tökölit “eltüntették” a védők, ám jött Bartha, és 10 méterről ballal a kapu közepébe bombázott (0-1).
    9
    Dani fordult le emberéről, majd ballal lőtt 15 méterről, mintegy 2 méterrel tévesztette el a jobb felső sarkot.
    6
    Tököli szerezhetett volna vezetést. Elcsí­pett egy labdát, amely a kapuson is túljutott, megpróbálta úgy az üres kapura lőni, hogy a becsúszó védő lábában ne akadjon el, de sajnos az oldalhálóban kötött ki a próbálkozás.
    5
    Bartha ballal lőtt 17 méterről, de a lövése kifelé csavarodott, í­gy nem volt veszélyes a kapura.
    2
    Majdnem megszereztük a vezetést. Lipcsei baloldali, 18 méteres szabadrúgását üggyel-bajjal védte a kapus a jobb alsó sarok elől, Brettchneider már csak a kapu mellé tudta piszkálni a labdát.
    1
    A hazaiak kezdték a meccset.
    .
    Kellemes időben kezdődik majd rövidesen a mérkőzés.
    .
    A mieink zöld-fehér csí­kos mezben, zöld nadrágban és sportszárban játszunk majd, a hazaiak lila-fehér-lilában.
    .
    Vadonatúj csengőhangok eredeti hangzásban a mobilodra!
    Küldd a kiválasztott csengés kódját 06-91-227-222-re!

A telt házas Üllői úti stadion fantasztikus hangulata (bevonulás a Fradi-indulóra a közönség előadásában): FR16269

‘Ferencvárosé, Ferencvárosé, a győzelem a Ferencvárosé! (a Fradi-tábor előadásában éneklés): FR16268

‘We are the champions’ (a közönség is ‘beszáll’ az éneklésbe): FR16270

Részletes infók és további Fradis-csengőhangok itt!

.
    Zoran Kuntic már kijelölte a kezdőcsapatát, ebben több változás is van a Bőcs elleni találkozóhoz képest. Hiányzik a válogatottnál lévő Laczkó, az eltiltott Buz, Nagy József ezúttal kispados, Jovánczai pedig a keretbe sem került. Balog Zoltán viszont már leülhet a kispadra.
    Kezdőcsapatunk a következő: Kemenes -- Bognár, Dragóner, Nagy S. -- Bartha, Lipcsei, Lazic, Brettschneider, Csepregi -- Tököli, Horváth D.
    A kispadon Szabó K., Nagy J., Ferencz, Deme, Balog Z., Fitos és Kulcsár ül majd.
    .
    Ősszel 2-1-re nyertünk hazai pályán a Békéscsaba ellen, a meccsről itt olvashatsz bővebben.