2011.IX.15. Ikarus – Ferencváros: 0-12 (edzőmérkőzés)

Csapatunk tizenkét góllal verte a BLASZ első osztályában szereplő Ikarus csapatát. Somalia és Pölöskey 4-4 gólt szerzett.

Ikarus – Ferencváros: 0-12 (0-6)
Mátyásföld,

Ferencváros:

I. félidő: Gyenes – Maróti, Csizmadia, Balog Z., Sváb – Otten – Jovanovic, Tóth B., Hakola – Oláh, Somalia

II. félidő: Ranilovic – Fülöp N., Grúz, Klein, Józsi – Morales, Lisztes – Fitos, Rósa, Gárdos – Pölöskey
edző: Détári Lajos

Gól: Somalia(4), Oláh, Tóth B., Pölöskey(4), Fitos, Rósa,

6. perc: Az első lehetőségünk máris gól. Hakola ment el a balszélen, beadását Somalia egy méterről kotorta be. 1-0

11. perc. Hakola tört egyedül kapura, lövését még védte a kapus. Somalia a kipattanót közelről az üres kapuba helyezte. 2-0

24. perc. Otten indí­tott, Somalia tört ki, majd elgurí­totta a kapus mellett a labdát. 3-0

28. perc. Somaliat rúgták fel. A tizenegyest Oláh kihagyta.

30. perc. Maróti 40 méteres keresztlabdáját Oláh ballal kapásból rúgta a bal alsóba. 4-0

41. perc Oláh ugratta ki Somaliát aki újra elpöckölte a kapus mellett. 5-0

44. perc. Hakola beadását Tóth kapásból értékesí­tette. 6-0

60. perc. Pölöskey értékesí­tette Gárdos passzát. 7-0

63. perc: Fitos lőtt be egy kipattanót. 8-0

80. perc: Morales sakk-matt helyzetbe hozta Pölöskeyt, aki öt méterről talált be. 9-0

82. perc: Pölöskey húzta meg a jobbszélt, beadását Rósa három méterről az üres kapuba helyezte. 10-0

83. perc: Morales 40 méteres szóló után elvesztette a labdát, ami Pölöskeyhez került, aki felnézett és mintegy 25 méterről a bal felsőbe tekert. A pókok nem maradtak életben a sarokban. 11-0

84. perc: Pölöskey tört ki. Elhúzta a labdát a kapus mellett majd a kapu közepébe helyezett. 12-0

* * *

A csapatunkkal készülő Martin Klein is pályára lépett a második játékrészben. A 27 éves cseh védő hazájában volt a Sparta Praha, valamint a Teplice játékosa is, legutóbb a török Konyasporban szerepelt. Többszörös cseh U21-es válogatott, de pályára lépett a nagy válogatottban is.

(A focinews.com alapján)

5 hozzászólás a(z) 2011.IX.15. Ikarus – Ferencváros: 0-12 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• Nem, ez nem számí­t hivatalos mérkőzésnek. Hazai ellenfél elleni meccs csak akkor “hivatalos”, ha valami -- akármilyen jelentéktelen -- dí­jazásai is van, vagy kifejezetten emlékmérkőzés. Ez egy “edzőmeccs”, mely nem számí­t a statisztikába.

• Szeretném megkérdezni, hogy ez hivatalos mérkőzésnek számí­t?

• >Boldogult úrfikoromban< (amikor még az Emlékezetes meccseket néztem…) az volt a természetes, hogy a hét közepén egy gyenge ellenféllel edzőmeccset játszott a csapat, ahol nyugodtan lehetett a taktikai elemeket próbálgatni, gyakorolni, egy-egy játékost szokatlan helyen kipróbálni. így láttam én például Ombódit kapusként… Ha CSAK erős ellenfelek ellen játszunk, nem lehet (illetve lehet, de nem célszerű) próbálkozni….

• Ez igen! 🙂

Az iróniát félretéve kellenek az ilyen meccsek, persze egy kicsivel nehezebb ellenfelek ellen.