2012.IX.5. LK, MTK – Ferencváros: 0-1

A labdarúgó Ligakupa 1. fordulójában a Ferencváros Somália góljával idegenben 1–0-ra legyőzte az MTK-t. Ricardo Moniz első sikerét aratta a zöld-fehérek kispadján.

* * *

Máté Csaba, a Ferencváros pályaedzője: – A napi forma fogja eldönteni a mérkőzés kimenetelét, én bí­zok a győzelemben.

MTK – Ferencváros: 0-1 (0-1)
Hidegkuti stadion, 300 néző, vezette: Böcskei Balázs (Kelemen, ifj. Varga G.)

MTK: Groppioni – Poór, Djuric, Kelemen, Hidvégi – Zsidai, Ladányi (Balajti 46.), Nikházi (Pölöskei Zs. 70.), Vass P. – Tischler (Vadnai 46.), Rácz
kispad: Hegedüs, Baki, Tóth F., Hajdú
szakmai igazgató: Garami József

Ferencváros: Jova – Jovanovic, Otten, Gyömbér, Grúz – Józsi, Cukic – Böde – Somalia (Gárdos 80.), Orosz M. (Ionescu 61.), Máté
kispad: Kunsági, Batik, Menyhárt, Nyilasi B.
vezetőedző: Ricardo Moniz

Gól: Somalia (12.)
Sárga lap: Cukic (28.), Gyömbér (62.)

A 6. percben Ladányi próbálkozott egy lövéssel 20 méterről, de Jova résen volt. A 12. percben Cukic ugratta ki Somaliat, aki a balösszekötőnél megtolta a labdát Kelemen mellett és nyolc méterről a kapus mellett a hosszúba gurí­tott. (0-1). Két perc múlva kis hí­ján egyenlí­tettek a hazaiak: Jova nem túl szerencsésen ütött bele egy középre tartó beadásba, í­gy Nikházi kis hí­ján gólt fejelt, de a kapus bravúrral hárí­tott. A folytatásban óriási helyzetek adódtak  a Fradi előtt. Előbb Somalia vezette kapura a labdát, de Groppioni nagy bravúrral szögletre tisztázott. A sarokrúgás után Otten veszélyeztetett, de centiméterekkel a kapu mellé gurí­tott. A 30. percben Jovanovic tekert a jobb oldalról középre, Groppioni alászaladt a beadásnak, Mátét azonban ez nagyon meglepte, és í­gy a kapu mellé fejelt. A 38. percben Vladan Cukic szövegelés miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült.  Az első játékrész végén két MTK helyzetet jegyezhettünk fel egymás után: egyiket Jova védte, a másik a kapu fölé szállt.

A hazaiaknál két cserét is végrehajtott a szünetben Garami József: Ladányi Tibor helyett Vadnai Dániel, mí­g Tischler Patrik helyett Balajti Ádám érkezett.

A második játékrész egy vendég és egy hazai helyzettel indult. Előbb Somalia oldalhálót lőtt kissé kiszorí­tott helyzetből, majd Vass Patrik tornáztatta meg Jova Leventét. A 61. percben Andrei Ionescu debütált a csapatban, Orosz Márkot váltotta. A 62. percben újabb sárga lapot jegyezhettünk fel: Gyömbér Gábor veszélyes belépője után kapott figyelmeztetést. A 72. percben Somaliát ütközték le a tizenhatos előterében, a megí­télt szabadrúgást elvégző Józsi pedig nem sokkal tekert a bal oldali kapufa mellé. A folytatásban kissé leült a mérkőzés.

A találkozót végül megérdemelten nyerte a fölényben játszó Ferencváros.

Garami József (MTK): – A Ferencváros sokkal jobb volt nálunk. Több helyzetet dolgozott ki és végig fölényben futballozott. A csapatom ma nem volt elég agresszí­v. Az ellenfél megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, ugyanis többet tett a sikerért.

Ricardo Moniz (FTC): – A csapatom fegyelmezetten játszott, és ezzel elégedett vagyok. A játékosokról magabiztosság sugárzott. Örülök, hogy amit az öltözőben megbeszéltünk, azt betartották a fiúk, és a játék nagy részében az ellenfél térfelén tartottuk a labdát. Az eredményt tekintve a lefújásig nyí­lt volt a mérkőzés, de sikerült megőriznünk az egygólos különbséget és megnyertük a találkozót.

(Az nso.hu, a pepsifoci.hu, a Ferencváros és az MTK hivatalos honlapja, valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2012.IX.5. LK, MTK – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

• Én annak örülök, hogy végre van egy edző, aki a Ligakupában nem azt látja, hogy játszani kell, hanem, hogy játszani lehet. Nagyon fontos a továbbjutás, hogy tavasszal ne csak 13 bajnokink legyen, hanem annyit tudjunk játszani, amennyit csak lehet. Az sem hátrány, ha az első csapatban játszani kiváltság és nem a 2., 3. “garnitúra” húzza magára az első csapat mezét.

• Ez a meccs számomra kellemes meglepetés volt. Végre – legalább hat éve nem láttam ilyet – észre lehetett venni, hogy mit akar játszani a csapat, illetve hát mi az edző elképzelése.
    Hogy a végrehajtás nem volt tökéletes? Persze hogy nem volt. A játékosoknak össze kell szokniuk, a csapatnak meg kell szoknia az edzőt, fejlődni kell erőnlétileg és technikailag. Hogy lesznek még visszaesések? Persze, hogy lesznek.
    De most már végre észrevehető volt az út, amin haladni szeretnének.