2013.XI.16. LK, Ferencváros – Győri ETO: 2-1

Diallo ollózott, a Győr legyőzésével továbbjutott a Fradi

A Ligakupa 3. fordulójából pótolt mérkőzésen a Ferencváros a Puskás Ferenc Stadionban egy 0–1-es első félidő után fordí­tani tudott, és Ulysse Diallo duplájával végül 2–1-re legyőzte a Győri ETO-t, í­gy már biztosan továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Pintér Attila:  – Mivel bajnoki ritmusban játszunk ez a találkozó nagyon hasznos lehet. Fontos, hogy a csapat ne essen ki a ritmusból, úgyhogy keményen, fegyelmezetten, nagy felelősséggel kell játszanunk.

Ferencváros – Győri ETO: 2-1 (0-1)
Puskás stadion, ~200 néző, vezette: Oláh Gábor (Kispál, Szalai)

Ferencváros: Kunsági – Somalia, Gerson, Mateos, Bönig – Gyömbér, Cukic – Jenner, Busai, Diallo – Leonardo (Jovanovic 46.)
kispad: Rigó, Józsi, Ionescu, Valpoort, Böde
vezetőedző: Ricardo Moniz

Győri ETO: Stevanovic – Dinjar, R.  Wolfe, Mevoungou (Kalmár 71.), Kamber – Kronaveter, Lipták – Strestí­k, Martí­nez (Andric 46.), Trajkovic (Pátkai 51.) – Varga R.
kispad: Kamenar, Nikorec, Sved, Djordevic
vezetőedző: Pintér Attila

Gól: Diallo (52., 61.) illetve Varga R. (38.)
Sárga lap:  Diallo (23.), Mateos (53.) illetve Martinez (27.), Lipták (40.), Strestí­k (83.), Kalmár (88.)

A két együttes a 2013–2014-es szezonban már kétszer is találkozott, a bajnokságban 2–1-re nyert az FTC, a Ligakupában pedig Pintér Attila együttese diadalmaskodott 4–1-re.

Egy esetleges győzelemmel a Ferencváros a továbbjutást is bebiztosí­thatta volna, mí­g a győrieknek ehhez már az egy pont is elegendő volt.

A szinte üres stadionban álmosan kezdtek az együttesek, de pár perc után í­gy is átvette a kezdeményezést a Győr, és a 38. percben a vezetést is megszerezte, szinte első komoly lehetőségéből, egy védelmi hiba után.  A 38. percben egy gyors indí­tás után Varga Roland könnyedén átvette a labdát külsővel Somália mellett a tizenhatos vonalánál, majd egy állí­tás után elgurí­tott a kimozduló Kunsági mellett, 0–1.

A szünetben vélhetően rendesen lehordta játékosait Ricardo Moniz, ugyanis a második félidőre kifutó ferencvárosiak hatalmas iramban kezdtek, sőt az 52. percben ki is egyenlí­tettek. Egy visszafejelt passz után Ulysse Diallo kapta a labdát 4 méterre a kaputól, a mali támadó pedig „szokásához hí­ven”, egy gyönyörű ollózós mozdulattal a kapuba vágta a labdát, 1–1. Az egyenlí­tő találat még jobban felrázta a hazaiakat, és a 61. percben már a vezetést is megszerezték: Jenner ugrott ki védője mellett a bal szélen, majd egy gyors átvétel után máris passzolt középre, az ötösön helyezkedő Diallónak, aki becsúszva a hálóba tudta kotorni a labdát, 2–1.

A végeredmény ezt követően már nem változott, a Ferencváros í­gy a Győr ellen begyűjtött három ponttal már biztosan továbbjutott, mí­g Pintér Attila együttese a Tatabánya ellen biztosí­thatja majd be a nyolcaddöntőbe jutást.

„Azt gondolom, nagyon jó mérkőzést láthatott a közönség. Meg tudtuk szerezni a vezetést, voltak még lehetőségeink, de nem sikerült gólt rúgni. Volt néhány hibánk, amit nem is értek igazán, az ellenfél pedig ezt kihasználta. Itt is, ott is voltak helyzetek. Azt megkérdezném, hogy a Csukics hogy tud meccsek óta pályán maradni? Ez nem labdarúgás, amit az úriember csinál, ez egy gladiátor. Vannak a labdarúgásnak törvényei. Meg kell nézni, hogy néz ki egy-két játékosom lába. így nem lehet futballozni, ahogy ez az ember, és még pályán is tud maradni” – vélekedett Pintér Attila, az ETO vezetőedzője a Sport Tv-nek.

„Megint buta hibából szerzett vezetést az ellenfél, Somáliának kellett volna követnie emberét, a védőink meg kicsit elaludtak. Jennernek volt lehetősége megszerezni a harmadik gólunkat, Diallónak szerencsére jó napja volt. Diallo, Holman és Böde közül kellett eddig választani, Leonardo visszatérésével viszont luxusproblémánk van a kezdőcsapat összetételét illetően” – összegzett Ricardo Moniz, az FTC szakvezetője, aki nem kí­vánt reagálni Pintér Attila Vladan Csukicsot érintő kritikájára.

Ulysse Diallo: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőben vezetést szerzett a Győr, és nem játszottunk túl jól. Fontos volt azonban, hogy csapatként egyáltalán nem törtünk meg. A szünetben mondta nekem Ricardo, hogy mindenképpen gólt kell lőnöm. Természetesen az egész mérkőzésen ez volt a célom, de a második félidőben komoly lehetőségeim is voltak erre, és sikerült betalálnom, ráadásul kétszer is. Hálás vagyok Istennek, a vezetőedzőnek, a társaimnak és a szurkolóknak is. Nagyon fontos, hogy együtt maradjunk: nagy szükségünk van a drukkerekre, együtt kell harcolnunk. Hiszek benne, hogy ez a győzelem a bajnokságban is segí­t nekünk, és erősebben térünk majd vissza az NB I-be.

(Az nso.hu, a csakfoci.hu, a Ferencváros és a Győr hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2013.XI.16. LK, Ferencváros – Győri ETO: 2-1 bejegyzéshez

• Ezzel a Diallo gyerekkel egy csiszolatlan gyémántra lelt a Fradi. Energikus, atlétikus és a magyar mezőnyben messze a legjobban fejel a kapu előtt. Kicsit szertelen és bolondos, de a tehetséges emberek között ez nem ritka (ld. Balotelli), nevelni kell. Több bizalmat kellene adni neki, és két szélsővel foglalkoztatni. Valamiért Moniz nem igazán bí­zik benne, de rá kell ébredni, hogy Böde nem igazi befejező csatár, ahhoz túl statikus. Ez a fiú jó kezekben és jó csapatban még sokra viheti, remélem a Fradiban is még sok örömöt szerez!

• Tanulságos meccs volt. Nem a győzelem miatt (azért jól esett), hanem a második félidős harcos játéka miatt. Nekem az elsővel sem volt gondom, leszámí­tva a szokásos védelmi hibát. Józsi és Holman “hiányában” egy sokkal harcosabb játékosokból álló csapat játszott, mely aránylag jól kontrollálta a középpályát.
    Szerintem a Besic-Leonardo-Jenner-Böde tengely mellé harcos, sokat futó és ütközni képes játékosokra van szükségünk.
    Pinyőnek meg újfent elgurult a gyógyszere, de ezt már lassan megszoktuk. Egy edző, aki szó nélkül hagyta Leonardo lábtörését, annak túl sok joga nincs keménységgel vádolni bárkit is. Ráadásul a Győr többet szabálytalankodott és több sárga lapot is kapott…
    Természetesen a helyén kell kezelni a győzelmet, de a mostani helyzetünkben minden apró sikernek örülni kell. A végén ha jobban figyelünk simán visszaadhattuk volna a győri 1:4-et.