2016.IV.20. Videoton – Ferencváros: 1-0

3 hozzászólás a(z) 2016.IV.20. Videoton – Ferencváros: 1-0 bejegyzéshez

• Mikor néztem a keddi B.csaba-Vasas meccset örültem,hogy végre futballozó játékosokat látok,akik minden erejükkel küzdene a bent maradásért.Mind két csapatot szí­vből sajnálom akármelyik fog kiesni.Alig vártam,a szerdát,hogy végre,két profi csapat kemény győzelemre törekvő jó játékát lássam,Mikor megláttam a kezdő csapat összeállí­tását azt mondtam,hogy a Fradi ma kifog kapni.és nem a kapott gól miatt ( egyszer már í­rtam,a kapus hibázik vagy a védő játékos hibát követ el abból sajnos gól lesz )azt viszont,hogy adott helyzeteket sorozatban kihagynak ész nélkül leszegett fejjel még csak meg sem próbálják felmérni a helyzetet csak rúgják összevissza a labdát azt nem tudom elfogadni.Tudom,hogy az Újpest elleni két mérkőzésre teljes értékű egészséges játékosokra van szükség,de akik nem képesek fejlődni és mindig ugyan azt a formát nyújtják,attól el kellene válni mert nem illik a Fradiba. Még akkor sem,ha volt olyan időszak amikor jobban teljesí­tettek.A labdarúgásban fontos a folyamatosság,még akkor is,ha van az úgynevezett hullámvölgy.

Benne bí­ztak, ám benne maradt a gól: Böde eddig 19-szer játszott a Vidi ellen, lőtt hat gólt, kiosztott négy gólpasszt.

A Fradi ellen hétszer játszott, ellene is kétszer volt eredményes.

Stopira az idényben három kanadai pontot jegyez, ez második gólja. Az első a Csaba ellen pontot ért.

ÖSSZEFOGLALÓ, KÉP, TABELLA, FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Érdekes, hogy Doll a lefújás után nem ejtett szót a gólról, inkább azért kárhoztatta a játékvezetőt, hogy nem engedte a keményebb játékot.

Az MTK vereségével és a Haladás–Debrecen döntetlenjével a Videoton lett a forduló egyik nagy győztese – a másik pedig az a Puskás Akadémia, amelynek stadionjában rendezték a Videoton–Fradit.
    90`
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
    90`
    Paulo Viní­cius kap sárgát időhúzásért.
    90`
    Oliveirát Tischler Patrik váltja. Az utolsó mai csere.

Három perc a ráadás.
    86`
    Radó jobbal kapura teker 18-ról, Danilovics balra elmozdulva elkapja a labdát.

A Ferencváros veretlen maradt legutóbbi három mérkőzésén. A bajnokcsapat a tavasszal minden mérkőzésén szerzett gólt, legutóbb az Újpest tudta lenullázni az NB I-ben.
    84`
    Támad a Fradi, csak éppen kreativitás nélkül.
    82`
    Nagy távolijára is rádől a kapus, most a jobb sarok előtt.
    81`
    Ez igen: Ramirez ballal 25-ről célba veszi a bal alsót, Danilovics hatalmasat homorí­tva kiüti a labdát.
    80`
    Ramí­rez bal oldali beadása felperdül Viní­cius lábán, de figyel Danilovics.
    78`
    Suljicot Paulo Viní­cius, Géresit Haraszti Zsolt váltja.
    77`
    Böde rosszul éri el sarokkal Varga bal oldali beadását.
    73`
    Csukicsot Gera Zoltán, Trinkset Böde Dániel váltja.
    70`
    JOVA! Pátkai kap forintos labdát Suljictól, de 10-ről hiába lő a bal alsó felé, Jova bal lábbal kirúgja a labdát.
    65`
    Danilovics kiejti Varga kornerét, de javí­t, kivetődik a labdáért Nagy elé.
    64`
    Oliveira teker nem sokkal a bal felső fölé a 16-os előteréből, balról.
    61`
    Lamah le, Radó András váltja.
    57`
    Jova Levente reklamál, sárga.
    57`
    ITT A GÓL, VEZET A VIDI! Géresi szöglete után Jova ütközik Simonnal, í­gy elengedi a labdát, amelyet Leandro Lamahba lő a bal oldali kapufa előtt, a labda onnan visszapattan rá, Stopira meg ballal bevetődve a hálóba kotorja a labdát, Leandro és a kapufa között. 1–0!
    54`
    Nagy bal oldali beadását Busai a léc fölé vágja jobbal, két lépésről. Szolnoki mellől. Művészet…
    53`
    ZICCER! Géresi bal oldali beadását Simon az ötösről egy kicsivel a bal sarok mellé csúsztatja fejjel.
    52`
    Csukics ment éppen csak Nego elől, jobbal.
    49`
    Florian Trinks nyújtott lábbal odacsúszik Stopirának, sárga.
    48`
    Pátkai balról elvégez egy szabadrúgást, kirúgja a labdát Lamah a 16-osról.
    46`
    CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Vidi 1993 óta csak egyszer (2012-ben, 2–0-ra) tudta pályaválasztóként legyőzni bajnokin a Ferencvárost. Azon a ’93-as bajnokin Wukovics László góljára a Videoton jelenlegi edzője, Horváth Ferenc triplával válaszolt.

A két csapat legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén veretlen a Ferencváros, négyszer győzött is. A Vidi legutóbb 2013. augusztus 4-én verte meg az FTC-t (2–0 Budapesten), Székesfehérváron 2012. április 29. óta vár az újabb sikerre a Fradi ellen.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

„Szeretem a jó játékosokat, és Rudolf Gergelyt annak tartom – mondta Mátyus János, az NB III-as Nyí­regyháza Spartacus vezetőedzője. – Egyelőre amolyan gesztust gyakoroltunk, hogy nálunk edzhet, de ennek nagyon jó üzenete is van, hiszen a fiatalabb játékosaink együtt készülhetnek egy remek futballistával. Másrészt tervezzük a jövőt is, és ezek után nem titok, ő is a jelöltjeink közé tartozik, biztosan nagyon sokat tudna nekünk segí­teni. Meglátjuk…”

A másik fél is fogadókésznek tűnik.

A nyí­regyházi születésű támadó a Szpari honlapján í­gy fogalmazott: „Vannak már most ajánlataim, szí­vesen folytatnám akár Nyí­regyházán is, de majd nyáron dől el a sorsom.”

A nemrég még Vidi-játékos Rudolf Gergely kedden edzésre jelentkezett – Nyí­regyházán. Legutóbb tavaly nyáron volt erre példa, amikor a csatár a csapatkeresés időszakát élte, és végül a Videotonhoz í­rt alá. Miután a 31 éves támadó néhány hete közös megegyezéssel szerződést bontott a fehérváriakkal, ebben a bajnokságban más csapathoz már nem igazolhat.
    45`
    EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
    45`
    Simon buktatja a 16-os bal sarka előtt Trinkset, a sértett jobbal a túlsó felső mellé tekeri a szabadrúgást.
    42`
    Nagy 15 méteres lövését gyönyörű mozdulattal blokkolja Simon, bevetődve, Trinks beadása után pedig kirúgás következik.
    39`
    Suljic jobbos beadása Jováé.
    38`
    Busai ugyanilyen szögből jobbal a léc fölé lő, Lamah fejese után. Lang és Juhász is igen rosszul helyezkedett az esetnél.
    37`
    Hopp! Jova elejti Nego jobbról, éles szögből érkező lövését, de megússza, mert nincs középen érkező.

A 2015-ös és a 2016-os bajnok találkozója a két csapat második felcsúti randevúja 2016 tavaszán. Az elsőn, az 1–0-ra elveszí­tett hazai kupameccs után a Ferencváros nyert, és azóta, a DVSC-t búcsúztatva immáron a kupadöntőre készülhet. Az elmúlt két szezon legeredményesebb szereplői meglehetősen sok mérkőzést ví­vtak Thomas Doll érkezése óta, a Ferencváros nagy fölényével. Nyolc mérkőzésből a Videoton csak kettőt nyert meg, ráadásul az igazán fontos győzelmeket a Fradi aratta.
    34`
    Busai Attila kap most sárgát, felrúgta a felezőnél Pátkait.
    34`
    Suljic passza után Géresit becsúszva szereli a 16-oson belül Nalepa.

Érdekes: Horváth folyamatosan reklamál, Doll meg azt reklamálja folyamatosan, hogy miért reklamál folyamatosan Horváth. Akit a német meg is tapsolt a Leandrónak kireklamált sárga után. Folyt. köv.?
    33`
    Asmir Suljic Busai elé hengeredik érdekes és önveszélyes mozdulattal, egy sárgát ez is megér a jelek szerint.
    32`
    Géresi szabadrúgása után Juhász csúsztatása meg csemege Jovának.
    31`
    Solymosi asszisztenseivel megegyezik közben: sárga Leandrónak.
    30`
    Leandro hatalmasat rúg Suljicba a kispadok előtt, de nincs sárga, csak egy hevesen reklamáló és szédelgő légiós. Aki kapott menet és eset közben egy könyököst is.

A Fradi nemcsak a támadósorát, hanem a védelmét is megerősí­tené. Úgy értesültünk, hogy a válogatott Fiola Attila is jelölt, de igencsak kérdéses a megszerzése. Egyrészt függ attól, hogy a védő csapata, a Puskás Akadémia bent marad-e az NB I-ben. Másrészt egy Európa-bajnoki szereplés jócskán megdobhatja egy játékos értékét, í­gy nem valószí­nű, hogy Fiola a franciaországi torna előtt döntene.

Elképzelhető, hogy a Ferencvárosban folytatja pályafutását Lovrencsics Gergő, a Lech Poznan labdarúgója. Ezzel egyidejűleg Roland Lamah távozhat a magyar bajnoktól.
    27`
    Ez igen! Danilovics hatalmasat vetődve kikapja a bal alsó elől Varga kissé balról leadott, 18 méteres, a sorfalban álló, pontosabban felugró Simonon megpattanó szabadrúgását.
    26`
    Például azért, mert Oliveira bal oldali beadása Ramí­rezé, Stopira éles szögből leadott lövése meg a kapusé.

25`
    Az iram iramos, a játék lüktető, de helyzetek nincsenek.
    22`
    Trinks jobbal a jobb felső fölé emel, nem sokkal.
    21`
    Nagy cselezget, a 16-os bal sarka előtt odalép a lábára Juhász, szabadrúgás.
    18`
    Csukics! Ment fejjel Oliveira elől a jobb sarok előtt, Szolnoki szép és okos, jobbos beí­velése után. Jó az öreg a ház előtt.
    16`
    Oliveira í­velését levadássza nagy nehezen Jova Viní­cius fejéről, Géresi í­velése meg Lamah-é.
    14`
    Géresi í­velése után Lang fejese Gyömbér zsákmánya lesz.
    13`
    Gyömbér buktatja Simont a felezőnél, sárga nincs.
    11`
    Szolnoki jobbról a kapu elé fejeli a labdát, Leandro szintén fejjel tisztáz.

Egymás elleni mérkőzések a közelmúltból, jegyőkönyvekkel ITT!
    9`
    Nagy megindul a balon Varga passzával, Juhász becsúszva szereli.

Szép gólt hozhatott volna össze az összeszokott páros.
    7`
    HELYZET! Busai jobbról Varga elé passzol, a szélső meg az ötös sarka és Szolnoki előtt hatalmas lyukat rúg! Micsoda hiba…
    6`
    Varga elő mentenek fejjel Juhászék, majd a rutinos védő kifejeli Ramí­rez bal oldali beadását is az ötösről.
    1`
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és piros nadrágban, a vendégek zöld-fehér mezben és fehér nadrágban.

NB I, 31. forduló, április 20., Pancho Aréna. Játékvezető: Solymosi Péter.

A hazai kispadon: Gyánó J. (k.), Fejes, Viní­cius, Heffler T., Pölöskei, Haraszti és Tischler.

A vendégekén: Dibusz (k.), Szalka, Gera Z., Hajnal, Böde és Radó.

„Mostanában a Videoton vendégeként rendre jól teljesí­tünk, úgyhogy nem aggódóm a felcsúti mérkőzés miatt, még úgy sem, hogy a ránk váró fontos meccseket is szem előtt tartva, több futballistám is megkapja szerdán a lehetőséget, akik az utóbbi időben nem, hiszen a szezon végéig friss játékosokra lesz szükségünk. Bizodalmam azonban az egész csapatban töretlen, úgyhogy most is az lesz az elvárás és egyúttal a dolgunk, hogy győzelemmel térjünk haza” – mondta a vendégek vezetőedzője, Thomas Doll a fradi.hu-n.

„Nem a szezon legjobb játékával nyertünk Pakson, de mindennél fontosabb volt az, hogy győzelemmel forduljunk rá az utolsó három mérkőzésre. Három rangadó vár a csapatra, ma este rögtön a bajnok Ferencvárost fogadjuk. Biztos, sokan úgy gondolják, hogy a zöld-fehérek már inkább csak a kupadöntőre koncentrálnak, de én biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan élesen futnak majd ki a pályára, mint az eddigi ellenünk lejátszott meccsekre. Hasonló teljesí­tményre lesz szükség a srácoktól, mint a két csapat decemberi bajnokiján, vagy februári kupameccsén, ki kell használnunk a lehetőségeinket és akkor minden esélyünk meglesz arra, hogy a Pancho Arénában tartsuk a pontokat. Még három bajnokin bizonyí­thatjuk, hogy dobogón van a helyünk, este kell megtennünk az első lépést a sikeres bajnoki hajrá fel锝 – í­gy a vidi.hu-n Horváth Ferenc, a fehérváriak mestere.

A Videoton 1994 óta csak egyszer tudta pályaválasztóként legyőzni a Ferencvárost tizennyolc kí­sérletből. A mérleg 1–7–11 ebben az időszakban, az egyetlen Vidi-siker 2012 tavaszára datálódik (Videoton–Ferencváros 2–0). Azóta: 1–2, 2–3 és 0–0.

Egy kis örökmérleg! Ez a 89. bajnoki a Videoton és a Ferencváros között, először 1967-ben mérkőztek meg, akkor még a Székesfehérvári VT Vasas második ligás volt (ez természetesen nem számí­t az összmérlegbe, lévén MNK-összecsapás). A 88 eddigi találkozón 42 FTC- és 22 Videoton-siker született, illetve 24 döntetlen, 142, ill. 94 rúgott góllal.

1999, Fodor Tibor

Eltiltott: a ferencvárosi Pintér Á. (öt sárga lap).

A hazaiaktól Kovács I. (térdszalaghúzódás) és Kovácsik (porcleválás) sérült, a vendégektől Batik (részleges térdszalagszakadás) és Nagy Á. (térdszalaghúzódás) maródi.

„Nincs bennem tüske, nem azért vagyok nagyon motivált, mert korábbi klubom ellen lépek pályára, hanem mert a Fradi ellen egyébként is minden játékos felszí­vja magát. – Mindenképpen szeretnénk odaérni a dobogóra, márpedig ehhez győznünk kell a hátralévő meccseinken. Sajnos a korábbi fordulókban rengeteget helyzetet elpuskáztunk, és nem tudtuk kihasználni a vetélytársak botlásait. Tudjuk, hogy adott esetben még az ötödik hely is Európa-liga-indulást érhet, de a klubhoz méltatlan lenne, ha megelégednénk a középmezőnnyel.”

A 24 éves labdarúgó nyáron szerződött a Ferencvároshoz, ám nem sikerült beverekednie magát az első csapatba, a bajnokságban mindössze öt találkozón lépett pályára. Télen a több lehetőség reményében a Videotonhoz szerződött, és élvezi Horváth Ferenc vezetőedző bizalmát.

„A szezonban ötödször találkozunk a Fradival, a két csapat már aligha tud újat mutatni egymásnak – mondta Haraszti Zsolt, a Videoton középpályása. – Ezekben a napokban inkább a regenerálódásra helyezzük a hangsúlyt, hiszen a pillanatnyi forma és a frissesség szerdán is döntő lehet. A közelmúltban kiélezett, élvezetes meccseket játszottunk a zöld-fehérekkel, bí­zom benne, hogy a szerdai is ilyen lesz. Hiába nyerte meg a bajnokságot ellenfelünk, hiába játszik a hét végén az Újpesttel, az ott eltöltött fél év alatt a saját bőrömön tapasztaltam, hogy bárki is lép pályára a kezdőben, nem szabad félvállról venni. Meglehet, egy-két kulcsemberét pihenteti majd Thomas Doll, csakhogy a Fradi esetében nem beszélhetünk A- és B-csapatról, két azonos erősségű sort is ki tudna állí­tani.”

„Óriási feszültség szakadt ki belőlem, szinte megőrültem a gól pillanatában, ezért vettem le a mezemet, de ha tehettem volna, szerintem a stadionból is kirohanok boldogságomban – mondta Varga Roland, aki a gólja mellett Gera Zoltánnak kiváló gólpasszt is adott. – Nemhogy gólom, szinte jó meccsem sem volt a tavasszal, ezért örültem ennyire, hogy kijött a lépés. A gyengébb forma ellenére folyamatosan megkaptam a lehetőséget Thomas Dolltól, és mindenképpen élni akartam vele. Most sikerült, de nem elégszem meg, szeretném állandósí­tani a jó formámat.”

Varga Rolandnak és csapatának már nem kell izgulnia a nemzetközi szereplés miatt, biztos a Bajnokok Ligája-indulás, mégis önfeledten ünnepelte, hogy cserként beállva gólt szerzett.

A billentyűknél: Bacskai János.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VIDEOTON–FERENCVÁROS LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETíTÉSÉBEN!