2016.VI.29. Ferencváros – FK Vozdovac: 0-0

fradi_cimerNem bí­rt szerb ellenfelével a Fradi, Hüsing bemutatkozott

A labdarúgó NB I következő szezonjára és a Bajnokok Ligája-selejtezőjére készülő, az Európa-bajnokság miatt még mindig foghí­jas Ferencváros 0–0-s döntetlent játszott a szerb Vozsdovaccal.

Ferencváros – FK Vozdovac: 0-0
Népliget, Tóth Potya István-pálya, 150 néző, vezette: ?

Ferencváros: Jova – Dilaver, Nalepa, Hüsing, Valencsik – Cukic (Haris 62.), Gyömbér (Nyéki 76.) – Nagy Do., Radó, Csernik (Csilus Á. 62.) – Busai
kispad: Varga Á.

FK Vozdovac:
vezetőedző:

Sárga lap: – illetve ? (56.)

20160629-fkvozdovac-husingAz első játékrészben többet birtokolta a labdát a Ferencváros és sokkal kezdeményezőbben lépett fel, mint az ellenfele, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott, í­gy nem alakulhatott ki igazán nagy gólszerzési lehetőség. A Vozsdovac inkább kontrákra épí­tett, de a Fradi-védők stabilan álltak a lábukon, maximum szögletig jutottak a szerbek.

A második félidőt aztán sokkal veszélyesebben kezdte a Vozsdovac, mint ahogy korábban játszottak, többet birtokolták a labdát és agresszí­vabban léptek fel. A játék képe aztán a későbbiekben ismét az első félideihez hasonlí­tott, a Fradi többször is í­géretesen tört előre, leginkább Radó András villogott.

Végeredményben nem bí­rt egymással a két csapat, de a Fradi még kulcsjátékosaival egészül ki a következő napokban.

A Fradi új szerzeménye, Oliver Hüsing végigjátszotta a találkozót.

További képek: fradi.huSas Gábor

Thomas Doll: – A szerbek mindig keményen és szervezetten játszanak, í­gy volt ez most is. Sok párharcos, jó meccset játszottunk egy remek ellenféllel szemben. Nagyon örülök, hogy a védelmünk szervezetten, jól dolgozott. Persze nem a legkönnyebb úgy csapatot épí­teni, hogy sok játékossal csak az első fontos mérkőzés előtt egy héttel találkozunk. Vannak azonban új futballistáink, és őket í­gy is be tudjuk épí­teni az együttesbe, könnyen beilleszkedhetnek. Hamarosan pedig megérkeznek a válogatottjaink, akik hatalmas büszkeséggel és önbizalommal térnek majd vissza.

Német szakvezetőnk Oliver Hüsingről is beszélt, aki ma játszotta első mérkőzését zöld-fehérben.

– Mindenki láthatta, hogy nagy hasznunkra lehet majd a magas labdáknál. Michallal nagyon jól szervezetten játszottak együtt. Ha még fittebb lesz, fejben pedig frissebb, akkor ennél is jobb lesz. De elsőre ez remek volt.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és az FK Vozdovac hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100000ejegyzéshez

90. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A VÉGEREDMÉNY 0–0
    87. perc: egy jobb oldali szerb beadást nem tudnak felszabadí­tani a hazai védők, de hiába pattant a labda egy szerb elé, a góllal kecsegtető helyzetet nem tudta kihasználni a vendég csapat.
    84. perc: ismét Radó veszélyeztetett, 18 méterről eleresztett lövését a kapus a mezőnybe ütötte.
    80. perc: az első látványosabb hazai akció: Radó hagyta le a szerb védelem nagy részét, majd a tizenhatoson belül ballal a kapura lőtt, de a labda megpattant egy közbelépő védőn, í­gy kellőképpen lelassult ahhoz, hogy begyűjtse a kapus.
    77. perc: egy távoli szerb lövést Jova egy kézzel kapu felé tolt. A szöglet ismételten veszélytelennek bizonyult.
    76. perc: Gyömbért Nyéki Márk váltja.
    75. perc: Gyömbér hibázik a saját térfelén, de a megszerzett labdával nem jól gazdálkodtak a vendégek.
    68. perc: Ismét ivószünet.
    66. perc: Nagy lépett fel harcosan, ám a megszerzett labda hiába pattant Busaihoz, a Fradi támadója lesen volt.
    63. perc: A Vozsdovac is változtat, méghozzá HÉT helyen!
    62. perc: cserélt a Fradi: Csernik és a Csukics helyett Csilus Ádám és Haris Attlia érkezett.
    61. perc: Nagy Dominik pontatlanul ugratta ki Busai.
    56. perc: Radó jött lendületbe, olyannyira, hogy csak sárga lapot érően tudták megállí­tani. A szabadrúgás veszélytelen volt.
    Az első 10 percet sokkal veszélyesebben kezdték a szerbek, mint ahogy korábban játszottak, többet birtokolták a labdát és agresszí­vabban léptek fel.
    48. perc: a sokadik szögletét végezte el a szerb csapat, ezúttal Valencsikről pattant le a labda.
    47. perc: távoli lövéssel kí­sérleteznek a szerbek, ki más blokkolt volna, mint Nalepa.
    A Ferencvárosnál nem történt csere.
    46. perc: Nagyjából 10 percnyi szünet után folytatódik a játék!
    45. perc: SZÜNET!
    44. perc: egy életerős szerb bombába Nalepa állt bele és mentett szögletre. A sarokrúgást ismét a lengyel védő rúgta az alapvonalon túlra.
    36. perc: Dilaver csapott össze egy szerbbel, minek következtében földre rogyott a vendég játékos. Rövid ápolást követően visszatérhetett a piros mezes játékos.
    35. perc: ezúttal Nagy szerezte vissza a labdát a szerbek térfelén, amivel meg is játszotta Radót, az ő passza azonban már nem talált társat.
    32. perc: Csukics szerzett nagyon jó helyen labdát, a szerb kaputól körülbelül 30 méterre. Egy igazí­tás után rögtön a kapura is zúdí­tott a Fradi középpályása, lövése azonban nem okozott gondot a vendégek kapusának.
    29. perc: Nagy Dominik ugratta ki Csukicsot, de a Fradi szerb játékosa rossz megoldást választott.
    26. perc: Nagy Dominik í­géretes szólóba kezdett a szerbek térfelének a közepén, de a tizenhatoson belül szerelték a védők.
    25. perc: a játékvezető a nagy hőségre való tekintettel ivószünetet rendelt el.
    24. perc: Radó lépett ki í­géretesen, hiába: lest intett a partjelző.
    23. perc: a Vozsdovac végzett el szögletet, de Busai visszabombázta azt a mezőnybe.
    20. perc: Valencsik ütközött egy szerb játékossal, és bár veszélyesnek tűnt a találkozójuk, szerencsére mindketten folytatni tudták a játékot.
    19. perc: ismét a fiatal Csernik villant, remek labdaátvételével előnybe hozta magát védőjével szemben, majd Busaihoz passzolt, aki a tizenhatos előteréből pontatlanul célzott.
    17. perc:: Radó került helyzetbe, de lövését blokkolták a védők.
    16. perc: a szerbek vezettek tetszetős akciót a jobb oldalon, a beadás már nem volt pontos, Nalepa szögletre mentett. A sarokrúgást Jova magabiztosan húzta le a levegőből.
    12. perc: a szögletet kicsiben végezte el a Fradi, majd Dilaver beadását a szerbek kapusa kiöklözte.
    11. perc: Csernik jobb oldalon elhúzott, az alapvonal előtt laposan középre rúgott a labdáját egy szerb védő becsúszva szögletre mentett.
    7. perc: az első valamirevaló helyzet! Radó András 20 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, de lövése fölé szállt.
    5. perc: az első 5 percben mezőnyjáték folyt a pályán, senki nem tudott nagyobb helyzetet kialakí­tani.
    2. perc: az előzetes hí­rekkel ellentétben a friss igazolás Marco Djuricin mégsem játszik még a mai meccsen, helyette Csernik Kornél kap lehetőséget a bizonyí­tásra.
    1. perc: a tiszta pirosban pályára lépő szerbek indí­tották útjára a labdát. A Ferencváros szokásos zöld-fehér csí­kos felszerelésében játszik.
    1. ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
    Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Vozsdovac felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!