2019.I.20. Ferencváros – Korona Kielce: 2-3

Hiába vezetett kétszer is az FTC, nem koronázta siker az erőfeszí­téseit

Negyedik törökországi felkészülési mérkőzésén a második vereségét szenvedte el a Fradi.
A törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros negyedik felkészülési mérkőzését a lengyel Korona Kielce ellen ví­vta. A zöld-fehérek a gól nélküli első félidő után a második játékrészben kétszer is vezettek, ám a végén mégis a lengyelek örülhettek a győzelemnek.

Ferencváros — Korona Kielce: 2-3 (0-0)
Belek, 15:00. ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Varga Á. — Botka (Lovrencsics G., 53.), Takács Zs. (Blazic, 63.), Dvali (Frimpong, 63.), Vida K. (Csernik, 46.; Heister, 63.) — Leandro (Haratin, 63.), Gorriarán — Bőle (Varga R., 63.), Wilmots (Sigér, 63.), Moutari (Petrjak, 63.) — Böde (Szihnyevics, 63.)
kispad: Dibusz, Holczer, Csonka, Spirovski, Szerető, Lanzafame, Lovrencsics G.
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Korona Kielce: MiŠ›kiewicz (SokóŠ‚, 46.) — Rymaniak (Kosakiewicz, 68.), Kovacević (Skrzecz, 81.), Malarczyk (Marquez, 68.), Gardawski (Kallaste, 68.) — Gnjatić (Janjić, 60.), Petrak (Jukić, 46.), Š»ubrowski (SewerzyŠ„ski, 68.) — Cebula (Pućko, 46.), ArweŠ‚adze (Górski, 61.), Soriano (Brown Forbes, 60.)
vezetőedző: Gino Lettieri

Gól: Moutari (50.), Varga R. (71.) illetve Forbes (65., 73.), Górski (86.)
Sárga lap: Malarczyk (34.)

Negyedik felkészülési mérkőzését ví­vta a törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros vasárnap délután, az ellenfél a lengyel élvonalban szereplő Korona Kielce volt, amely az első félidőben kimondottan kellemes edzőpartnernek tűnt.

Szerhij Rebrov csapata ellenfelénél többet birtokolta a labdát, s jóval többször volt kapura veszélyes, mint a lengyelek támadói – akik közül a középcsatár Vato Arveladze, a valaha volt legeredményesebb grúz válogatott labdarúgó Sota Arveladze unokaöccse. Hiába azonban a nagynevű rokon, sem a 20 éves grúznak, sem társainak, ahogy a ferencvárosiaknak sem sikerült a gólszerzés a szünet előtt – az első félidőben a zöld-fehérek legnagyobb lehetőségeit Böde Dániel és Amadou Moutari hagyták ki.

A második félidőben aztán hamar beindult a gólgyártás, a 25. életévét tegnap betöltő Amadou Moutari köszöntötte magát góllal a mérkőzés 51. percében.

A lengyelek azonban „ünneprontónak” bizonyultak: a csereként nem sokkal később beálló Costa Rica-i, német kettős állampolgár Felicio Brown Forbes fejjel egyenlí­tett negyedórával később. Erre azonban a szintén csereként pályára lépő Varga Roland egy szintúgy szép fejessel válaszolt, mire Forbes sarokkal egyenlí­tett másodszor is.

Amikor már majdnem mindenki elkönyvelte volna a 2–2-es végeredményt, néhány perccel a vége előtt érkezett a szintén csereként pályára lépő Maciej Górski, és egy hatalmas bombagóllal megnyerte a mérkőzést a Kielcének.

A Ferencváros tehát negyedik téli felkészülési mérkőzésén a második vereségét szenvedte el – folytatás a jelenlegi ismereteink alapján öt nap múlva, amikor a zöld-fehérek kétszer is megmérkőznek a román élvonalban szereplő Universitatea Craiovával.

További képek: fradi.hu

Szerhij Rebrov: — A lengyel csapatok mindig erősek fizikálisan, í­gy volt ez most is. Az elmúlt két találkozón lőttünk négy gólt, mellette kaptunk ötöt, úgyhogy le kell ülni a játékosokkal, és meg kell beszélnünk, mit kell tennünk. Ennek ellenére pozití­van tekintek erre a meccsre, mert nagyot küzdött a csapat, pedig igen leterheltek már a játékosok. Ma is fontos információkat gyűjtöttünk. Ami biztos, hogy nyernünk kell, mert játszhatunk akárhogy, csak a győzelemből merí­thetünk magabiztosságot.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu valamint a Ferencváros és a Korona Kielce hivatalos honlapja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2019.I.20. Ferencváros – Korona Kielce: 2-3 bejegyzéshez

Köszönjük olvasóink figyelmét, hamarosan jövünk a mérkőzés összefoglalójával!

90. perc: Véget ért a mérkőzés!

87. perc: Petrjak beadása után Varga fejese szállt a kapu fölé.

86. perc: Vezetnek a lengyelek! Hatalmas gól… Górski lőtt 22 méterről, nagy erővel a bal alsó sarokba, 2–3!

85. perc: Lovrencsics beadása után Haratin fejelt nem sokkal a kapu mellé.

81. perc: Skrzecz érkezett Kovacevic helyére.

79. perc: Varga jobbról í­velt középre Szihnyevicsnek, aki lőtt is egyből, de egy védő a kapu torából menteni tudott…

73. perc: Ez nem tartott sokáig… Egy oldalról érkező beadást Brown Forbes sarokkal küld a ferencvárosi kapuba, 2–2!

71. perc: Újra vezet a Ferencváros! Heister beadása után Varga Roland bólintott 8 méterről a lengyel kapuba, 2–1!

68. perc: Négyet cserélnek a lengyelek, jön Kosakiewicz, Marquez, Kallaste és Sewerzynski, megy Malarczyk, Gardawski, Zubrowski, Rymaniak.

66. perc: Egyenlí­tett a Korona. Gardawski adott középre balról, a jó ütemben érkező Brown Forbes fejesét Varga nem védhette, 1–1.

63. perc: Több csere a Ferencvárosnál, bejött Blazic, Frimpong, Heister, Haratin, Sigér, Varga R., Petrjak és Szihnyevics is.

60. perc: Gnjatic és Soriano le, Brown Forbes és Janjic be.

56. perc: Rymaniak hosszú indí­tása után Arveladze lőtt 16 méterről, fölé.

53. perc: Újabb zöld-fehér csere: Botka helyett Lovrencsics Gergő a pályán.

51. perc: Góóól, vezet a Ferencváros! Leandro szöktette laposan Bödét, aki jól adott középre, az érkező Moutari pedig közelről a kapuba gurí­tott, 1–0!

46. perc: A Korona három helyen változtat: Cebula, Petrak és a kapus Miskiewicz kapnak pihenőt, helyettük Pucko, Jukic és Sokól.

46. perc: A Fradiban Vida helyett Csernik folytatja.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

Jönnek a csapatok, cserék várhatóak mindkét oldalon.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Bőle jobbról í­velt a kapu elé szögletből, Böde megcsúsztatta a rövidnél, Miskiewicz azonban nagy bravúrral menteni tudott, a kipattanót pedig Takács nem tudta kapura kotorni.

39. perc: El is állt az eső.

36. perc: Böde bepassza után Miskiewicz lábbal mentett Bőle elől.

35. perc: Bőle í­velte középre a labdát a szabadrúgásból, jól érkezett középen Leandro, de fejese a kapu fölé szállt.

34. perc: Rymaniak kapott sárgát, Moutarival szemben szabálytalankodott.

33. perc: Elkezdett esni.

28. perc: Vida passzolt Bödéhez, aki Moutarit szöktette, ő pedig Rymaniakot egy jó csellel faképnél hagyta után 16 méterről lőtt is, Miskiewicz védett látványosan.

23. perc: Lengyel ellentámadás végén Soriano lövése után Varga ment szögletre.

19. perc: Gyors lengyel ellenakció végén Varga védte a 14 méterről meglőtt labdát, majd az ismétlést már megfogta.

18. perc: Bőle előbb szabadrúgásból, majd szögletből í­velt a kapu elé, a védelem mindkétszer a helyén volt.

13. perc: Egy lengyel lövés, 25 méterről ez is fölé.

7. perc: Gorriarán szánta el magát lövésre, 20-ról, fölé.

6. perc: Egy kisszöglet után Wilmots í­velt középre, Takács azonban hiába próbált fejelni, nem fért a labdához a védők között.

3. perc: Előbb Böde passzát blokkolták a védők, majd Wilmots lövésébe álltak bele a bekkek.

2. perc: Nem sokat vacakolnak a felek: előbb Varga szed fel egy hosszan előrevágott labdát, majd Böde játszott Gorriarán hoz, aki éles szögből lőtt, Miskiewicz vetődve hárí­tott.

1. perc: A Ferencváros zöld-fehérekben, a lengyelek piros sárgában, s ők kezdtek.

Az idő tökéletes futballra, a Ferencváros honlapjának tájékoztatása szerint Belekben 13 fok várja a csapatokat.

ELŐZMÉNYEK

A lengyeleknél a kezdőcsapat tagja a 20 éves grúz támadó, Vato Arveladze, akinek nem véletlenül cseng ismerősen a neve: nagybátyja Sota Arveladze, aki húsz éve fénykorában az Ajax és a Rangers támadójaként ontotta a gólokat. Ügynöke pedig az a Mino Raiola, aki többek között Romelu Lukaku, Paul Pogba, vagy éppen Mario Balotelli ügyeit is viszi.

A Ferencváros a román élvonalbeli Viitorul elleni 2–1-es vereséggel kezdte felkészülési mérkőzései sorát, majd jött a szintén a román első osztályban szereplő Gaz Metan elleni gól nélküli döntetlen, végül legutóbb a svájci Sion ellen lépett pályára Szerhij Rebrov csapata és játszott 2–2-t.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segí­tségével közvetí­tjük.