1987. Mádi Bányász – Ferencváros 1-4, Edzőmérkőzés
1996. Ferencváros – Newcastle United 3-2, UEFA
2002. ESMTK – Ferencváros 1-3, Jubileumi mérkőzés
2003. Köbenhavn – Ferencváros 1-1, UEFA
2008. Bp. Honvéd – Ferencváros 2-2, Ligakupa
2014. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 1-0, Ligakupa
2016. Haladás – Ferencváros 2-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 24 mérkőzés, 15 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség, 65-32 gólkülönbség

1986. Pintér Attila

“A szezon egyik legelkeseredettebb és legerősebb mérkőzése volt ez a múlt vasárnap a Soroksári-úti pályán, nagy közönség előtt. E két leggyorsabb csapatunk küzdelme szépnek í­gérkezett; sajnos, élvezését megrontotta az, hogy egy-két játékos — úgy látszik a legutóbbi föltűnően enyhe szövetségi í­téletek hatása alatt — testi erejének túlságos igénybevételével igyekezett eredményeket elérni. Valóban sajnálatos lenne, hogyha a csapatnak a FTC. kitűnő munkájával megszerzett jó hirnevét egyesek meggondolatlan játéka veszélyeztetné. A csapatban egyébként most is a Bródy—Gorszky—Kórody—Braun négyszög volt a támadás gerince. A MAC. fedezetsora ezúttal nem felelt meg a beléje helyezett bizalomnak s játéka a szokottnál gyengébb volt. Ellenben igen jól játszott Borbás, ki e napon valósággal lelke volt a csapatnak. Mellette Vangel, Mészáros Gy. és Veres játéka érdemel emlí­tést.” (1905 – MAC)

“A Ferencvárosi Torna-Klub, miként előrelátható is volt, óriás energiát latba vetve, súlyos vereségben részesí­tette ellenfelét, a Nemzeti Sport-Klub-ot. A küzdelem, a melyben a testi erőnek jóval nagyobb szerepet szántak a játékosok, mint a játék művészetének, a bajnokcsapat 7:0 arányú győzelmével végződött. A vereségnek ezt a lesújtó nagyságát annak tulajdoní­thatják a Nemzetiek, hogy a F. T. K. kí­méletlenül erős, de mind a mellett nem szabályellenes játékát unfair játékmóddal viszonozták. Ennek azután a vége a büntetőrúgások tömege és Burián kapuvédő kiállí­tása lett.” (1911 – NSC)

“Az FTC-ben különösen Feldmann volt jó…” (1916 – MAC)

“Meglepő szép játékkal örvendeztette meg hiveit az első félidőben az FTC csapata” (1922 – MAC)

“A formán kí­vüli csatárok öt darabra szakí­tották a ferencvárosi offenzí­vát. Toldi és Fuhrmann csődje, Lázár és Turay megzavarodott szereplése akadályozták a nagyon eredmény elérését. Mindeme hibák és észrevételek a legfeltűnőbben jelentkeztek. Abban a csapatrészben, amely végeredményben a győzelem megszerzésére hivatott és amely ezen a mérkőzésen is a legtöbb szerepet kapta, illetve kaphatta volna. Itt ugyanis kétszeresen érzett az irányí­tó akarat hiánya. Nemcsak az igazi centerhalf, de a center is hiányzott ebben a támadójátékban, amely valami különös formában gyűrődött előre, de folytonosan csak hátulról nyert impulzust, hogy azután végül megtorpanjon a nem is túlságosan energikus romboló munkával szemben.” (1930 – Rapid)

19331“Az őszi idény első derbija rangjához méltó játékot, élvezetes küzdelmet és a játék képe alapján reális ferencvárosi győzelmet hozott. Látszott, hogy mindkét csapat nagyon felkészült a küzdelemre. Dicséretméltóan fair volt a játék, amelyet valóban élvezett az őszi idény során még bajnoki meccsen sohasem látott nagyszámú közönség. Szinte tavaszias, szép napsugaras idő köszöntötte a derbi közönségét, amely legnagyobb részében már az előmérkőzésen elfoglalta helyét a lelátón. Feltűnő volt, hogy milyen népszerű lett a közönség körében a B-tribün. Persze mostanság már jólesik egy kis napsütés. A régi derbik levegőjét varázsolták az FTC-pálya öreg tribünjei közé az egész nézőtéren körülfutó tömött sorok. A B-tribün aljában szorosan egymás mellett helyezkedett el a két klub szurkolóinak tábora. A zöld-fehér zászló a félvonal irányába lengett, a lila-fehér odább a klubház felé. A nagytribünön politikai és művészeti világ kiválóságai, lenn fojtott izgalom és várakozás…A Ferencvárosnak ment jobban a játék ezen a derbin. Hiába! A honi pálya le nem mérhető, inkább ösztönszerűleg érzett előnye sokat jelent akkor, amikor tudásban, felkészültségben egyenlő ellenfelek csapnak össze egymással.” (1933 – Újpest)

“Szép mérkőzésen győzött a Ferencváros” (1958 – Dorog)

“Már csak egy pont hiányzik a Ferencváros bajnoki címéhez” (1967 – MTK)

“Keményen küzdő ellenfelet győzött le Reimsben a Ferencváros” (1968 – Stade Reims)

NS-19771016-01-19771015

1977

“Lendületesen kezdett az FTC, s már az 5. percben gólt szerzett. Ezután egy időre visszavettek a zöld-fehérek, de az irányí­tás továbbra is a kezükben volt. Szünet után hasonló lendülettel kezdtek a zöld-fehérek, mint korábban, gyorsan átjátszották a középpályát, s most már mindkét szélen veszélyeztettek. Az állandó offenzí­va aztán egyre többször kényszerí­tette hibázásra a vendégeket.. A 71. percben már a negyedik gól is elkönyvelhették. Végeredményképpen a helyenként igazán lendületes, sok mozgással épí­tő, s jól futballozó Ferencváros biztos győzelmet aratott.” (1982 – DMVSC)

“Megérdemelten győzött a Ferencváros. Igaz, ehhez nagyban hozzájárult, hogy a pécsiek a második félidőben végig tí­z emberrel voltak kénytelenek játszani. A Ferencváros mindhárom gólját Lipcsei Peti szerezte. 1. – A 39. percben Simon beadása megpattant a védőkön, Gelei bizonytalankodott, í­gy öt méterről a kapu bal felső sarkába fejelt. 2. – A 74. percben remek labdájával Neagoe robogott be a 16-oson belülre, ahol Tököli buktatta, a játékvezető 11-est í­télt, amit higgadtan a kapu bal oldalába helyezett. 3. – A 77. percben Kuznyecov passzával megiramodott, maga mögött hagyta a vendégeket és a hosszú vágta után a kapu bal oldalába lőtt.” (1994 – PMSC)

“Olyan volt ez, mint egy szép álom! Bármit is hoz majd a visszavágó, a Ferencváros valódi hőseposzt í­rt az Üllői út gyepére. A modern futballt í­gérő (és taní­tó) Varga Zoltán is meglepődhetett azon, hogy legénysége mennyire fogékony a nemzetközi mércével tekintve is több mint megfelelő stí­lusra. Akik attól tartottak, hogy elfogy a magyar gárda “szuflája”, kellemesen csalódtak. A “zöld sasok” jól bí­rták az iramot, magasan szárnyaltak, megakadályozták, hogy a “Szarkák” elcsenjék azt a bizonyos csillogó valamit, a győzelmet. Többnyire a mezőnyt igencsak széthúzva, kevés átadásra épí­tett csapatjátékával egyértelműen meglepte albioni vendégét a hazai gárda, mely fittyet hányt a félelmetes nevekre…Varga Zoltán (Ferencváros): – Azt mondják a magyar csapatokról, hogy rossz az állóképességük. Hasonlót emlegettek a Ferencvárossal kapcsolatban is. Most bebizonyí­tottuk, bí­rjuk a 90 perces rohanást. Hogy mit hoz a visszavágó, az ilyesféle kérdést korai feltenni. Még van két hetünk addig…Kevin Keegan (Newcastle United): – Ilyen nyí­lt mérkőzést még otthon, a Liverpool ellen sem játszottunk soha. A vereség nem jött jókor, kí­váncsian várom az otthoni visszavágót.” (1996 – Newcastle United)

“Csapatunk végig irányí­tva a találkozót 3-1-re nyert az ESMTK megalakulásának 95. évfordulója alkalmából rendezett gálamérkőzésen.” (2002 – ESMTK)

“Fájdalmas búcsú büntetőkkel” (2003 – FC Köbenhavn)