1955. Bp. Kinizsi – Szombathelyi Törekvés 2-4, MK
1973. Ferencváros – Újpesti Dózsa 2:1, NB1
1979. Mohács-Véménd TE – Ferencváros 1-5, Edzőmérkőzés
1991. Volán FC – Ferencváros 1-1, NB1
2005. Bp. Honvéd – Ferencváros 0-1, NB1
2012. Paks – Ferencváros 4-2, NB1
2013. DVSC – Ferencváros 2-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 24 mérkőzés, 15 győzelem, 6 döntetlen, 3 vereség, 70-37 gólkülönbség

1910. Fritz Alajos

Magyarország 1906—07. évi labdarugó bajnokságát a Ferencvárosi Torna Club nyerte meg: reálisan, a zöld gyepen kivivott, erős és becsületes küzdelmek árán.

1912

“A Margitszigeten uralkodót hatalmas, szinte orkánszerű szél lehetetlenné tett minden tervszerű játékot, s í­gy a mérkőzés nem tartozott a legszebbek közé. Az FTC legutóbbi formáinak megfelelő játékot produkált, csupán két tagja, Nemes és Payer játéka magaslott ki az átlagból. Kedves vendége volt a mérkőzésnek Pataky Mihály személyében, aki két év fél évig tartó orosz fogságból megszökve, pénteken érkezett a fővárosba. Klubtársai, barátai érthetően nagy szeretettel fogadták és mi is szí­vünk egész melegével üdvözöljük a nehéz fogságból megtért Pitykét, aki rövidesen ismét magára ölti zöld-fehér futballinget.” (1918 – MAC)

“Az MTK és az FTC — úgy látszik — teljesen le akarja járatni a kombinált csapatok mérkőzéseit” (1920 – Nordstern)

“A tartalékos bajnokcsapat vesztett félidő után is biztosan győzte le ellenfelét” (1927 – Budai 33)

“Felhős égbolt mellett, ideális futballidőben került eldöntésre ez a fontos mérkőzés. Óriási taps fogadja mind a két csapatot. A Sabaria támad és már az első percben nagy helyzete van. A 6. percben esik a meccs egyetlen gólja. Tárnok fautolja Lykát, a szabadrúgással Kohut szökik el, rövid beadását Toldi ügyesen tolja ki Takács II-höz, aki a későn kifutó és vetődő Vermes hasa alatt helyezi 5 méterről a hálóba a labdát. A második félidőben a Sabaria támadott többet, de az eredmény nem változott…Szigeti Imre a Ferencváros elnöke: — A Sabaria remekül játszott, megérdemelte volt a győzelmet is. Az én csapatom nincs formában.” (1929 – Sabaria)

“A Ferencváros biztosan győzte le a Bratislavát, játéka azonban nem felelt meg a várakozásnak” (1932 – Bratislava)

“Gyenge mérkőzést ví­vott a ferencvárosi gárda az utolsó helyezettel, a játéka a legszerényebb igényeket sem elégí­tette ki. A Somogy csupán becsülettel küzdő szelleméért kaphat elismerést, játéka bizony nem üti meg az I. liga szí­nvonalát. Nagyon szomorú megállapí­tás a Ferencváros számára, hogy még ez a gyenge ellenfél is rá tudott tapintani a csapat gyenge pontjaira. Most is a védelemben mutatkoztak rések. E védekező játék láttán borzadva kell gondolnunk a Ferencváros közelgő nagy nemzetközi összecsapásaira. A csapat legjobb része a csatársor, amelyben volt lendület és eredményesség is. Meg kell dicsérnünk a csatársorban először is a két szélsőt, akik közül Táncos a simább labdaátvétel miatt került Kemény elé. A Ferencváros legjobb csatára azonban az “üdvöske” Sárosi, aki mezőnybeli erényei mellett a kapu előtt is tud.” (1935 – Somogy)

“A nap erősen tűz kint a pályán, de a nézők mégis fázósan burkolóznak be felöltőjükbe. Erős szél fúj a város felől és amikor a kivonulás, majd helyválasztás után az Elektromosnak kedvez a szerencse, természetesen a város felőli kaput választja a kapitány. A Ferencváros kezd szél ellen s a B-közép harsányan kiált háromszoros éljent a “bajnokcsapatnak”. A zöld-fehér zászló körül egyébként zöld-fehér cilinderes őrség áll. Ez a szí­nes cilinder is a bajnokcsapatnak szól…A “régi Ferencváros” megtette a magáét. Ez a csapat kétségtelenül frissebb volt a legutóbb látott Ferencvárosnál. A hűvös idő is alkalmasabb volt a játékra, mint a vasárnapi nagy meleg, de a pihentebb emberek harcbavetése kétségtelenül használt a Ferencváros eredményességének. A nagy lendülettel játszó és az erőnlét terén is kitűnően álló Ferencváros rohamai alatt az Elektromos egyre jobban összecsuklott. A Ferencváros védelmében Háda jó formáról tett tanúságot, a fedezetsor végig megbí­zhatóan dolgozott. A csatárokban főleg a szélsők igyekeztek…A mérkőzés után a Ferencváros öltözőjében az öröm uralkodik. Mindenki mindenkinek gratulál. Óriási a nyüzsgés, alig lehet mozogni.” (1938 – Elektromos)

“Jobbak a Ferencváros tartalékjai és ez már mérkőzés rajtjánál eldöntötte a játék sorsát. A Törekvés csak az első félidőben tudott egyenrangú ellenfél lenni. A kőbányaiak lelkesen küzdöttek, de sokszor túl nagy volt az igyekezetük és í­gy több szabálytalanság csúszott a játékukba. A Ferencváros ilyen arányba is megérdemelten a győzelmet…Pataky Mihály: — A II. félidőbeli játékkal rászolgáltunk az eredményre. Jobban örülnék, ha csak három góllal győztünk volna, de nem rúgtak volna le senkit…Dimány Lajos: — A durvaságok és az ember hátrány ellenére is simán győztünk.” (1940 – Törekvés)

“A szépen indult mérkőzést, bármilyen furcsán is hangzik, a játékvezető rontotta el…” (1946 – Kispest)

“Sárosi dr. és Szabó remek játékával a II. félidőben hengerelt a Fradi” (1947 – Bratislava)

“Két gyors góllal hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát a Ferencváros” (1949 – Vasas ETO)

“Érdekes mérkőzés volt, lényegében a 70. percig az történt a pályán, hogy a Ferencváros nagy mezőnyfölényben volt, de csatárai sokat hibáztak. Ezután változott a kép. Élénkült az iram, a zöld-fehérek vezetést szereztek, majd a Komló egyenlí­tése után erősen rákapcsoltak, és öt perc alatt három gólt lőttek. A mérkőzést végigtámadó Ferencváros ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet.” (1965 – Komló)

“Az Újpesti Dózsa számára nagy tétje volt a mérkőzésnek, ha a Ferencvárossal szemben megszerzik a két pontot, tulajdonképpen már bajnokok. Nem lehet tudni, hogy miért, még sem játszottak olyan tűzzel, akarással, ahogy azt szurkolóik joggal elvárták volna. Talán könnyű győzelemre számí­tottak, s ezért nyugodtak bele abba, hogy a Ferencváros 60 percen keresztül egészen lelassí­totta az iramot. Akkor kezdtek el vehemensen rohamozni, amikor már késő volt. A bajnokcsapat bí­rálata egyben a zöld-fehérek dicséretét is jelenti, mert az összeállí­tási gondokkal küzdő együttesről játék közben került, hogy nem is nevezhető tartalékosnak. A bajnokcsapat rossz játékfelfogása szinte elősegí­tette ellenfele győzelmét, azaz hozzájárult saját vereségéhez és a Ferencváros győzelméhez.” (1973 – Újpesti Dózsa)

Dzurják, a gólkirály

“Zsiborásnak köszönheti az egy pontot a Ferencváros” (1984 – SZEOL AK)

“Ezen a mérkőzésen csak a Ferencvárosnak volt félnivalója, hiszen legalább döntetlent kellett elérnie a bronzérem kiharcolásához. Mivel a pécsiek nem tudtak kellő különbséggel győzni otthonukban, a zöld-fehérek a dobogó harmadik fokára léphettek és fokozta örömüket, hogy Dzurják József személyében közülük került ki a 88. NB I-es bajnokság gólkirálya. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, a Vasas az első, a Ferencváros pedig a második félidőben játszott veszélyesebben…Rákosi Gyula: – Gratulálok a fiúknak a harmadik helyért. Úgy érzem nagyon értékes az elért eredmény. Köszönjük a közönségnek a lelkes buzdí­tást, s örüljenek velünk együtt a bronzéremnek.” (1990 – Vasas)