1987. Ferencváros – Utánpótlás-válogatott 4-2, Edzőmérkőzés
2000. Ferencváros – MTK 0-0, NB1 rájátszás
2004. Schalke 04 – Ferencváros 2-0, UEFA csoportkör
2006. Sátoraljaújhely – Ferencváros 0-3, Edzőmérkőzés
2009. Vasas – Ferencváros 3-0, Ligakupa
2014. Ferencváros – Paks 2-1, Ligakupa
2017. Haladás – Ferencváros 2-1, NB1
2021. Betis – Ferencváros 2-0, EL csoportkör

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 8 győzelem, 1 döntetlen, 9 vereség, 40-22 gólkülönbség

2009. Gold Péter

“A barátságos mérkőzések közül a Ferencvárosi T. C. — Nemzeti Sport Klub matche iránt érdeklődtek leginkább. Az FTC Bródy és Schlosser nélkül játszott, de igy is óriási fölényben volt. Első félidőben 3:0 arányban, másodikban 6:0 arányban végzett az FTC. A N. Sp. K. csak a második félidő végén volt veszélyes ellenfelére s a match folyamán inkább a védelem, mint a támadás jutott szerephez. Az FTC csatársora ezúttal is briliáns volt s góljait mesteri összjátékkal szerezte meg.” (1906 – NSC)

“A Ferencvárosnak semmit sem ártott, hogy fiatalokkal tűzdelte meg csapatát. A nehéz viszonyok között is azt a benyomást keltette a Ferencváros, hogy általában mindenki túl van már az átmeneti formahanyatlás mélypontján. A gólrekord mögött ugyanis a forma is biztató volt. A tartalékemberekkel felfrissí­tett csapat remek játékkal bizonyí­totta, hogy a Nemzeti elleni gyenge játék a vérre és idegekre menő Rapid visszahatásának következménye volt, s hogy a Ferencváros most már kiheverte a bécsi megerőltető csata nyomait. A Ferencváros a nem lebecsülendő képességű Vasas ellen is újra teljes fényében csillogtatta azt a nagyvonalú játékstí­lust, amely nagy sikerének a titka volt s amely még ma is komoly záloga a bajnoki cí­m megvédése iránt táplált reményeknek.” (1928 – Vasas) | Tempó, Fradi!: Mai szóhasználattal élve, a Ferencváros második “aranycsapatát” tehetséges fiatalok alkották. Szedlacsik (30), Takács I. (29) és Fuhrmann (27) képviselte az “öregeket”, a többiek mind 19 és 23 éve közöttiek voltak. Toldi volt a 19 és Takács II. a 23, aki a Vasas ellen egymaga 5 gólt is szerzett, Toldiról meg ezt í­rta a Nemzet Sport: Az “újoncok” közül Toldi szereplése keltette a legmélyebb benyomást. Olyan okosan illeszkedett bele az “öreg” (22-23 éves) csatársorba, oly jól irányí­tott, oly talpraesetten viselkedett a kapu előtt, hogy Turay sem lehetett volna különb.

“Jobb védelem és Sárosi! – ez a Ferencváros győzelmének titka. Különös, hogy a játék képét tekintve sehogyan sem jön ez a hatalmas gólkülönbség. A ferencvárosi halfsor keveset produkált, s a csatársorban is voltak rések. Két körülmény azonban eldöntötte a meccs sorsát. Az egyik: A ferencvárosi védelem gyorsasága mindig hathatós ellenszer tudott lenni a Bocskai-csatársor tologatására. A másik: Sárosi kivételes tehetsége í­gy, lábadozva is elég volt ahhoz, hogy a ferencvárosi csatársor felsőbbrendűvé tegye. A ferencvárosi védelemben Háda a Bocskai góljánál hibázott, bizonytalan, tétova volt a kifutásnál. Különben jól védett, néhány szép labdát fogott. Korányi ragyogó formára futott fel. Pokoli gyorsasága, biztos szerelőképessége és remek rugótechnikája régi válogatott formáira emlékeztetett…Blum edző: — Mindkét részről szép játék volt…Toldi: — Én vagyok a prügelknabe (bünbak), velem azt csinálhatnak, amit akarnak…” (1934 – Bocskay)

“A Dózsa teljesen alárendelt szerepet játszott ezen a mérkőzésen. A Ferencváros a sáros talajon óriási fölényben volt és még több gólt is rúghatott volna. A játék nem mozgott magas szí­nvonalon, amiben a külső körülményeknek is részük volt. 10:0 után a második félidő vége felé Lakat lövése a kapuvonalon megáll, a tribünről úgy látszik, mintha benn lenne, de a közelben lévő játékvezető nem í­tél gólt. Lakat széttárja a karját, a játékvezető meg kiállí­tja…Lakat: — Becsületszavamra, egy szót sem szóltam a játékvezetőnek. Többen nevettünk azon, hogy nem sikerült gólt lőnöm.” (1945 – Dózsa MADISZ)

“A két közepes formában lévő csapat találkozójából a valamivel jobb támadósorral rendelkező Bp. Kinizsi győzött. Az I. félidő erősiramú játékot hozott, akármelyik csapat megszerezhette volna a vezetést. Szünet után esett a játék színvonala, az iram is gyengébb lett, s a játék csapkodóvá vált. A vendégcsapat támadósora átütőbb volt, összekötői sokkal jobbak voltak a szegedi csapat összekötőinél és ez döntött. A Bp. Kinizsi védelme keményen játszott.” (1951 – Szegedi Petőfi)

NS-19721126-01-19721125

1972

“Tatabányán megszületett a forduló újabb nagy meglepetése. Nyilván kevesen gondolták , hogy a Ferencváros magabiztosan legyőzi otthonában a tatabányai együttest. Ideges volt a hangulat a mérkőzés első perceiben, a két csapat játékosai igyekeztek kitapogatni egymás gyengeségeit. Rögtön az elején kirajzolódott, hogy a ferencvárosiaknál Keller követő emberfogással kí­séri Kiprichet, Szántó Plotár őrzésével lett megbí­zva. Az is szembetűnt mindjárt az elején, hogy a hazaiak nem játszanak valami frissen, erőlködnek, nem találják a ritmust. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre küzdelmesebb a játék. S miután a Ferencváros megszerezte a vezetést, érezni lehetett, hogy meglepetés készül ezen a találkozón. Gyors ellentámadásokat vezetett és ezzel rendre zavarba hozta a hazai védőket. Ezen a találkozón a Fradi középpályásai sora felülmúlta a hazaiakét és ez gólokban is megmutatkozott. Ha a Ferencváros ilyen lelkesen, ilyen akaraterővel fog játszani a hátralévő mérkőzéseken akkor rövid időn belül elkerülheti a kiesési zóna.” (1984 – Tatabánya) | Tempó, Fradi!: A jóslatok nem váltak be, az őszi szezon végén jobb gólkülönbségünknek köszönhetően nem álltunk kieső helyen. Bár mindenki fellélegzett és biztos volt benne, hogy 1985 tavasza meghozza a fordulatot, mert a játékosállományunk annál sokkal jobb volt, minthogy a kiesés elkerüléséért kelljen küzdenünk. A tények sajnos mást hoztak, hiszen 1985 tavaszán edzőváltásra volt szükség és Sárosi László vette át a csapatot a szezon végéig és neki sikerült végül is kiharcolnia a bennmaradást. Az 1984/85-s bajnoki szezon labdarúgásunk “fekete” bajnoki szereplése.

“Nyilasi Tibor: — Ebben a sárdagasztásban a továbbjutás volt a cél.” (1992 – Ajka Hungalu)