A KK története – 1930: A Rapid sikere

2 hozzászólás a(z) A KK története – 1930: A Rapid sikere bejegyzéshez

• lacimadí r !

A budapestiek szí mí ra a legszebb elismerés: a közönség az utolsò percig kitartott, bí r az 5-1 es eredmény mí r kìzí rt minden meglepetést…”

A 11 Gentleman a pí lyí n …és a gentlemen-ek a pí lya szélén.

Hasonlò kifejezésekel ma allig talí lkozni.

Ezért szeretem olvasni ezeket a réges régi sportlapokat.

lacimadí r, megint kedvet adtí l hozzí  !

• “Meisl Hugó, a mérkőzés után lelkendezve nyilatkozta: – Ez volt egy meccs! Bravó! Bravó! Az ilyen játék tetszik nekem. Sajná­lom a Ferencvárost. A vereség ellenére is olyan 11 gentlemanből állt ez a csapat, akik az utolsó percig rendületlenül játszottak tovább, és akik időn­kénti fölényükkel megmutatták, hogy jobb sorsra volnának érdemesek. A budapestiek számára a legszebb elismerés: a közönség az utolsó percig kitartott, bár az 5-1 -es eredmény már kizárt minden meglepetést, de éppen a folyton erősebben feljövő ferencvárosi csapat ragadta magával a közön­séget, amely szemtanúja lehetett egy ritka szépségű finisnek.” --