2011.X.16. NB II., Ferencváros II. – Gyirmót: 0-2

Második csapatunk első vereségét szenvedte el hazai pályán a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának kilencedik fordulójában. Gólnélküli első félidő után a csereként beállt Makrai duplázott a vendégeknél.

Lipcsei Péter: – Csapatom jó formában várja a vasárnapi találkozót. Szeretnénk megszerezni mind a három pontot, játékosaim megértették már, hogy az NB II-ben sincs olyan, hogy egy találkozót nem vesznek komolyan. Látom a fejlődést, ezt bizonyí­tja a legutóbbi két mérkőzésünk is, melyeken megszereztük a győzelmet. A Gyirmót erős csapat, bár egyelőre nem hozzák a tavalyi formájukat, biztos vagyok benne, hogy a végelszámolásnál ott lesznek majd az élmezőnyben. Jelenleg egy ponttal megelőzzük őket, és mindent megteszünk, hogy a különbség tovább nőjön. A szerdai Ligakupa-mérkőzés minket nem befolyásol a felkészülésben, hiszen négy pihenőnap is a rendelkezésünkre áll. Igyekszünk megfelelni a követelményeknek, bár védőkre igen nagy szükségünk lenne. Tóth Axel még az eltiltását tölti, Abdi és Andrezinho sorsa pedig a klubvezetéstől függ.

* * *

Ferencváros II. – Gyirmót: 0-2 (0-0)
Albert stadion, 100 néző, vezette: Erdős József (Pápai, Galán)

Ferencváros: Gyenes – Fülöp N., Vattai, Grúz, Sváb (Szabó R. 71.) – Birtalan, Vass, Peszmeg (Antal 58.), Andrezinho (Nyilasi B. 61.), Holman – Varga B.
kispad: Hermány, Nyárasdi, Nagy A.
edző: Lipcsei Péter

Gyirmót: Tarczy – Bognár, Kozmér, Tóth B., Szabó Cs. – Horváth R. – Varga L. (Tóth N. 42.), Cseri, Laki, Homonyik (Makrai 53.) – Weitner (Pirka 73.)
kispad: Deli, Márton, Domanyik, Polyák
edző: Soós Imre

Gól: Makrai (54., 84.)
Sárga lap: Vass (39.), Varga B. (47.) illetve Cseri (20.), Kozmér (33.), Tóth B. (43.)

Az első félidőben egyenrangú felek csatáját láthatta a nagyérdemű. A játék jobbára a vendégek térfelén folyt, és többször Tarczy bravúrjaira is szükség volt, hogy továbbra is 0-0 legyen az eredmény. A hazaiak Andrezinho-val megerősödve, sokat passzolva jutottak el kapunkig, és labdavesztés után azonnal visszatámadtak.

A második félidőben gyors ellentámadásokkal veszélyeztettek a vendégek. Az 54. percben Cseri jobb oldali szögletét Makrai fejelte középről, 2 méterről a hálóba. 0-1. A 84. percben Tóth Norbert ugrott ki a bal oldalon Laki labdájával, egy csel után középre adott, ahol a 16-os vonalán érkező Makrai kapásból a jobb alsó sarokba lőtt. 0-2. A gyirmótiak remekül védekeztek, és kapusuk is jó napot fogott ki.

Lipcsei Péter: – A félévünk leggyengébb játékát nyújtottuk, í­gy megérdemelten nyert a Gyirmót.

Soós Imre: – Az első félidő lagymatag játéka után a másodikban sikerült rákapcsolnunk, és megérdemelten nyertünk.

(A Gyirmót hivatalos honlapja, az nso.hu és az MLSZ adatbankja alapján)